27 min
Kako visoke dividende bodo letos izplačale banke v Sloveniji?
44 min
Cinkarna: Dividendo bomo predlagali, 17. maja bo znano, kolikšno 2
50 min
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 9
56 min
Dubaj: po besnem deževju in poplavah na cestah vlada prometni kaos, na letališču zastoji
1 ura
Spletni pogovor v živo: Kako brati bilance v 2024
2 uri
(e-knjiga) Kako znani Slovenci skrbijo za svoje finance
2 uri
S kozmetiko nad vrste
2 uri
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
3 ure
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
3 ure
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
3 ure
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2) 1
3 ure
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
3 ure
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 2
3 ure
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
4 ure
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
4 ure
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
4 ure
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
4 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
5 ur
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
5 ur
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za samo en krog. Za Pahorja.

Strani: 1 2 3

rx170 sporočil: 6.398
[#2679733] 19.10.17 16:09
Odgovori   +    21
Če že glasujem, potem ponavadi kontra kot mi sugerirajo novinarji Financ....
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2679734] 19.10.17 16:11
Odgovori   +    35
Bom ponovil: sem davkoplačevalec (odgovoren državljan!) in bom volil tistega, ki ga preferiram in za katerega sodim, da bo dober predsednik (samo v tem je smisel volitev!!!). Pahor ni bil in ne bo dober predsednik. Če sem kot davkoplačevalec plačal že referendum, ki bi lahko bil tudi na dan teh volitev, bom plačal še drugi krog. Gospodje pri Financah: gremo do bridkega konca.
Gustl sporočil: 13.628
[#2679755] 19.10.17 18:20
Odgovori   +    19
Ce bi bila Romana ali Ljudmila po anketah na mestu Sarca, bi volil tisto, ki bi to pac bila.

Imeti drugi krog za izbiro med Sarcem in Pahorjem pa je res nesmisel in je zato racionalno pac voliti za sprostitev naslednje volilne nedelje.

Ni fajn, ampak ze na prejsnjih volitvah ni bilo fajn volit za Pahorja pa je bilo treba, da ni bil oni drugi.

Jebat ga, volitve niso potica.
Gustl sporočil: 13.628
[#2679757] 19.10.17 18:38 · odgovor na: (#2679756)
Odgovori   +    3
[rename]
In potem se iz mene norcujes, da verjamem Pozarju, ti pa zaupas Ninmamediji??? :-P

Zapomni si: drugi krog bo in v njem ne bo Sarca.
Kje sem se norceval, da verjames Pozarju?

Dvomim, da si bom zapomnil. Si bo pa forum :)

No, ce bo drugi krog, kjer ne bo Sarca, pa grem volit drugega. To nedeljo namrec ne morem volit...
Gustl sporočil: 13.628
[#2679758] 19.10.17 18:48 · odgovor na: (#2679756)
Odgovori   +    3
[rename]
In potem se iz mene norcujes, da verjamem Pozarju, ti pa zaupas Ninmamediji??? :-P
Dej mi se tole povej :)

Ti zaupas Pozarju.

Pozar zaupa anketam, sicer ne bi redno objavljaj rezultate in jim dajal tezo.

Kaj zdaj? :)
Gustl sporočil: 13.628
[#2679763] 19.10.17 19:04 · odgovor na: (#2679760)
Odgovori   +    5
[rename]

Navijaski clanek za Pahorja vam ni ravno v cast, saj volitve se zdalec niso odlocene in ne bodo v prvem krogu.
To je mnenje in ne fakt.

Tako kot je Jurijev tekst samo mnenje.


Finance imajo pac navado, da se opredelijo in razložijo, zakaj tako. Kar se lahko strinjas ali pa ne. Nemogoče je, da bo se vsi in vedno strinjali.

Moti pa me sicer, da se to dela v imenu celih Financ in ne individualno komentator. Finance so vseeno mnogocelicni organizem. Ampak tako je nekoč uvedel Frankl in tako je ostalo.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2679765] 19.10.17 19:11
Odgovori   +    29
stari, seriously?

ta država obrne od oka 55%bdp -> ~20mlr€ ti pa mene prepričuješ, da se za prišparanih 2mil€, odpovem svoji demokratični pravici dat glas tistemu, katega smatram, da bi najbolje opravičil moj glas?

Pa vi na flancah niste resni, glas Pahorju?

Kaj je to kaka hardcore sarkastična fora ali lahko to poknjižim pod rubriko "s stisnjenimi zobmi"?

fu*k o*f...

lpA
shevchenko sporočil: 21.898
[#2679786] 19.10.17 20:43
Odgovori   +    13
no, pa ste me le uspeli zmotivirati za volitve. samo da bo drugi krog da vas bo malo bolelo.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2679800] 19.10.17 23:01
Odgovori   +    4
Upam, da bo Pahor tudi v drugem krogu dobil toliko glasov kot v prvem.
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2679803] 20.10.17 07:10
Odgovori   +    4
Ne volim kandidata, ki gradi svojo promocijo izključno na kritiki aktualnega predsednika v zvezi s temami pri katerih predsednik države nima nobenih pristojnosti . Očitki kdaj se ni oglasil pa klažejo na to, da kandidati menijo, da je vodenje države podobno slabo organiziranemu gospodinjstvu kjer vsak postori kar hoče in kadar hoče . Torej kandidati za predsednika države niso niti približno nakazali svojega stila opravljanja predsedniške funkcije v okviru pristojnosti predsednika države. Včerajšnje soočenje pa je pokazalo še nekaj, veliko razliko v uglajenosti, ki se je za potrebe kampanja pač ni mogoče naučiti. Uglajen v najširšem pomenu pojma je samo BP in pri aktualnih pristojnostih predsednika države gre za pomemben del opravljanja funkcije.
Vsekakor BP ni bil dober predsednik vlade kar dokazuje , da predsednik vlade ni samo politična funkcija, verjetno pa je tudi, da je težko biti predsednik vlade in razumeti in reševati propadajočo ekonomijo s finančnim ministrom Križaničem in ostalimi jastrebi iz lastnega gnezda t.j. SD-ja.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2679804] 20.10.17 07:17
Odgovori   +    7
"Finance se pred vsakimi volitvami opredelimo."

Tudi ce se ne bi. Mislim, da je vsakemu z iqjem malo vecjim od sobne temperature jasno, da vedno podprete najbolj prepricanega bruseljskega konjusara.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2679806] 20.10.17 07:48 · odgovor na: anon-190292 (#2679803)
Odgovori   +    5
Pahor je solan za nadmudrivaje in ima razvit prezivetveni refleks. Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov. Ni kuharskih receptov za mnozico visokoizobrazenih drzavljanov. Ce je seveda visoka izobrazba kak kriterij?
Gustl sporočil: 13.628
[#2679811] 20.10.17 08:08 · odgovor na: FIN-454644 (#2679806)
Odgovori   +    3
[FIN-454644]
Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.

In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.

Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.

Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...

P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
notomi sporočil: 768
[#2679812] 20.10.17 08:19
Odgovori   +    2
Seveda bo zmagal v 1. Krogu Borut. Desni tudi DZ na volitvah nimajo moznosti saj vemo kdo in kaksni so... Na zalost je tudi Romana klon Janse cesar prej nisem vedel, enako velja za staro damo..Sarec nima prakse vendar bi mu privoscil vsaj 2 krog ker ne namerava izgubljati casa s spravo. Negativna kadrovska selekcija in politiki so naredili svoje. Tudi udelezba bo pod polovico na zalost!
Veselo2012 sporočil: 474
[#2679813] 20.10.17 08:34 · odgovor na: notomi (#2679812)
Odgovori   +    3
Volim Šarca, lahko pa funkcijo predsednika kar ukinimo.
Da pa imamo predsednika, ki hodi po Sloveniji, nima pa pojma o vojski, imenuje debila na čelo KPK in pomilosti gospodarski kriminal je pa itak možno samo na tej strani alp.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679816] 20.10.17 08:50 · odgovor na: Gustl (#2679811)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [FIN-454644]
> Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.

Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.

In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.

Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.

Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...

P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2679817] 20.10.17 08:50 · odgovor na: Gustl (#2679811)
Odgovori   +    4
[Gustl]

Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
funny you should mention that...

meni se pa vedno bolj dozdeva, da pa živimo ravno v kakšni županovi micki cepljeni na rečmo dolino šentflorjansko...

zgodbe kot nam jih piše naš podalpski vsakdan, hmmmmm...

:-//

lpA
Gustl sporočil: 13.628
[#2679824] 20.10.17 09:14 · odgovor na: anon-204390 (#2679816)
Odgovori   +    4
[vickibedi]

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
Točno o tem govorim. Ne obstaja THE moralna avtoriteta. Ni več župnika na vasi, ki je bil tata mata. Vsak si sam lahko izbere, čigavo mnenje ga zanima ali ne zanima in na katerem področju. Saj ravno to stare struje nervire in zato sedaj opletajo z neko moralno avtoriteto.

In pri starejših tudi še pali, glej, kako v prvo bojno linijo porivajo Kučana. Ker sedaj bo pa on povedal, kako stvari stojijo?! Ma daj, kdo si ti penzioner?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679838] 20.10.17 10:15 · odgovor na: Gustl (#2679824)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [vickibedi]
>
> p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.

Točno o tem govorim. Ne obstaja THE moralna avtoriteta. Ni več župnika na vasi, ki je bil tata mata. Vsak si sam lahko izbere, čigavo mnenje ga zanima ali ne zanima in na katerem področju. Saj ravno to stare struje nervire in zato sedaj opletajo z neko moralno avtoriteto.

In pri starejših tudi še pali, glej, kako v prvo bojno linijo porivajo Kučana. Ker sedaj bo pa on povedal, kako stvari stojijo?! Ma daj, kdo si ti penzioner?
To sicer drži, drugo vprašanje pa je če je to dobro za narodov blagor.
Namreč v odsotnosti kakršne koli moralne avtoritete postane vse sprejemljivo, popolni oportunizem v družbi pa najbrž tudi ni najboljša popotnica za bodoče generacije...
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2679843] 20.10.17 10:19 · odgovor na: Gustl (#2679824)
Odgovori   +    4
Morala je sla v maloro. Zdaj je na vrsti (j)etika.
najobj sporočil: 31.908
[#2679848] 20.10.17 10:30 · odgovor na: anon-204390 (#2679816)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2017 10:32
[vickibedi]
> [Gustl]
> > [FIN-454644]
> > Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
>
> Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.
>
> In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.
>
> Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.
>
> Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
>
> P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
> Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
... ja, zato pa je meni najbolj hecno, ko se za predsednika prijavi mularija, ki ob tem trosi parole o moralni avtoriteti ...

P.S.: moralna avtoriteta je povezana z moralo človeka v daljšem časovnem obdobju, za kar pa je starost človeka nujno potrebni pogoj ... evo, in tudi to je razlog, da ne bom šel na volitve ...
Gustl sporočil: 13.628
[#2679851] 20.10.17 10:47 · odgovor na: anon-204390 (#2679838)
Odgovori   +    2
[vickibedi]

To sicer drži, drugo vprašanje pa je če je to dobro za narodov blagor.
Namreč v odsotnosti kakršne koli moralne avtoritete postane vse sprejemljivo, popolni oportunizem v družbi pa najbrž tudi ni najboljša popotnica za bodoče generacije...

In tega ne bos spremenil s kričanjem "tale je moralna avtoriteta, poslušajte ga".

Ne gre to tako. Glej Trumpa, Brexit in podobno. Kljub vsem "moralnim avtoritetam", ki so svarili.

Stabilna in dokaj univerzalna moralna avtoriteta, kljub individualnosti, ostaja samo se ena pa tudi ta ima tezavo - oče oz. druzina.

Vse ostalo je ratresceno in limat to nalepko na take like, kot so politiki, je preziveto.
depersin sporočil: 10.224
[#2679855] 20.10.17 10:50 · odgovor na: Veselo2012 (#2679813)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 20.10.17 10:19
[Veselo2012]
Volim Šarca, lahko pa funkcijo predsednika kar ukinimo.
Da pa imamo predsednika, ki hodi po Sloveniji, nima pa pojma o vojski, imenuje debila na čelo KPK in pomilosti gospodarski kriminal je pa itak možno samo na tej strani alp.
Kaže, da bo treba voliti Pahorja, da preprečimo, da Šarac zmaga.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679862] 20.10.17 11:12 · odgovor na: najobj (#2679848)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [Gustl]
> > > [FIN-454644]
> > > Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
> >
> > Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.
> >
> > In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.
> >
> > Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.
> >
> > Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
> >
> > P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
> > Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.

> To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.
>
> p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.

... ja, zato pa je meni najbolj hecno, ko se za predsednika prijavi mularija, ki ob tem trosi parole o moralni avtoriteti ...

P.S.: moralna avtoriteta je povezana z moralo človeka v daljšem časovnem obdobju, za kar pa je starost človeka nujno potrebni pogoj ... evo, in tudi to je razlog, da ne bom šel na volitve ...
Ja pa nekaj pameti mora tudi biti v tej sivi glavi in neke zasluge tudi mora imet, ane ?

p.s.
Tudi če ne greš na volitve posredno oddaš svoj glas najmočnejšemu kandidatu.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679864] 20.10.17 11:26 · odgovor na: Gustl (#2679851)
Odgovori   +    6
[Gustl]
> [vickibedi]
>
> To sicer drži, drugo vprašanje pa je če je to dobro za narodov blagor.
> Namreč v odsotnosti kakršne koli moralne avtoritete postane vse sprejemljivo, popolni oportunizem v družbi pa najbrž tudi ni najboljša popotnica za bodoče generacije...


In tega ne bos spremenil s kričanjem "tale je moralna avtoriteta, poslušajte ga".

Ne gre to tako. Glej Trumpa, Brexit in podobno. Kljub vsem "moralnim avtoritetam", ki so svarili.

Stabilna in dokaj univerzalna moralna avtoriteta, kljub individualnosti, ostaja samo se ena pa tudi ta ima tezavo - oče oz. druzina.

Vse ostalo je ratresceno in limat to nalepko na take like, kot so politiki, je preziveto.
Vsemu pada rok uporabnosti, koncentracija mlajših generacij traja v povprečju 15s.
V tem času je težko nekomu karkoli razložit, kaj šele ga prepričati v karkoli.
Enako seveda velja za ponudbeno stran, na kratek rok najlažje prodaš junk.
Gustl sporočil: 13.628
[#2679882] 20.10.17 12:32 · odgovor na: anon-204390 (#2679864)
Odgovori   +    3
[vickibedi]

Vsemu pada rok uporabnosti, koncentracija mlajših generacij traja v povprečju 15s.
V tem času je težko nekomu karkoli razložit, kaj šele ga prepričati v karkoli.
Enako seveda velja za ponudbeno stran, na kratek rok najlažje prodaš junk.
Ja, ampak ti sedaj razlagaš, da veter piha, jaz pa, da ne scat vanj :)
kzupanc sporočil: 10.519
[#2679890] 20.10.17 12:49
Odgovori   +    1
Se strinjam.
najobj sporočil: 31.908
[#2679903] 20.10.17 13:27 · odgovor na: anon-204390 (#2679862)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2017 13:28
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [Gustl]
> > > > [FIN-454644]
> > > > Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
> > >
> > > Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.
> > >
> > > In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.
> > >
> > > Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.
> > >
> > > Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
> > >
> > > P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
> > > Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
> > To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.
> >
> > p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
> ... ja, zato pa je meni najbolj hecno, ko se za predsednika prijavi mularija, ki ob tem trosi parole o moralni avtoriteti ...
>
> P.S.: moralna avtoriteta je povezana z moralo človeka v daljšem časovnem obdobju, za kar pa je starost človeka nujno potrebni pogoj ... evo, in tudi to je razlog, da ne bom šel na volitve ...
Ja pa nekaj pameti mora tudi biti v tej sivi glavi in neke zasluge tudi mora imet, ane ?
... OK, "de iuvene tempus facit senem, de stulto nemo sapientem" velja že od nekdaj, ampak če smo natančni, morala ni glih nujno povezana z neko silno pametjo, sploh pa pamet ni nujno vedno moralna ...
p.s.
Tudi če ne greš na volitve posredno oddaš svoj glas najmočnejšemu kandidatu.
... eh, če bi šel volit, bi zaradi tega www.rtvslo.si/sloven...njo/435441 itak volil Pahorja, tako da je isti kurac, če grem ali ne ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2679909] 20.10.17 13:40 · odgovor na: najobj (#2679903)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [Gustl]
> > > > > [FIN-454644]
> > > > > Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
> > > >
> > > > Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.
> > > >
> > > > In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.
> > > >
> > > > Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.
> > > >
> > > > Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
> > > >
> > > > P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
> > > > Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.

> > > To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.
> > >
> > > p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.

> > ... ja, zato pa je meni najbolj hecno, ko se za predsednika prijavi mularija, ki ob tem trosi parole o moralni avtoriteti ...
> >
> > P.S.: moralna avtoriteta je povezana z moralo človeka v daljšem časovnem obdobju, za kar pa je starost človeka nujno potrebni pogoj ... evo, in tudi to je razlog, da ne bom šel na volitve ...

> Ja pa nekaj pameti mora tudi biti v tej sivi glavi in neke zasluge tudi mora imet, ane ?

... OK, "de iuvene tempus facit senem, de stulto nemo sapientem" velja že od nekdaj, ampak če smo natančni, morala ni glih nujno povezana z neko silno pametjo, sploh pa pamet ni nujno vedno moralna ...

> p.s.
> Tudi če ne greš na volitve posredno oddaš svoj glas najmočnejšemu kandidatu.

... eh, če bi šel volit, bi zaradi tega www.rtvslo.si/sloven...njo/435441 itak volil Pahorja, tako da je isti kurac, če grem ali ne ...
Pahor je zase dejal, da ni neka pretirana moralna avtoriteta (in najbrž res ni), sploh če očitki, ki letijo nanj, tako z leve kot tudi z desne, vsaj približno držijo. Pa jih ni zanikal, temveč je samo dejal, da je mnenje vsakogar v tej volilni kampaniji legitimno, da pa je njemu osebno pomembno predvsem to, da ljudje volijo zanj. V volilni kampaniji se ne prereka, raje nastavi lice nsprotnikovim klofutam in računa na svojo volilno bazo. Evo vidiš, da Pahor tudi pamet ima, čeravno glava še ni čisto osivela.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2679922] 20.10.17 13:59 · odgovor na: depersin (#2679855)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-184333 20.10.2017 14:07
[depersin]> Kaže, da bo treba voliti Pahorja, da preprečimo, da Šarac zmaga.
Ljudje želijo spet videti lučko na koncu tunela
www.24ur.com/novice/...unela.html

PS: Eden svetilnikov 21. stoletja

Strani: 1 2 3