Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[bc123a]
> [hocevarb]
> No, vidite, spet imam občutek, da živiva na različnih planetih. :-) Na mojem prihaja do nemirov zaradi širjenja suše in ne zaradi subvencij za fotovoltaike. In večina napovedi kaže v to smer...
[bc123a]
Resno? Trump? Brexit? Orban? Babis? To zaradi suse ali pa zaradi nezadovoljstva zahodnega plebsa s standardom?

(ne pravim da je vzrok za to fotovoltaika, ampak prepocasna rast standarda, k kateri prispeva tudi okoljsko pretiravanje)
:-)
1. Napisal sem "zaradi nemirov". Mislil sem, da je jasno, da merim na nemire v Siriji. Če ni, preberite moj članek iz leta 2015: oe.finance.si/883481...val-planet
Povzemam: dolgotrajna suša je skrčila obdelovalne površine v Siriji, obubožani kmetje so se množično selili v mesta, prepolna iraških beguncev, kar je podžgalo nemire in tudi kasnejšo begunsko krizo.
Tudi če ne verjamete v človekov vpliv na globalno segrevanje, boste težko trdili, da je dolgotrajna suša posledica "okoljskega pretiravanja".

2. Babiševo zmago ste šteli med nemire??? Še Trumpovo bi težko, čeprav je bilo v ZDA po volitvah nekaj demonstracij zoper našega zeta.

3. Okoljsko pretiravanje, da je upočasnilo rast standarda na Češkem in Madžarskem??? Lepo vas prosim! Še za ZDA bi težko trdili kaj takšnega. Trump sicer pripisuje Obami uničevanje rudnikov, a nevtralni analitiki trdijo, da ameriški premogovniki krepavajo zlasti zaradi poceni plina.
Po drugi strani pa so zaradi obnovljivih virov ZDA dobile več delovnih mest, kot so jih izgubile zaradi zapiranja premogovnikov.

4. Približno tako prepričljivo sklepanje, kot je vaše, je Al Gorovo. Rekel je, da so klimatske spremembe pripomogle k Brexitu. Približno takole je sklepal: podnebne spremembe - suša v Siriji - in prišlo je do begunske krize, ki je poleg drugih razlogov okrepila željo Angležev, da zapustijo EU. Tule to piše: oe.finance.si/885534...le-brexitu

5. Ker tudi Babiš igra na protibegunski sentiment, bi po tako poenostavljeni logiki lahko sodili, da so podnebne spremembe pomagale k njegovi izvolitvi. Ne pa "okoljsko pretiravanje".

6. Nekje ste pri oceni podnebnih učinkov napisali: "bistveni problem je valuacija potencialnih koristi in potencialne skode". To je zelo pomembno, drži. Meni se zdijo zelo pomembne ocene konservativnih inštitucij. Takšnih, ki so sto svetlobnih let daleč od okoljevarstvenih simpatij.
Tri takšne (ameriška banka Citigroup, revija The Economist in Mednarodni denarni sklad) sem naštel tu: oe.finance.si/883551...-denarnice
Ko konservativci ugotavljajo, da je škoda gromozanska, ne gre zgolj za gostilniško kvantanje zelenih entuziastov...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2681057

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[hocevarb]
Povzemam: dolgotrajna suša je skrčila obdelovalne površine v Siriji,
Kristus
obubožani kmetje so se množično selili v mesta prepolna iraških beguncev,
Marija
kar je podžgalo nemire in tudi kasnejšo begunsko krizo.
Pomagaj.

V takih trenutkih postane fascinantno in hkrati depresivno, da se bc123a sploh trudi s teboj. Ker si brez dvoma beyond repair.

Ampak, v cast svetosti svobodne besede, ki je velik luksuz in se ji iztekajo dnevi:

1. Kako so uspeli egipcani, pravtako razjarjeni zaradi podobnih podnebnih tegob, najti svoj mir pod al sissijem?

2. Kako uspeva turkom, ki imajo res hud nalet beguncev iz iraka in zdaj se iz same sirije, da ne razsujejo drzave in mnozicno bezijo na bolj zelene evropske pasnike?

3. Kake so okoljske smernice in spodbude za zeleno energijo v iranu in savdski arabiji, ki sta sicer ideolosko na smrt sprti drzavi (shiiti vs suniti-vahabiti), da njuno prebivalstvo ne bezi ne v mesta, niti v tujino, niti ne povzroca nemirov?

Najbrz Sirija lezi v prav posebnem pasu kakih morsko-zracnih tokov, in je utrpela podnebne anomalije, ki bodo vse ostale dohiteli kdaj kasneje?

Podvprasanje: ob kateri od naslednjih sus lahko pricakujemo exodus vedno susno rizicnih prekmurcev v ljubljano, in posledicne nemire ob njihovem pehanju za resurse z ubogimi segregiranimi juznjaki, ki so pribezali tja iz posusene bosne 20 let nazaj?
anon-187668 sporočil: 5.835
[hocevarb]
Tudi če ne verjamete v človekov vpliv na globalno segrevanje, boste težko trdili, da je dolgotrajna suša posledica "okoljskega pretiravanja".
Posledica okoljskega pretiravanja je nižji standard Zemljanov kot bi bil, če tega pretiravanja ne bi bilo. Dolgotrajna suša je velik problem v zelo revnih državah, ker ne morejo uvoziti v času suše dovolj vode, pa čeprav znašajo stroški proizvodnje pitne vode pri razsoljevanju kubičnega metra slane vode komaj 0,58 $.

"The world’s largest and cheapest reverse-osmosis desalination plant is up and running in Israel. The new plant in Israel, called Sorek, was finished in late 2013 but is just now ramping up to its full capacity; it will produce 627,000 cubic meters of water daily... The traditional criticism of reverse-osmosis technology is that it costs too much. The process uses a great deal of energy to force salt water against polymer membranes that have pores small enough to let fresh water through while holding salt ions back. However, Sorek will profitably sell water to the Israeli water authority for 58 U.S. cents per cubic meter (1,000 liters, or about what one person in Israel uses per week), which is a lower price than today’s conventional desalination plants can manage." Vir: technologyreview.com

Strani: 1