Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
Sem desen, katolik ampak mi je Pahor v redu. Trudi se za spravo, je pro-zahodno usmerjen (celo pro-ameriško) državljanov ne deli na prvorazredne in drugorazredne na podlagi vere ali polit. prepričanja.

Na prejšnjih volitvah sem v OBEH krogih volil Pahorja. Ve se zakaj: preprečiti je bilo potrebno II. krog Zver-Türk, kjer bi se ponovila zgodba iz duela Peterle-Türk. Vem, da smo imeli v družini hud konflikt ko sem jih prepričeval naj volijo Pahorja namesto Zvera, ampak na koncu so mi bili hvaležni.

Seveda levica to ve in tega Pahorju nikoli ni odpustila - da ga je izvolil VELIK del desnice (že v I. krogu).

Letos se nagibam k Novakovi, upam seveda da Pahor zmaga. Če zmaga bo problem čez 5 let, ker levica želi svojega skrajno levega predsednika in vprašanje kakšnega kandidata bo ponudila takrat. Novega Türka? Upam da sredina lahko dobi enega zmernega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677473

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.951
Ne gre za desnega ali levega predsednika, ampak takega, ki ima moralno avtoriteto.

Pismo, če v državi ni enega takega dobrega kandidata za predsednika, se je vprašati: ali gremo po poti USA? To se sprašujejo še marsikje drugod, koder je populizem na pohodu.

Sicer mediji kreirajo podobo politike in morda s trivializacijo medijev počasi prihaja do tega efekta: da neki nastopači, brez vsebine, prihajajo v ospredje.

Problem Novakove je, da sicer ima kilometrino in tudi ne seka neumnosti, vendar je politično (z zaledjem vred) preveč ozkega "porekla". Čim se že preveč časa naslanja na cerkveno podporo in njene vernike, se je že zamejila v možnostih pozitivne percepcije pri ostalih državljanih.

Predsednik mora biti nekdo, ki združuje... in resnici na ljubo Pahor tukaj opravlja 75% v redu svojo nalogo. Kake politične ozkosti mu ne gre očitati, kake intelektualne prodornosti, pa četudi pozabimo na nekaj tistih čudnih delovnih akcij in vzklikov (Ajd miška), tudi ni posebej zaznati. Ampak med to bero kandidatov, ajd zmaguje.

Strani: 1