Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
Zadnja sprememba: anon-207617 18.10.2017 09:31
[kajulci]
>To, da imamo ob povprasevanju po kadrih se vedno toliko brezposelnih samo kaze kako sociala unicuje zeljo po delu.

Ti si v to preprican, jaz pa nisem. Po mojem je vecji problem ta, da je minimalna placa za zivljenje v Sloveniji premajhna. In da cetudi ukinejo socialo popolnoma, se vedno ne bodo dobili delavcev za minimalca. Ker ta folk potrm pocne stvari na crno in se kar dobro znajdejo. Ali pa gredo v tujino. Ali pa dobijo ljudi iz juga, za katere moramo potem financirati s socialo se familije.
Kje si videl, da jaz navijam za dvig minimalca? Je pa težko dobit delovno silo za minimalca. To je pač dejstvo.
Idejo, da si ti za visanje minimalca, sem dobil tam gor v tvojih besedah "Po mojem je vecji problem ta, da je minimalna placa za zivljenje v Sloveniji premajhna."

Kako sem lahko bil tako neumen, da bi si te besede tako razlagal? Ne vem. Pozna ura najbrz.

Kolikor zdaj razumem, ti bolj skusas razsvetliti neuke zaposlovalce, ki z mukami in v potu svojega obraza iscejo delovno silo in stokajo, da je ni, ces "hej, delodajalci, vec bo treba ponudit, za minimalca ne bo nihce delal ker bo od tega poginil! Brezposelnost je v glavnem fasada za drzavne benefite, poleg pa se dela na crno, nihce noce vasega usivega minimalca!"

A zdaj prav razumem? Ce je tako, kako si potem razlagas, da je to jasno tebi, vsem tem premnogim delodajalcem ki ponujajo minimalce, pa to ni jasno?