Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 10.10.2017 09:04
[crt]
trenutno po mojem razgledovanju ni takega ocitnega kanarcka, kot je bil spillover ameriske kisle juhe na tistih prvih par nemskih bank poleti 2007. lahko da cez 5 min bo, ne vem :)
Kaksen spillover? Jaz sploh nisem govoril o tem, ampak o onem slavnem grafu ki je kazal schedule ARM resetov v ZDA. Za spillover iz US v EU na nemske banke poleti 2007 prvic slisim :)

Hotel sem reci: 2007 sem bil totalno notri v tem, bral vse zive bloge, in zakljucek da se ona posojila morajo razkantati je bil ociten, obenem pa smo imeli se fajn koledar za prihodnost, kdaj se bodo :)

Morda je tudi sedaj kaj taksnega ocitno, pa zal nimam casa da bi v tistem prezivel nekaj ur na dan. Ti in Gustl pravita da, tudi ce si not v tem in gledas vse zivo, da ni ocitnih outlierjev v negativni smeri? Torej VSE harmonicno raste in kaze da bomo se 3 leta v harmoniji?

Ja, potem je to se slabse. VSE se bo razkantalo, ob nedolocenem trenutku na nedolocenem kraju kot katalizator :)

Eden od scenarijev:

- katalonija razglasi neodvisnost. mediji proslavljajo.
- bosanski srbi dobijo idejo. mediji malo manj proslavljajo.
- severni "padanci" oz ene tri njihove pokrajine dobijo vsak svojo idejo. mediji zaskrbljeni, investitorji tudi.
- cali dobi idejo v ZDA. armaggeddon.

v tem scenariju kim jong una niti ne rabis.

Centralne banke pa maxxed out na obrestnih merah in ravno uspele nekoliko zmanjsati zlivanje denarja na trg v obliki QE. Pa po bilancah marsikje najvecji shareholderji gospodarstva.