Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bankrotirani 'nacionalni interes'

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PetraS sporočil: 2.368
[Glavni forum] Tema: Bankrotirani 'nacionalni interes'
[#2680654] 25.10.17 06:46 · odgovor na: anon-180464 (#2680651)
Odgovori   +    13
takole je povedal na dan, ko je potrdil, da kupujejo Merkur:

"Kar se tiče izčrpavanja, pa mislim, da je to bolj profesorski pogled, ni iz prakse. Ni nujno, da za poplačilo posojila izčrpaš podjetje. Cilj je zvišanje vrednosti naložbe. Če imamo teoretično sto milijonov evrov posojila, potem je naš cilj zaslužiti 200 milijonov. In potem ni nobene ovire, da imamo takšno posojilo. Tudi Merkur nima v načrtu, da bi poplačali vsa posojila. Nasprotno, vzeli ga bomo še več, da se bomo širili. Enako velja tudi za nas, lastnike. Banke nam bodo tako z veseljem še dale denar, mi bomo pa plačevali obresti."

www.finance.si/18634...-svoje-ime

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2680654

Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[Glavni forum] Tema: Bankrotirani 'nacionalni interes'
[#2680699] 25.10.17 10:29 · odgovor na: PetraS (#2680654)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-180464 25.10.2017 10:44
Tako je pač bilo in očitno v korist vseh.

Moj prijatelj je bil financar v eni veliki firmi, kjer so tudi najemali bančne kredite.
In sem se čudil pogojem, saj v pogodbi sploh ni bilo zapadlosti za glavnico. To je bil kredit za zmeraj. Bankam je to očitno dišalo, saj so tako imele zaslužek ves čas in se ni bilo treba ukvarjati z novim plasiranjem denarja.

Banke so bile zelo nesrečne, ko se je nek kredit končal ali celo, bohnedaj, da si ga hotel predčasno poplačati. S tem so pač izgubile planiran zaslužek in dobile dodatno delo, kam z denarjem.

Verjetno bi bile banke pri tajkunskih zgodbah tudi najbolj srečne, če bi jim tajkuni redno in brez težav odplačevali obresti za vedno. Hkrati pa bi bila glavnica, sicer izposojena tajkunom, uradno tudi še last banke.
najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Bankrotirani 'nacionalni interes'
[#2680781] 25.10.17 15:11 · odgovor na: PetraS (#2680654)
Odgovori   +    1
[PetraS]
takole je povedal na dan, ko je potrdil, da kupujejo Merkur:

"Kar se tiče izčrpavanja, pa mislim, da je to bolj profesorski pogled, ni iz prakse. Ni nujno, da za poplačilo posojila izčrpaš podjetje. Cilj je zvišanje vrednosti naložbe. Če imamo teoretično sto milijonov evrov posojila, potem je naš cilj zaslužiti 200 milijonov. In potem ni nobene ovire, da imamo takšno posojilo. Tudi Merkur nima v načrtu, da bi poplačali vsa posojila. Nasprotno, vzeli ga bomo še več, da se bomo širili. Enako velja tudi za nas, lastnike. Banke nam bodo tako z veseljem še dale denar, mi bomo pa plačevali obresti."

www.finance.si/18634...-svoje-ime
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, BDP ne raste zato, ker pooblaščeni štancajo vedno več denarja in ga posojajo naokoli, ampak BDP raste zato, ker pametno uporabljamo denar, ki je že naštancan ... eh, jebiga ...

P.S.: tole www.google.si/public...&ind=false poglej, če pa ti kaj ni jasno, pa kar vprašaj ...

Strani: 1