Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[depersin]
> [vickibedi]
> Sem sicer pristaš cepljenja proti vsem dokazanim boleznim. Proti gripi pa se ne cepim več, ker sem ugotovil, da sem vrsto let po prejemu cepiva zboleval za virozo. Virozo lahko staknem tudi brez cepiva, zakaj bi se potem cepil ?

Zanimivo je, da ne znaš narediti naslednjega logičnega koraka. Če cepljenje proti gripi ne deluje - je logično podvomiti tudi v druga cepiva.
Izkušnja s cepljenjem proti gripi je moja osebna izkušnja. Druga cepiva (npr. cepljenje otrok) dokazano delujejo, ker so plod raziskav in več-desetletne statistike na širši populaciji. Tega ne moreš metat v isti koš, halo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2679513

Strani: 1

depersin sporočil: 10.224
[vickibedi]
Izkušnja s cepljenjem proti gripi je moja osebna izkušnja.
Ja in? A to pomeni, da ne šteje?
Druga cepiva (npr. cepljenje otrok) dokazano delujejo, ker so plod raziskav in več-desetletne statistike na širši populaciji.
Ni tako dokazano, kot si misliš, pa tudi zapletov je več, kot si misliš. Večina cepiv daje imunost zgolj nekaj let.

Cepljenje proti tuberkulozi so ukinili po več kot 70 letih - ker se je izkazalo kot popolnoma neučinkovito.
Tega ne moreš metat v isti koš, halo.
Seveda lahko. Saj vsa cepiva delajo po istem principu. Po drugi strani bi pa ravno cepivo proti gripi moralo postati najboljše in najučinkovitejše, saj je eno najpogosteje uporabljenih cepiv - in je najlažje dobiti rezultate.

Strani: 1