Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2677692] 09.10.17 10:06
Odgovori   +    10
Podnebje se je spremenilo. V Helsinkih ljudje sedijo tako kot mi na soncu, se pogovarjajo, pijejo kampari, imajo čas za korzo, kakršnega smo imeli mi.
Gospod Hocevar, za koliko stopinj se je povecala povprecna temperatura v Helsinkih? Koliko vec soncnih dni je po "podnebnih spremembah"?

Vam pomagam? Za 10 let so podatki tule: www.worldweatheronli...nd/fi.aspx

Mediji ste se cist strgali s ketne faktov. Samo ze custva in obcutki.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2677696] 09.10.17 10:20 · odgovor na: bc123a (#2677692)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> Podnebje se je spremenilo. V Helsinkih ljudje sedijo tako kot mi na soncu, se pogovarjajo, pijejo kampari, imajo čas za korzo, kakršnega smo imeli mi.

Gospod Hocevar, za koliko stopinj se je povecala povprecna temperatura v Helsinkih? Koliko vec soncnih dni je po "podnebnih spremembah"?

Vam pomagam? Za 10 let so podatki tule: www.worldweatheronli...nd/fi.aspx
Predvidevam, da je g. Podrecca mislil na daljše časovno obdobje, na kar kažejo na primer podatki tu:
onlinelibrary.wiley.....2046/full

According to the data, the rise in Finland's annual mean temperature has been statistically significant during the last 100, 50 and 30 years. During the last 100 years the increase in the mean temperature was largest during spring, but during the last 50 years winters have warmed up the most.

Mediji ste se cist strgali s ketne faktov. Samo ze custva in obcutki.
Gospod Podrecca govori o erosu :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2677706] 09.10.17 11:10 · odgovor na: BorutHocevar (#2677696)
Odgovori   +    6
[hocevarb]
> [bc123a]
> > Podnebje se je spremenilo. V Helsinkih ljudje sedijo tako kot mi na soncu, se pogovarjajo, pijejo kampari, imajo čas za korzo, kakršnega smo imeli mi.
>
> Gospod Hocevar, za koliko stopinj se je povecala povprecna temperatura v Helsinkih? Koliko vec soncnih dni je po "podnebnih spremembah"?
>
> Vam pomagam? Za 10 let so podatki tule: www.worldweatheronli...nd/fi.aspx

Predvidevam, da je g. Podrecca mislil na daljše časovno obdobje, na kar kažejo na primer podatki tu:
onlinelibrary.wiley.....2046/full

According to the data, the rise in Finland's annual mean temperature has been statistically significant during the last 100, 50 and 30 years. During the last 100 years the increase in the mean temperature was largest during spring, but during the last 50 years winters have warmed up the most.
Pa ste pogledali, za kaksne cifre gre? Za pitje kofeta zunaj so verjetno relevatne serije podatkov MAM, JJA, SON ki izkazujejo dvig 0.7-1.5C v 50 letih :)))

Da boste razumeli proti cemu protestiram: proti temu da ze vsak q (mislim na intervjuvanca, ne na vas!) izkorisca podnebne spremembe za poceni piar. S cimer sebi dviga rating, spremembam pa (nezasluzeno) daje vecji pomen, kot ga sploh imajo.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2677709] 09.10.17 11:22 · odgovor na: bc123a (#2677706)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Da boste razumeli proti cemu protestiram: proti temu da ze vsak q (mislim na intervjuvanca,
www.floornature.com/...drecca-32/
bc123a sporočil: 48.253
[#2677711] 09.10.17 11:24 · odgovor na: BorutHocevar (#2677709)
Odgovori   +    4
[hocevarb]
> [bc123a]
> Da boste razumeli proti cemu protestiram: proti temu da ze vsak q (mislim na intervjuvanca,

www.floornature.com/...drecca-32/
Nic ne spremeni. Vsak ki ob 0.7-1.5 C spremembe rece "zato pa sedaj finci pijejo kofe zunaj", je za mene salabajzer (glede klimatskih sprememb). Ni vazno kako dober arhitekt je.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2677719] 09.10.17 11:40
Odgovori   +    3
Ata Boris je videl Helsinke samo tolko kolikor so mu ga hoteli pokazali domačini in tistih 20 kvadratnih metrov terase pred hotelom na katerem je spil kozarec Camparija.Ob pogledu na sonce tam gor je pa izpesil kar je pač izpesnil.
pobalin sporočil: 14.456
[#2677735] 09.10.17 12:36 · odgovor na: bc123a (#2677711)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 09.10.2017 12:40
[bc123a]
Vsak ki ob 0.7-1.5 C spremembe rece "zato pa sedaj finci pijejo kofe zunaj", je za mene salabajzer (glede klimatskih sprememb). Ni vazno kako dober arhitekt je.
Saj se strinjam s teboj, ampak saj veš, da je velik del uspeha nekega arhitekta odvisen od uspeha zgodbe/simbolike/spina, s katerim okrasi svoje projekte. Pa da je Podrecca že malo v letih, pa da tudi zaradi tega ni privzdignjen nad človeške zmote in zablode (kvečjemu obratno - leta in ego naredita svoje). Za povrh pa Hočevar svojo pronicljivost bolj skriva kot ne - najbrž gre za prilagajanje nivoja tekstov nivoju ciljne publike. :-)

Itak Podrecca sam pokaže, da je nekje skrenil v svojem "strokovno-erotičnem opažanju". Od trditve, da se je podnebje spremenilo, ekspresno pride do ugotovitve, da gre za antropološki moment. Ne da bi to potem kaj elaboriral.
»Podnebje se je spremenilo. V Helsinkih... Köbenhavn je... Eros mesta, kakršnega je imel Mediteran, smo na žalost izgubili. Kje ga najdemo? Na severu. To je antropološki moment,«
Ali je Hočevar iz Podrecce izbezal, "šta je umetnik hteo da kaže", bomo lahko videli v celem intervjuju. :-)

P.S.: Poleg zgodovinskih temperatur je treba malo pogledat tudi stare slike.
www.booksfromfinland...y-side-up/
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2677739] 09.10.17 12:58 · odgovor na: pobalin (#2677735)
Odgovori   +    0
[pobalin]

Itak Podrecca sam pokaže, da je nekje skrenil v svojem "strokovno-erotičnem opažanju". Od trditve, da se je podnebje spremenilo, ekspresno pride do ugotovitve, da gre za antropološki moment.
Tole je odgovor vsem v tej diskusji: gospodje, ne jemljite vsake stvari tako tehnično. Še zlasti ne, če govorimo o erosu. :-) Podrecca je v citiranem delu nakazal, da bomo namesto latino-loverjev dobili nordic-loverje. :-)

Podrecca je govoril s svojim mediteransko-habsburškim šarmom, pri katerem izrečeno zveni malce drugače, kot je napisano (čeprav dobesedno). Če bom imel še kdaj priložnost za intervju, ga bom posnel na video.

In še bralcu, ki je govoril o PR: Podrecca ima za sabo uspešno kariero in ne potrebuje več promocije. Prepričan sem, da je govoril iskreno.
pobalin sporočil: 14.456
[#2677744] 09.10.17 13:33 · odgovor na: BorutHocevar (#2677739)
Odgovori   +    4
[hocevarb]
Tole je odgovor vsem v tej diskusji: gospodje, ne jemljite vsake stvari tako tehnično. Še zlasti ne, če govorimo o erosu. :-) Podrecca je v citiranem delu nakazal, da bomo namesto latino-loverjev dobili nordic-loverje. :-)
In to prav zato, ker se je odnebje spremenilo, kar je antropološki moment. :-)
Podrecca je govoril s svojim mediteransko-habsburškim šarmom, pri katerem izrečeno zveni malce drugače, kot je napisano (čeprav dobesedno). Če bom imel še kdaj priložnost za intervju, ga bom posnel na video.
Saj je video intervju na danem linku, čeprav v italijanščini. Ne gre za video ili slušao, gre za upanje, da bo intervju dober (in dosegljiv z zastonjkarskim žetonom, he, he). Če je zanič, ga lahko delate v 3D HD virtual reality formatu, pa bo še vedno zanič.
In še bralcu, ki je govoril o PR: Podrecca ima za sabo uspešno kariero in ne potrebuje več promocije. Prepričan sem, da je govoril iskreno.
To je antropološki oz. psihološki moment. Kdor je bil dolgo deležen pozornosti in laskanja ali bogastva (lahko čisto zasluženo), po navadi tega ne želi izgubiti. Tudi stric Skopušnik se je blazno rad kopal v svojih zlatnikih in tudi stare dive se rade prikazujejo na rdečih preprogah in pod reflektorji. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2678737] 13.10.17 17:19 · odgovor na: pobalin (#2677744)
Odgovori   +    1
[pobalin]
da bo intervju dober (in dosegljiv z zastonjkarskim žetonom, he, he).
Ni dosegljiv. Je absolutno zaklenjen. Pametna odločitev. :-)

Strani: 1