36 sek
Ali je Ivan Anušić novi Plenković?
5 min
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2)
13 min
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
15 min
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov
23 min
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 1
35 min
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
42 min
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
57 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
1 ura
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
2 uri
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
2 uri
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
2 uri
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
2 uri
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
3 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
3 ure
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
4 ure
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
4 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
5 ur
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.518
[0329Softb]
> [kzupanc]
> > [0329Softb]
> > > [0317ZAVAR]
> > > To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
> >
> > Da nisi ti malo pomešal kriptovalut in ICOtov? Pa neizogni kreš kriptovalut je tako realen kot Mencingerjev neizogibni kreš ZDA. Res je, danes lahko krešnejo (tudi prejšni mesec jih je večina zelo zanihala), lahko pa ne krešnejo v naslednjih ...letjih. Takšne prognoze so tako relne kot prognoze vremena za 3 leta vnaprej.
>
> Recimo kot prognoza uničujočega orkana. Enkrat bo (ali jih bo celo več zapored). Lahko že jutri v Miamiju, lahko pa pet let nič, pa potem naenkrat trije zapored. Ampak nobeden v Miamiju. Mrtvih pa vseeno 10 000, škode pa 1000 milijard dolarjev :)

V tovrstne razprave nikoli ne zahajam in tudi v bodoče ne bom mi je pa vseeno malo smešno, da se s "prognozami" večina tako strelja v kolena. Konkretno Bitcoin je sicer v zadnjih 24tih urah telebnil za 4 %, ampak je v zadnjem letu zrasel za 540%.

Sam se "zajebavam" malo (vsak mesec namesto v cigarete vržem nekaj v to smer) s kriptovalutami in tudi rudaril sem do spoznanja, za kaj se pri celi stvari gre in prišel do zaključka, da se mi (meni osebno, ne morem pa posploševati) s tem ne ljubi in ne izplača hecati.
Ne, da nisem "strokovnjak"=prognozer prihodnosti, kar itak noben na svetu ni, sem popolni aberveznik, ki pa ga je koncept kriptovalut fasciniral. Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.
Dolgoročno tudi sam verjamem, da bo svet združeno udaril po kriptovalutah pri tem pa sta odprti dve velik neznanki in sicer ;
-kdaj, če sploh kdaj, bodo resnično vse države na svetu dosegle soglasje in napovedale totalno vojno kriptovalutam in
-kako?

Aja, ICOti pa me zanimajo točno toliko kot predpredpredlanski sneg.
To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677240

Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).
Hja ... v tem trenutku je samo v bitcoinih 70 miljard dolarjev. 70miljard, ki se jih enostavno ne da obdavčiti. Vsem nam je jasno, da so temelj delovanja vsake države davki in zgolj vrnitev nazaj na drevesa bi lahko ta svet "poganjala" brez davkov.
Bi pa (morda celo bo) razmah kriptovalut svet prisilil v bolj "poštene" davke - pa ne bi se zdaj prepiral o tem, ker me dobršen del foruma lahko raztrga na mojem poimenovanu "poštenih" davkov, ki se s filozofijo večine nikakor ne sklada.
Že to je dovolj, če povem, da sem izjemno nenakolonjen socialni državi. :)

Strani: 1