Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ne ignorirajte strategije za alternativna goriva

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Ne ignorirajte strategije za alternativna goriva
[#2679698] 19.10.17 12:43 · odgovor na: Gustl (#2679656)
Odgovori   +    8
[Gustl]
Ja, se strinjam, da mora "vizija 20XX" vsebovati pravzaprav "kako se bomo premikali" in ne samo "na kaj bo slo".

Situacija:
Trenutno imam v radiju 400 m od stanovanja 9 sharing vozil na voljo, 4 so bencin/dizel, ostala elektrika in hydrogen.
Ce bi zivel na Dunaju, v Pragi, v Munchnu ali v Berlinu, ne bi imel tega problema. Morda celo ne bi imel avta.

Tisto kar nam pamenjakovici prodajajo kot "dekarbonizacijo" je ze sama urbanizacija resila tam, kjer je gostota poselitve dovolj velika, in infrastruktura razvita.

Podzemska zeleznica in tramvaji vozijo na elektriko ze stoletje, bi rekel.

Ce kaj sovrazim so eko-bio-friki ki bi zeleli v bajtici sredi narave, zrli eko-bio-brezglutensko hrano, so ful za eko bio, v praksi pa kupujejo v Lidlu in se za zabavo vozijo v center ljubljane, kjer parkirajo pred mojim blokom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2679698

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 19.10.2017 12:57
[bc123a]
> [Gustl]
> Ja, se strinjam, da mora "vizija 20XX" vsebovati pravzaprav "kako se bomo premikali" in ne samo "na kaj bo slo".
>
> Situacija:
> Trenutno imam v radiju 400 m od stanovanja 9 sharing vozil na voljo, 4 so bencin/dizel, ostala elektrika in hydrogen.
Ce bi zivel na Dunaju, v Pragi, v Munchnu ali v Berlinu, ne bi imel tega problema. Morda celo ne bi imel avta.

Tisto kar nam pamenjakovici prodajajo kot "dekarbonizacijo" je ze sama urbanizacija resila tam, kjer je gostota poselitve dovolj velika, in infrastruktura razvita.

Podzemska zeleznica in tramvaji vozijo na elektriko ze stoletje, bi rekel.

Ce kaj sovrazim so eko-bio-friki ki bi zeleli v bajtici sredi narave, zrli eko-bio-brezglutensko hrano, so ful za eko bio, v praksi pa kupujejo v Lidlu in se za zabavo vozijo v center ljubljane, kjer parkirajo pred mojim blokom.
... čuj, pa saj za okolje je isti kurac, če te s sharing prevozom nekdo nekam zapelje, ali pa se tja zapelješ sam ...

P.S.: rahlo dvomim, da bo toti sharing kdaj tako učinkovit, da bo poleg šoferja v vsakem trenutku v avto napolnil 4 ljudi, ki bodo želeli na isto destinacijo ... khmm, ker jaz imam avto glih zato, da sem neodvisen od kogarkoli in se peljem kamorkoli kdajkoli mi paše in vejamem, da nisem edini ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[bc123a]
Ce kaj sovrazim so eko-bio-friki ki bi zeleli v bajtici sredi narave, zrli eko-bio-brezglutensko hrano, so ful za eko bio, v praksi pa kupujejo v Lidlu in se za zabavo vozijo v center ljubljane, kjer parkirajo pred mojim blokom.
Haha, you fuckin' nailed it!

Strani: 1