Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za samo en krog. Za Pahorja.

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Za samo en krog. Za Pahorja.
[#2679816] 20.10.17 08:50 · odgovor na: Gustl (#2679811)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [FIN-454644]
> Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.

Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.

In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.

Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.

Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...

P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2679816

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Za samo en krog. Za Pahorja.
[#2679824] 20.10.17 09:14 · odgovor na: anon-204390 (#2679816)
Odgovori   +    4
[vickibedi]

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
Točno o tem govorim. Ne obstaja THE moralna avtoriteta. Ni več župnika na vasi, ki je bil tata mata. Vsak si sam lahko izbere, čigavo mnenje ga zanima ali ne zanima in na katerem področju. Saj ravno to stare struje nervire in zato sedaj opletajo z neko moralno avtoriteto.

In pri starejših tudi še pali, glej, kako v prvo bojno linijo porivajo Kučana. Ker sedaj bo pa on povedal, kako stvari stojijo?! Ma daj, kdo si ti penzioner?
najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Za samo en krog. Za Pahorja.
[#2679848] 20.10.17 10:30 · odgovor na: anon-204390 (#2679816)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2017 10:32
[vickibedi]
> [Gustl]
> > [FIN-454644]
> > Da pa mora predsednik ljudi glajhsaltati in jim soliti pamet, kako naj mislijo, je pa podcenjevanje ljudi. Jaz sem sebi moralna avtoriteta in mi gre na zivce, ce mi kdo soli pamet. To je prezivel odnos oblasti do drzavljanov.
>
> Se zelo strinjam. WTF je to moralna avtoriteta v casu influenserjev na družabnih omrezjih.
>
> In zakaj naj bi ti sama predsedniska funkcija dala tako avtoriteto? Ker nikogar izmed kandidatov jaz ne vidim kot moralno avtoriteto. Kdo drug pa jih. Tretjemu je pa bolj vazna Kim Kardashian. In s yem ni nic narobe. In po vsem svetu je tako.
>
> Minili so casi, ko so se ljudje po vodenje obracali na sodnika, učitelja, zupnika, zandarja in... gostilničarja.
>
> Saj ne zivimo v Zupanovi Micki...
>
> P: mene recimo zanima, kaj menijo Musk, Zuckerberg, Gates, Bezos, Ma... o AI. Dol mi pa visi, kaj meni nekdo na funkciji predsednika o splavu in polpretekli zgodovini. Tam bodi, smej se drugemu podobnemu iz gostujoce drzave, ta cas naj se biznismeni zadaj pogovarjajo.
> Ali se bolje. Ne rabis niti tega, torej... Ne rabimo.
To je pač zeitgeist, ljudje rabijo instant moralno avtoriteto, v obliki internet influencerjev in podobnega junka.

p: meni bolj kot ne dol visi, ko začnejo pametovati o življenju, vesolju in sploh vsem razni influencerji ala Musk, Gates in podobni. Ne trdim, da niso dobri na svojem področju, ampak moralna avtoriteta je nekaj drugega.
... ja, zato pa je meni najbolj hecno, ko se za predsednika prijavi mularija, ki ob tem trosi parole o moralni avtoriteti ...

P.S.: moralna avtoriteta je povezana z moralo človeka v daljšem časovnem obdobju, za kar pa je starost človeka nujno potrebni pogoj ... evo, in tudi to je razlog, da ne bom šel na volitve ...

Strani: 1