Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.795
[#2680822] 25.10.17 19:28
Odgovori   +    14
Gre dobesedno za rop malih podjetij.

Kradejo malim, da dajo lahko velikim.

FUJ-FEJ.
Endimion sporočil: 10.252
[#2680857] 26.10.17 06:42 · odgovor na: 0513ANITO (#2680822)
Odgovori   +    15
Kradejo ne. Jemljejo vsem da dajo velikim.

Tesla laufa na eko kupone. Korporacije od drzav kasirajo subvencije za delovna mesta povsod. in prideva do absurda, da drzava namesto nadomestil za brezposelne se visje zneske mece za del mesta ki ustvarjajo dodano vrednost, obenem pa ta dodana vrednost ostane kapitalistu, ki je vsled subvencij manj tvegal kot bi bil sicer.

In to ni samo v sloveniji. To je povsod.

Temu se rece socializem. Crony socializem. Ker je strosek druzben, dobicki pa privatni.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2680858] 26.10.17 07:13 · odgovor na: Endimion (#2680857)
Odgovori   +    6
[Endimion]
Kradejo ne. Jemljejo vsem da dajo velikim.

Tesla laufa na eko kupone. Korporacije od drzav kasirajo subvencije za delovna mesta povsod. in prideva do absurda, da drzava namesto nadomestil za brezposelne se visje zneske mece za del mesta ki ustvarjajo dodano vrednost, obenem pa ta dodana vrednost ostane kapitalistu, ki je vsled subvencij manj tvegal kot bi bil sicer.

In to ni samo v sloveniji. To je povsod.

Temu se rece socializem. Crony socializem. Ker je strosek druzben, dobicki pa privatni.
Zame je neenakopravna obravnava podjetij navadna kraja (šibkejših).

Pa nehaj že enkrat prodajat mantro o privatnih dobičkih in socializiranih izgubah.

Do sedaj sem plačal še vse davke na dobiček in nikoli imel € izgube.

PS In če to delajo povsod zato, še ne obstaja razlog, da bi delali isto pri nas.
Endimion sporočil: 10.252
[#2680863] 26.10.17 07:41 · odgovor na: 0513ANITO (#2680858)
Odgovori   +    3
Se strinjam. Zakaj bi pri nas ce delajo kje drugje.

Problem nastane, ko ti korporacija rece al date tolk a tolk al nas pa ni. In potem smo "neprijazni do tujih vlaganj", ki so sovlaganja.

Sicer pa imamo v sloveniji podobno tezavo z malimi. Rece se ji OVE subvencije, ki letno odpihnejo blizu 200 milijonov letno.
Endimion sporočil: 10.252
[#2680868] 26.10.17 07:53 · odgovor na: 0513ANITO (#2680858)
Odgovori   +    2
In mimogrede.. a nisi sel ti na SPS po subvencionirano OM za nek kredit?

Plus 60% jamstva za kredo?

Si kaj drugacen kot magna?
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2680875] 26.10.17 08:20 · odgovor na: Endimion (#2680868)
Odgovori   +    2
[Endimion]
In mimogrede.. a nisi sel ti na SPS po subvencionirano OM za nek kredit?

Plus 60% jamstva za kredo?

Si kaj drugacen kot magna?
Sem dobil 60% garancijo...priznam, majke mi. (prvič v 25 letih odkar je naša firma sed dobil "benifit" v znesku 12.000€ za obdobje 10 let.

Sem pa poplačal FURSOV dolg in dolg prodajalca do ene banke.

in še dodatno

Poplačal en drug dolg, ki ga je imel prodajalec do ene druge banke. In ta znesek je...pazi zdaj...posojilo prodajalcu (seveda nelikvidnemu-zrelemu za stečaj). da smo se znebili ene plombe na nepremičnino. Torej kdo že socializira slabe naložne bank "v tem primeru je bila to SID banka".

In ja, če bi teoretično šel v stečaj potem s kakimi 600.000€ kapitala (od tega cca 400.000€) v nepremičninah menda lahko poplačam 180.000€ kredita.

Če pa misliš, da velike firme ne gredo na banko po kredite za večje investicije, pol pa res ne vem kje žvim.

PS Pa prosim ne mi najedat, da sem zbiralec nepremičnin, ker si ne morem privoščit, da prej obstoječo nepremičnino prodam, preden kupim novo, ker na cesto z vso robo pa res nebi rad šel.
Endimion sporočil: 10.252
[#2680879] 26.10.17 08:26 · odgovor na: 0513ANITO (#2680875)
Odgovori   +    0
Mene tvoji krediti in nepremičninsko posredovanje sploh ne bolita. vsak skusa svojo srečo tam kjer misi da bo. to je vse super.

Moti pa me, da udrihas cez drzavo, obenem pa vlagas pri tej isti drzavi vlogo za "subvencijo za vrtec"

In v luci tvojega odgovora, mi je tudi jasno zakaj je želela banka tako zavarovanje. Tvoja aktiva je beton. skratka hudo nelikvidna reč.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2680881] 26.10.17 08:48 · odgovor na: Endimion (#2680879)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Mene tvoji krediti in nepremičninsko posredovanje sploh ne bolita. vsak skusa svojo srečo tam kjer misi da bo. to je vse super.

Moti pa me, da udrihas cez drzavo, obenem pa vlagas pri tej isti drzavi vlogo za "subvencijo za vrtec"

In v luci tvojega odgovora, mi je tudi jasno zakaj je želela banka tako zavarovanje. Tvoja aktiva je beton. skratka hudo nelikvidna reč.
Res me zanimajo tvoji podjetniški podvigi.

In seveda koliko ljudem zagotavljaš vsakodnevni kruh.

Pa še en odgovor glede tega "kako ti razumeš višino zavarovanj": Banke so zelo radodarne s krediti, če daš osebno zavarovaje. Tega pa v mojem primeru ni.

Me pa lahko vprašaš čez kakih 5 let, če sem že odplačal kredit (ali pa če sem v bankrotu).

Drugače je pa vse moj denar (aktiva po tvoje) v financiranju mojih poslov...ker imamo tako krasne plačilne roke: 75-90-120 dni....In konstantno kreditiram državo s plačilom DDV-ja. Sam svoje račune plačujem na rok, in za ustrezen casa sconto TAKOJ.
najobj sporočil: 31.869
[#2680902] 26.10.17 10:15 · odgovor na: 0513ANITO (#2680881)
Odgovori   +    5
[0513ANITO]
> [Endimion]
> Mene tvoji krediti in nepremičninsko posredovanje sploh ne bolita. vsak skusa svojo srečo tam kjer misi da bo. to je vse super.
>
> Moti pa me, da udrihas cez drzavo, obenem pa vlagas pri tej isti drzavi vlogo za "subvencijo za vrtec"
>
> In v luci tvojega odgovora, mi je tudi jasno zakaj je želela banka tako zavarovanje. Tvoja aktiva je beton. skratka hudo nelikvidna reč.
Res me zanimajo tvoji podjetniški podvigi.

In seveda koliko ljudem zagotavljaš vsakodnevni kruh.


Pa še en odgovor glede tega "kako ti razumeš višino zavarovanj": Banke so zelo radodarne s krediti, če daš osebno zavarovaje. Tega pa v mojem primeru ni.

Me pa lahko vprašaš čez kakih 5 let, če sem že odplačal kredit (ali pa če sem v bankrotu).

Drugače je pa vse moj denar (aktiva po tvoje) v financiranju mojih poslov...ker imamo tako krasne plačilne roke: 75-90-120 dni....In konstantno kreditiram državo s plačilom DDV-ja. Sam svoje račune plačujem na rok, in za ustrezen casa sconto TAKOJ.
... čuj, kaj bi ti rad dobil medaljo zasluge za narod ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: noben nobenega ne sili, da je podjetnik in noben nobenega ne sili, da ni podjetnik in ti nisi podjetnik zato, da bi svojim zaposlenim zagotavljal vsakodnevni kruh, ampak si podjetnik zato, da bi ga sam imel več ... aja, in da ne boš še mene spraševal neumnosti, jaz nisem podjetnik zato, ker ne rabim dosti ...

Strani: 1