Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0317ZAVAR sporočil: 34
Če je ideja dobra, bo firma dobila denar brez ICO-ja ... poglejmo primer Viberate-a. Recimo, da jaz verjamem v ta poslovni model, nočem pa kupovati njihovih storitev. Kaj mi bo potem vibe token, katere naj bi dobil ob vplačilu? Da čakam, če bo njihova vrednost porasla zaradi povpraševanja po njih ...? In to je to. Nobenega solastništva, nič. In zdaj bo kar N različnih valut za N projektov in na borzi bo N tokenov ...?

Pa ne mi govoriti, da blockchain in kriptovalute niso isto in da je potrebno razlikovati. Seveda je potrebno razlikovati, ampak po whitepaperju Viberate-a naj bi en Justin Bieber ali pa U2 prejemali plačilo v tokenih v njihov wallet 24 ur po koncertu, a ne? In po crashu kriptovalut si bodo ti artisti res fuuuuuuuul želeli imeti kriptovaluto za plačilo namesto EUR in USD. Bi rad videl ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677250

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[0317ZAVAR]
Če je ideja dobra, bo firma dobila denar brez ICO-ja ... poglejmo primer Viberate-a. Recimo, da jaz verjamem v ta poslovni model, nočem pa kupovati njihovih storitev. Kaj mi bo potem vibe token, katere naj bi dobil ob vplačilu? Da čakam, če bo njihova vrednost porasla zaradi povpraševanja po njih ...? In to je to. Nobenega solastništva, nič. In zdaj bo kar N različnih valut za N projektov in na borzi bo N tokenov ...?

Ampak zakaj bi dobra (ali slaba) firma vztrajala pri "zajebanem" delniškem, venture ali bancnem kapitalu/posojilu, ce lahko lazje in hitreje pride trenutno do manj zahtevnega denarja prek ICO?

Edino pravo vprasanje je, zakaj folk kupuje žetone?

Pri cemer ne mislim s tem, da jih ne sme in je to super neumno. Ampak ponudbena stran se mi sploh ne zdi vprasljiva.
0329Softb sporočil: 3.757
Pa ne mi govoriti, da blockchain in kriptovalute niso isto in da je potrebno razlikovati. Seveda je potrebno razlikovati, ampak po whitepaperju Viberate-a naj bi en Justin Bieber ali pa U2 prejemali plačilo v tokenih v njihov wallet 24 ur po koncertu, a ne? In po crashu kriptovalut si bodo ti artisti res fuuuuuuuul želeli imeti kriptovaluto za plačilo namesto EUR in USD. Bi rad videl ...
Običajno sicer pustim, ne glede na temo, prepričane v svoji prepričanosti na miru ampak pri tebi se mi zdi, morda te razumem povsem napačno, da sploh ne veš o čem govoriš oziroma, jaz ne vem o čem govoriš. Ne verjameš, da so kriptovalute dobra naložba. Ok, to ne verjame 99.99 % ljudi, drugače bi vanje vlagali. Konec koncev jaz ne verjamem, da je dobra naložba nepremičnina v Londonu - nimam nobene, pa se s tem marsikdo ne bi strinjal in to upravičeno!

Pusti kriiptovalute in zamenjaj v svojem poimovanju besedo kriptovalute za zlato.

In dobiš zelo podobno zgodbo. V roku 24 ur po koncertu lahko Bono pade v nezavest ko spozna, da 100 kg zlata, ki jih je dobil včeraj, ni več vredno 3,5 mio ampak samo 0,35 mio, ker bi cena zlata strmoglavila. Lahko pa bi zlato zraslo preko noči za 10% ...

ali

Kaj pa, če bi Bono imel koncert v Argentini dan pred tem, ko je ta drugič bankrotirala?? Zaslužek iz koncerta bi mu v 24tih urah delili s 4!
100% varnosti ni nikjer. Ne v denarju, ne v delnicah, ne v zlatu. Neumno je brez, da bi sploh pogledal grafe tečajov, govoriti o brezvrednosti nečesa, za kar ta trenutek lahko dobiš 3600 evrov/kos. Ta trenutek lahko traja in traja, lahko pa se dvigne na 360.000 evrov ali spusti na 0 evrov.

Sicer pa, vsi poznamo dobri stari rek : ni vse v denarju - nekaj je tudi v nepremičninah in zlatu.

Strani: 1