Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[smity]
preveč strah pa podjetnikov spet ne sme biti pred slabimi časi, ker če jih je tako strah slabih časov ja kaj pa so potem? Dvomim potem v njihove velecenjene kompetence. Zaposleni smo tudi ves čas pod pritiskom in plačani glede na svojo učinkovitost. Naloga podjetnika je da ima dolgoročno strategijo in neprestano jamranje je nesprejemljivo. Služba podjetnika oz. lastnika je da učinkovito vodi podjetje tudi skozi krizo. Jedikovanje kako je javni sektor nagijiv do podjetnikov ni enako učinkovitemu vodenju podjetja. Članek implicira da naša podjetja niso zadovoljivo vodena niti v času rasti. Kaj ima tukaj Štrukelj zraven?

Treba se bo vprašati ali je res vsega kriv javni sektor? Ali pa je nekaj gnilega tudi pri naših podjetnikih, ki se zgovarjajo in iščejo izgovore, namesto da bi se utapljali v lastnem potu, kot to počnejo njihovi delavci.

P.S. zaposlen sem v privat sektorju
Zaposlen v privatnem sektorju NI ENAKO biti podjetnik.

Slučajno je naneslo, da sem pred podpisom kreditne pogodbe za financiranje nakupa poslovnega objekta.

Imam garancijo sklada (60% garancija), pa vendar hoče od mene banka zavarovanje, ki kumulativno presega vrednost nakupa za 3x.

PS firma ima AAA boniteto.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2679145

Strani: 1

anon-406060 sporočil: 19
Če je res kar si zapisal, potem kredit (oz projekt na sps) ne bo šel skozi, ker so pravila že (mislim da 2 oz 3 leta taka, da kredit ne sme biti "pre" zavarovan, ampak mora biti zavarovanje nekje do 80% kredita). Torej, če bo sklep banke (če še ni bil izdan) dan na tak način, da bo npr kredita 100.000 eur, zavarovanja (npr hipoteka) pa v vrednosti 300.000 eur je verjetnost, da bo zadeva na sps zavrnjena.

Strani: 1