Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[kajulci]
> [FIN-368181]
> Se je spoštovana avtorica prispevka morda vprašala, zakaj 50 tablet 500mg paracetamola na Nizozemskem stane le 1€ (z besedo en evro)...

Grčija, 20 tablet, 45 centov.
Moj šoping v Grčiji/Turčiji/Španiji... grem v lekarno "dej vse kar imaš". Če nimajo dovolj, naročijo in pridem nazaj naslednji dan.

V Sloveniji so zdravila najdražja, že na Hrvaškem je cena nižja. Jaz ne razumem ljudi, v šoping čez mejo znajo iti po vse živo, zdravil pa ni na njihovem radarju. Pri tem se poleti skoraj cela Slovenija preseli vsaj na Hrvaško, pa i šire. In evo ti konkurenca. Če bi vsi dopustniki začeli kupovati zdravila v tujini na zalogo za eno leto, bi bili pri nas vsi v verigi prisiljeni spustiti ceno.

Predlog: začnite pisati članke, s katerimi ozaveščate ljudi o šopingu zdravil v tujini, bodo šle cene hitro dol.
Dokler te carina na meji ne ulovi pri povratku z enoletno zalogo protibolecinskih tablet. Ce je to letalisce v Nemciji imas sele problem, in to hud.

V bistvu so zdravila ena od izjem iz prostega pretoka blaga po EU in to je tisto proti cemer bi morale pizditi finance.

Paket iz UK (Boots) stane 9 funtov, ne glede na tezo. Lahko narocim celo skatlo deodorantov, zdravil pa ne, ce sem prav videl. Fizicno imas v Bootsu vse te zadeve ki so pri nas brez recepta kar na policah, kot artikle v Mercatorju.