Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bankrotirani 'nacionalni interes'

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BOY008 sporočil: 596
kleptokracija se bolj moderno rece. Itak ljudje se premalo zavedajo da bo robotika nadomestila vecino cloveske sile. Predkratkim sem bil v Italiji v eni hladilnici in sortirnici sadja. Imajo samo 10 zaposlenih vecina dela opravi avtomatika.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2680655

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Bankrotirani 'nacionalni interes'
[#2680734] 25.10.17 12:59 · odgovor na: BOY008 (#2680655)
Odgovori   +    3
[BOY008]
kleptokracija se bolj moderno rece. Itak ljudje se premalo zavedajo da bo robotika nadomestila vecino cloveske sile. Predkratkim sem bil v Italiji v eni hladilnici in sortirnici sadja. Imajo samo 10 zaposlenih vecina dela opravi avtomatika.
Za uvedbo robotizacije je potrebna določena tehnološka razvitost, znatna investicija in tudi pripravljenost družbe, da bo robotizacijo sprejela kot priložnost, ne kot grožnjo. Pri nas je mantra zaposlovati čim več (NK) delavcev, tako da lahko pozabiš na robote še nekaj časa.
najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Bankrotirani 'nacionalni interes'
[#2680785] 25.10.17 15:18 · odgovor na: BOY008 (#2680655)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.10.2017 15:19
[BOY008]
kleptokracija se bolj moderno rece. Itak ljudje se premalo zavedajo da bo robotika nadomestila vecino cloveske sile. Predkratkim sem bil v Italiji v eni hladilnici in sortirnici sadja. Imajo samo 10 zaposlenih vecina dela opravi avtomatika.
... OK, sortiranje sadja v hladilnici je delo, ki je robotom pisano na kožo, ker ljudi v hladilnici običajno preveč zebe, da bi lahko dolgo gledali, katero jabolko je veliko in katero malo ... no, če pa bodo roboti kmalu pisali podobne članke, kot jih pišejo novinarji na Financah, pa kar Petro vprašaj, ker si jaz ne upam napovedati, da me ne bi našutirali s totega foruma ...

P.S.: roboti bodo vedno delali samo enostavna človeku nevarna dela ...

Strani: 1