Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 12.10.2017 15:29
... Zdaj imamo DUTB in še vedno precej kilavo sliko zadolženosti države glede na BDP (nekaj manj kot 80 odstotkov, kar je skoraj štirikrat več kot pred krizo). ...

... čuj, Pero ... evo, to sem sicer že Tadeja vprašal, pa mi nič odgovoril, zato bom še tebe, in sicer če slučajno ti veš, koliko denarja si moramo sposoditi na račun evra, ki smo ga prevzeli tik pred krizo ... khmm, ker si za normalno poslovanje takrat ni bilo treba sposojati tuje valute (= EUR), ampak smo za poslovanje v Sloveniji imeli svoje tolarje in so se podjetja v tolarjih tudi zadolževala ... jebiga, mogoče se motim, ampak jaz imam občutek, da zdaj čisto vse evre, ki se vrtijo pri nas, tlačimo v zadolženost, ki zato zgleda večja, kot je res ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2678491

Strani: 1

peterfrankl sporočil: 436
Hvala za vprašanje, a ne znam nanj odgovoriti. Tadej bi to znal bolje, je pa morda res, da ga niti jaz in ne on ne razumeva. A ni v načelu vseeno, ali si se prej zadolžil v tolarjih, zdaj pa v evrih? Še posebej, odkar je SLO stopila v ERM 2? Pa tudi prej je bilo dokaj vseeno, res pa je to, da je vrednost tolarja načeloma upadala (drseči tečaj), ampak si pa imel veliki R in mali r oziroma devizno klavzulo pri kreditih. No, skoraj prepričan tudi sem, da statistiki na enak način zajemajo podatke, zdaj in prej.
LP Pero

Strani: 1