Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2677178] 05.10.17 00:20
Odgovori   +    13
Dober članek.

OBVEZNO BRANJE! :)

Da ne boste ostali tudi vi na suhem. :)

Ali morda celo s kakšnim kreditom v kriptosvetu, vezane na CHF. :)
0317ZAVAR sporočil: 34
[#2677188] 05.10.17 06:39
Odgovori   +    12
To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
Gustl sporočil: 13.625
[#2677189] 05.10.17 07:25 · odgovor na: 0317ZAVAR (#2677188)
Odgovori   +    22
[0317ZAVAR]
To je nateg stoletja!...zakaj bi folk kupoval prazne obljube?

1) Ker upa, da jih bo lahko naprej drazje prodal, greater fool theory. Pri tej igri ni vazno, kaj se prodaja in po koliko.

2) Ker veliko te rasti kapitalizacij ni bilo z vstopom primerljive kolicine hard currency (hehe:), ampak se vrti znotraj kripto sveta, preracunava za PR namene v recimo EUR. Easy gained money pa se drugace obnasa kot "srce, ruke i lopata" money.

Ali bolj plasticno. Kupis zeton za 100 EUR bankovec, reces pac, kurc, morda pa bo kaj, sej je samo 100 EUR. In je vreden cez par mesecev 1000. Pride naslednji zeton, mirno zamenjas 500 starih zetonov za 500 novih "kriptovazduhov" . Pred meseci ne bi nikoli dal 500 EUR bankovec v zeton. Se danes verjetno ne.

Zgoraj opisano sicer ni vezano izključno na kriptozetone. Poljubno vstavljaj underlying instrument/vazduh.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677190] 05.10.17 07:26 · odgovor na: 0317ZAVAR (#2677188)
Odgovori   +    6
[0317ZAVAR]
To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
Da nisi ti malo pomešal kriptovalut in ICOtov? Pa neizogni kreš kriptovalut je tako realen kot Mencingerjev neizogibni kreš ZDA. Res je, danes lahko krešnejo (tudi prejšni mesec jih je večina zelo zanihala), lahko pa ne krešnejo v naslednjih ...letjih. Takšne prognoze so tako relne kot prognoze vremena za 3 leta vnaprej.
FIRA sporočil: 383
[#2677192] 05.10.17 08:02 · odgovor na: anon-333107 (#2677178)
Odgovori   +    4
[FrRoSt]
Da ne boste ostali tudi vi na suhem. :)
Ali morda celo s kakšnim kreditom v kriptosvetu, vezane na CHF. :)
Dokler imamo ribičiča, b.m.zupančiča, grada in podobne dr...-mešalce, se ni za bat.
bc123a sporočil: 48.253
[#2677194] 05.10.17 08:20 · odgovor na: Gustl (#2677189)
Odgovori   +    12
Kriptovazduh, odlicen izraz!
kzupanc sporočil: 10.517
[#2677206] 05.10.17 09:30
Odgovori   +    1
Sem kar vesel, da so me leta izkušenj toliko spametovala, da sem že pred branjem recimo tega članka dvomil še nekoliko bolj kot piše v članku. V Studiu ob 17h na Radio SLO1 pred par dnevi so odlično debatirali o tem. V trenutni fazi je največja težava, ker regulatorji te norije niso uspeli ustaviti. Gadno će bit.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2677210] 05.10.17 09:36 · odgovor na: 0329Softb (#2677190)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
> [0317ZAVAR]
> To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?

Da nisi ti malo pomešal kriptovalut in ICOtov? Pa neizogni kreš kriptovalut je tako realen kot Mencingerjev neizogibni kreš ZDA. Res je, danes lahko krešnejo (tudi prejšni mesec jih je večina zelo zanihala), lahko pa ne krešnejo v naslednjih ...letjih. Takšne prognoze so tako relne kot prognoze vremena za 3 leta vnaprej.
Recimo kot prognoza uničujočega orkana. Enkrat bo (ali jih bo celo več zapored). Lahko že jutri v Miamiju, lahko pa pet let nič, pa potem naenkrat trije zapored. Ampak nobeden v Miamiju. Mrtvih pa vseeno 10 000, škode pa 1000 milijard dolarjev :)
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677236] 05.10.17 11:26 · odgovor na: kzupanc (#2677210)
Odgovori   +    5
[kzupanc]
> [0329Softb]
> > [0317ZAVAR]
> > To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
>
> Da nisi ti malo pomešal kriptovalut in ICOtov? Pa neizogni kreš kriptovalut je tako realen kot Mencingerjev neizogibni kreš ZDA. Res je, danes lahko krešnejo (tudi prejšni mesec jih je večina zelo zanihala), lahko pa ne krešnejo v naslednjih ...letjih. Takšne prognoze so tako relne kot prognoze vremena za 3 leta vnaprej.

Recimo kot prognoza uničujočega orkana. Enkrat bo (ali jih bo celo več zapored). Lahko že jutri v Miamiju, lahko pa pet let nič, pa potem naenkrat trije zapored. Ampak nobeden v Miamiju. Mrtvih pa vseeno 10 000, škode pa 1000 milijard dolarjev :)
V tovrstne razprave nikoli ne zahajam in tudi v bodoče ne bom mi je pa vseeno malo smešno, da se s "prognozami" večina tako strelja v kolena. Konkretno Bitcoin je sicer v zadnjih 24tih urah telebnil za 4 %, ampak je v zadnjem letu zrasel za 540%.

Sam se "zajebavam" malo (vsak mesec namesto v cigarete vržem nekaj v to smer) s kriptovalutami in tudi rudaril sem do spoznanja, za kaj se pri celi stvari gre in prišel do zaključka, da se mi (meni osebno, ne morem pa posploševati) s tem ne ljubi in ne izplača hecati.
Ne, da nisem "strokovnjak"=prognozer prihodnosti, kar itak noben na svetu ni, sem popolni aberveznik, ki pa ga je koncept kriptovalut fasciniral. Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.
Dolgoročno tudi sam verjamem, da bo svet združeno udaril po kriptovalutah pri tem pa sta odprti dve velik neznanki in sicer ;
-kdaj, če sploh kdaj, bodo resnično vse države na svetu dosegle soglasje in napovedale totalno vojno kriptovalutam in
-kako?

Aja, ICOti pa me zanimajo točno toliko kot predpredpredlanski sneg.
Gustl sporočil: 13.625
[#2677237] 05.10.17 11:31 · odgovor na: 0329Softb (#2677236)
Odgovori   +    3
[0329Softb]

Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.
To se ti zdi dobra ideja?

Hm. Jaz se najbolj bojim dneva, ko mi ne bo vec treba placati nobenega davka. Takrat mi samo se MacGyver pipec lahko pomaga.
MrRooky sporočil: 351
[#2677238] 05.10.17 11:34 · odgovor na: 0317ZAVAR (#2677188)
Odgovori   +    3
[0317ZAVAR]
To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg.
:))) Kakšen argumentiran odgovor? Razlaga trditve? Vsaj mnenje zakaj naj bi to tako bilo? Ali kar tako malo počez, zato da nekaj napišeš???
Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**!
Med tem in certifikatskim in divjim lastninjenjem ne vidim čisto nobene razlike! No, tudi delnice LB in obveznice NKBM pašejo v tvojo trditev, pa se takrat nisi oglašal ;)

Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo.
Ne deluje napačno :)))) in hkrati zna biti tehnologija prihodnosti :)))
Meni deluje odlično in je ŽE tehnologija sedanjosti, ki pa ima še svetlejšo prihodnost!
Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
Najprej loči med kriptovalutami in ICO. Kakšno posploševanje, da pri ICO kupujemo prazne obljube??? Kar vse vprek, kaneda??? So ICO, ki so uspeli, so ICO, ki niso uspeli in so ICO, ki so bili že v osnovi namenjeni čistemu NATEGU! Zato imaš že regulirane trge ICO, imaš države, ki so trenutno "benale" ICO, dokler trga ne porihtajo (Kitajska in pred dnevi še Koreja) "Dobro namerni" ICO so gonilo razvoja, pač start up, ki se financira z izdajo kriptožetonov, kar je lažje od zbiranja fiat denarja. Je lažje dosegljivo za tuje trge, je veliko hitreje izvedljivo, seveda pa je veliko bolj rizično in predvsem v večini neregulirano. In tukaj podpiram regulacijo, ne pa čisti "ban"!

Nekoč bo počilo in bo kreš...Kdaj? Pojma nimam. Vem pa, da to poslušam že od samega začetka, ko je (recimo da je bil to res gospodič) Satoshi Nakamoto objavil "white paper" o nekem konju z imenom BIT :))))) ("piši kao što govoriš":Bitkon) Za nekatere je bilo letos že veliko kripto krešev, saj je kar nekajkrat vrednost kriptovalut v parih urah zgrmela za 30%! Za nejkatere je to kreš, za druge normalna nihanja na kriptotrgih...

Ko krešnejo banke, jih sanirajo državne molzne krave/ovce-davkolplačevalci, kreešnile so borze, krešnilo je gospodarstvo,.... Sihurno, če vedno sediš na kavču in vpiješ balon bo počil, balon bo počil,...boš verjetno nekega dne imel celo prav ;) pa tudi če bo to čez deset let! Le vztrajati moraš!

Nekateri so v vsem tem času ko ti propagiraš ta tvoj neizogibni kreš tako z investicijami v ICO ali pa na kriptotrgih obrnili lepe denarce, nekatera ICO podjetja so že uspešne zgodbe...

Ali boš zraven ali ne, je tvoja stvar...Mogoče pa boš še v penziji vpil, kreš bo!!!!! ;)

Mam pozicije in še jih bom imel!
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677239] 05.10.17 11:35 · odgovor na: Gustl (#2677237)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [0329Softb]
>
> Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.

To se ti zdi dobra ideja?

Hm. Jaz se najbolj bojim dneva, ko mi ne bo vec treba placati nobenega davka. Takrat mi samo se MacGyver pipec lahko pomaga.
Ti zdaj že vmešavaš politiko. Še dva odgovora pa pristaneva na sistemu vzajemnega ropanja imenovanem socialna država. :)
kzupanc sporočil: 10.517
[#2677240] 05.10.17 11:42 · odgovor na: 0329Softb (#2677236)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
> [kzupanc]
> > [0329Softb]
> > > [0317ZAVAR]
> > > To je nateg stoletja! Ni ponzijeva shema, ampak vseeno nateg. Nekateri bodo obogateli na račun drugih, nekateri čisto po sreči, večina pa bo dobila prst u r**! Po vsem, kar sem sedaj prebral (hvala Tadeju Kotniku za ene članke o tem v Harvard Business Review), mi sicer blockchain tehnologija ne deluje napačno in zna biti tehnologija prihodnosti, ampak dokler je stranski produkt verifikacije in potrditve nek token, ne vem kako bo to zaživelo. Še posebej ko bomo priča neizogibnemu crashu na trgu kriptovalut, kar bo posledično vsaj za nekaj časa povzročilo popolno nezaupanje v kriptovalute ... ICO-ji pa bodo hitro stvar zgodovine ... zakaj bi folk kupoval prazne obljube?
> >
> > Da nisi ti malo pomešal kriptovalut in ICOtov? Pa neizogni kreš kriptovalut je tako realen kot Mencingerjev neizogibni kreš ZDA. Res je, danes lahko krešnejo (tudi prejšni mesec jih je večina zelo zanihala), lahko pa ne krešnejo v naslednjih ...letjih. Takšne prognoze so tako relne kot prognoze vremena za 3 leta vnaprej.
>
> Recimo kot prognoza uničujočega orkana. Enkrat bo (ali jih bo celo več zapored). Lahko že jutri v Miamiju, lahko pa pet let nič, pa potem naenkrat trije zapored. Ampak nobeden v Miamiju. Mrtvih pa vseeno 10 000, škode pa 1000 milijard dolarjev :)

V tovrstne razprave nikoli ne zahajam in tudi v bodoče ne bom mi je pa vseeno malo smešno, da se s "prognozami" večina tako strelja v kolena. Konkretno Bitcoin je sicer v zadnjih 24tih urah telebnil za 4 %, ampak je v zadnjem letu zrasel za 540%.

Sam se "zajebavam" malo (vsak mesec namesto v cigarete vržem nekaj v to smer) s kriptovalutami in tudi rudaril sem do spoznanja, za kaj se pri celi stvari gre in prišel do zaključka, da se mi (meni osebno, ne morem pa posploševati) s tem ne ljubi in ne izplača hecati.
Ne, da nisem "strokovnjak"=prognozer prihodnosti, kar itak noben na svetu ni, sem popolni aberveznik, ki pa ga je koncept kriptovalut fasciniral. Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.
Dolgoročno tudi sam verjamem, da bo svet združeno udaril po kriptovalutah pri tem pa sta odprti dve velik neznanki in sicer ;
-kdaj, če sploh kdaj, bodo resnično vse države na svetu dosegle soglasje in napovedale totalno vojno kriptovalutam in
-kako?

Aja, ICOti pa me zanimajo točno toliko kot predpredpredlanski sneg.
To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677243] 05.10.17 11:55 · odgovor na: Gustl (#2677237)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [0329Softb]
>
> Če bi ljudje "skapirali" kaj v bistvu so kriptovalute in razumeli fantastično idejo decentraliziranih valut, bi centraliziran denar lahko imel resne težave in s tem jasno tudi kar vse države (davki) na svetu.

To se ti zdi dobra ideja?

Hm. Jaz se najbolj bojim dneva, ko mi ne bo vec treba placati nobenega davka. Takrat mi samo se MacGyver pipec lahko pomaga.
Še tokrat malo bolj resno, da ne bom izpadel "papak".

Govorim o sami ideji decentraliziranih valut, ki je bila še pred 10 leti znastvena fantastika. Satoshi Nakamoto, kdorkoli oziroma karkoli to že je, si za izum blockchain-a menda zasluži vsaj eno nobelovo nagrado.
Sta pa tu dva "pojma" in pri besedi navdušenje sem pozabil omeniti samo veriženje blokov (blockchain), katerih uporaba nikakor ni omejena samo na kriptovalute. Že članek govori o uporabi blockchaina v druge namene (ICOtih).

Seveda brez davkov ni države, to je dejstvo in v državi, ki je ni bi bilo zelo težko živeti. :)
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677244] 05.10.17 12:02 · odgovor na: kzupanc (#2677240)
Odgovori   +    4
To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).
Hja ... v tem trenutku je samo v bitcoinih 70 miljard dolarjev. 70miljard, ki se jih enostavno ne da obdavčiti. Vsem nam je jasno, da so temelj delovanja vsake države davki in zgolj vrnitev nazaj na drevesa bi lahko ta svet "poganjala" brez davkov.
Bi pa (morda celo bo) razmah kriptovalut svet prisilil v bolj "poštene" davke - pa ne bi se zdaj prepiral o tem, ker me dobršen del foruma lahko raztrga na mojem poimenovanu "poštenih" davkov, ki se s filozofijo večine nikakor ne sklada.
Že to je dovolj, če povem, da sem izjemno nenakolonjen socialni državi. :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2677249] 05.10.17 12:16 · odgovor na: 0329Softb (#2677244)
Odgovori   +    5
[0329Softb]
> To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).

Hja ... v tem trenutku je samo v bitcoinih 70 miljard dolarjev. 70miljard, ki se jih enostavno ne da obdavčiti. Vsem nam je jasno, da so temelj delovanja vsake države davki in zgolj vrnitev nazaj na drevesa bi lahko ta svet "poganjala" brez davkov.
Bi pa (morda celo bo) razmah kriptovalut svet prisilil v bolj "poštene" davke - pa ne bi se zdaj prepiral o tem, ker me dobršen del foruma lahko raztrga na mojem poimenovanu "poštenih" davkov, ki se s filozofijo večine nikakor ne sklada.
Že to je dovolj, če povem, da sem izjemno nenakolonjen socialni državi. :)

Si preprican, da ni oz ne bo obdavcljivo?

Recimo...

- Dober dan, od kje vam ta hisa?

- Ja bitcoin pa to. Sem zamenjal v evre, tax free, placal majstre. Glejte dokazilo, racune.

- Ne, ne. To ne steje. 70 %

- Banda, se vidimo na sodiscu.

- To ni vec moj problem. Do takrat pa placaj.
0317ZAVAR sporočil: 34
[#2677250] 05.10.17 12:18 · odgovor na: MrRooky (#2677238)
Odgovori   +    3
Če je ideja dobra, bo firma dobila denar brez ICO-ja ... poglejmo primer Viberate-a. Recimo, da jaz verjamem v ta poslovni model, nočem pa kupovati njihovih storitev. Kaj mi bo potem vibe token, katere naj bi dobil ob vplačilu? Da čakam, če bo njihova vrednost porasla zaradi povpraševanja po njih ...? In to je to. Nobenega solastništva, nič. In zdaj bo kar N različnih valut za N projektov in na borzi bo N tokenov ...?

Pa ne mi govoriti, da blockchain in kriptovalute niso isto in da je potrebno razlikovati. Seveda je potrebno razlikovati, ampak po whitepaperju Viberate-a naj bi en Justin Bieber ali pa U2 prejemali plačilo v tokenih v njihov wallet 24 ur po koncertu, a ne? In po crashu kriptovalut si bodo ti artisti res fuuuuuuuul želeli imeti kriptovaluto za plačilo namesto EUR in USD. Bi rad videl ...
Gustl sporočil: 13.625
[#2677252] 05.10.17 12:31 · odgovor na: 0317ZAVAR (#2677250)
Odgovori   +    4
[0317ZAVAR]
Če je ideja dobra, bo firma dobila denar brez ICO-ja ... poglejmo primer Viberate-a. Recimo, da jaz verjamem v ta poslovni model, nočem pa kupovati njihovih storitev. Kaj mi bo potem vibe token, katere naj bi dobil ob vplačilu? Da čakam, če bo njihova vrednost porasla zaradi povpraševanja po njih ...? In to je to. Nobenega solastništva, nič. In zdaj bo kar N različnih valut za N projektov in na borzi bo N tokenov ...?

Ampak zakaj bi dobra (ali slaba) firma vztrajala pri "zajebanem" delniškem, venture ali bancnem kapitalu/posojilu, ce lahko lazje in hitreje pride trenutno do manj zahtevnega denarja prek ICO?

Edino pravo vprasanje je, zakaj folk kupuje žetone?

Pri cemer ne mislim s tem, da jih ne sme in je to super neumno. Ampak ponudbena stran se mi sploh ne zdi vprasljiva.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677258] 05.10.17 12:55 · odgovor na: Gustl (#2677249)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0329Softb 05.10.2017 12:57
[Gustl]
> [0329Softb]
> > To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).
>
> Hja ... v tem trenutku je samo v bitcoinih 70 miljard dolarjev. 70miljard, ki se jih enostavno ne da obdavčiti. Vsem nam je jasno, da so temelj delovanja vsake države davki in zgolj vrnitev nazaj na drevesa bi lahko ta svet "poganjala" brez davkov.
> Bi pa (morda celo bo) razmah kriptovalut svet prisilil v bolj "poštene" davke - pa ne bi se zdaj prepiral o tem, ker me dobršen del foruma lahko raztrga na mojem poimenovanu "poštenih" davkov, ki se s filozofijo večine nikakor ne sklada.
> Že to je dovolj, če povem, da sem izjemno nenakolonjen socialni državi. :)


Si preprican, da ni oz ne bo obdavcljivo?

Recimo...

- Dober dan, od kje vam ta hisa?

- Ja bitcoin pa to. Sem zamenjal v evre, tax free, placal majstre. Glejte dokazilo, racune.

- Ne, ne. To ne steje. 70 %

- Banda, se vidimo na sodiscu.

- To ni vec moj problem. Do takrat pa placaj.
Trgovanje (kupovanje, prodaja) s kriptovalutami je neobdavčljivo. Prejemanje plačil za storitve, blago in rudarjenje = obdavčljivo. Seveda za razliko od poslovanja z "normalnim" denarjem so tukaj transkacije stvar samoprijav.
Solidno so davki razloženi tukaj mladipodjetnik.si/no...tovalutami

Torej, če bi pred 9timi leti pljunil v BTC 100 evrov, bi danes bil skoraj ali celo preko (tu nekje) 100milijonski evrski milijonar brez, da bi plačal 1 cent davka - uradno!


Obdavčljivost kriptovalut je v tem trenutku v bistvu kar izenačena z "obdavčljivostjo" zlata.
elsup sporočil: 360
[#2677261] 05.10.17 13:03 · odgovor na: 0329Softb (#2677258)
Odgovori   +    0
tukaj pomojem ni tezava obdavcljivosti trejdanja. Bolj bo tezava, ce bo Furs vprasal, od kod ti 100 mio kar naenkrat. ne vem pa, ali mu bo dovolj, da pokazes svoj history v menjalnici - mozno, da temu ne bo verjel:)
crt sporočil: 27.123
[#2677262] 05.10.17 13:04 · odgovor na: 0329Softb (#2677258)
Odgovori   +    5
[0329Softb]
Trgovanje (kupovanje, prodaja) s kriptovalutami je neobdavčljivo.
... razen ce se bogovi odlocijo, da ti je to dejavnost.
najobj sporočil: 31.870
[#2677264] 05.10.17 13:06 · odgovor na: 0329Softb (#2677244)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.10.2017 13:07
[0329Softb]
> To, da bi imeli necentralizirane valute, ki bi zamajale centraliziran denar, se mi zdi utopija. Oziroma si tega močno ne želim. Spet "link" na Studio ob 17h nekaj dni nazaj (verjetno je na voljo v arhivu oddaj).
Hja ... v tem trenutku je samo v bitcoinih 70 miljard dolarjev. 70miljard, ki se jih enostavno ne da obdavčiti. Vsem nam je jasno, da so temelj delovanja vsake države davki in zgolj vrnitev nazaj na drevesa bi lahko ta svet "poganjala" brez davkov.
Bi pa (morda celo bo) razmah kriptovalut svet prisilil v bolj "poštene" davke - pa ne bi se zdaj prepiral o tem, ker me dobršen del foruma lahko raztrga na mojem poimenovanu "poštenih" davkov, ki se s filozofijo večine nikakor ne sklada.
Že to je dovolj, če povem, da sem izjemno nenakolonjen socialni državi. :)
... čuj, se opravičujem, ker se mešam, ampak če si izjemno nenaklonjen socialni državi, boš v zameno moral biti izjemno naklonjen policijski državi, da te bodo policaji čuvali pred množico revežev, ki ne bodo imeli nič in tako tudi nič za izgubit in bodo za svoje preživetje plenili tiste, ki nekaj še imajo ... khmm, pa tudi tisti ne več dolgo, ker policaji niso glih poceni, sploh pa ne takrat, ko jih vsi rabijo ...

P.S.: ekonomija je dvosmerna cesta in tudi socialna država je nekaj podobnega ...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677265] 05.10.17 13:11 · odgovor na: 0317ZAVAR (#2677250)
Odgovori   +    2
Pa ne mi govoriti, da blockchain in kriptovalute niso isto in da je potrebno razlikovati. Seveda je potrebno razlikovati, ampak po whitepaperju Viberate-a naj bi en Justin Bieber ali pa U2 prejemali plačilo v tokenih v njihov wallet 24 ur po koncertu, a ne? In po crashu kriptovalut si bodo ti artisti res fuuuuuuuul želeli imeti kriptovaluto za plačilo namesto EUR in USD. Bi rad videl ...
Običajno sicer pustim, ne glede na temo, prepričane v svoji prepričanosti na miru ampak pri tebi se mi zdi, morda te razumem povsem napačno, da sploh ne veš o čem govoriš oziroma, jaz ne vem o čem govoriš. Ne verjameš, da so kriptovalute dobra naložba. Ok, to ne verjame 99.99 % ljudi, drugače bi vanje vlagali. Konec koncev jaz ne verjamem, da je dobra naložba nepremičnina v Londonu - nimam nobene, pa se s tem marsikdo ne bi strinjal in to upravičeno!

Pusti kriiptovalute in zamenjaj v svojem poimovanju besedo kriptovalute za zlato.

In dobiš zelo podobno zgodbo. V roku 24 ur po koncertu lahko Bono pade v nezavest ko spozna, da 100 kg zlata, ki jih je dobil včeraj, ni več vredno 3,5 mio ampak samo 0,35 mio, ker bi cena zlata strmoglavila. Lahko pa bi zlato zraslo preko noči za 10% ...

ali

Kaj pa, če bi Bono imel koncert v Argentini dan pred tem, ko je ta drugič bankrotirala?? Zaslužek iz koncerta bi mu v 24tih urah delili s 4!
100% varnosti ni nikjer. Ne v denarju, ne v delnicah, ne v zlatu. Neumno je brez, da bi sploh pogledal grafe tečajov, govoriti o brezvrednosti nečesa, za kar ta trenutek lahko dobiš 3600 evrov/kos. Ta trenutek lahko traja in traja, lahko pa se dvigne na 360.000 evrov ali spusti na 0 evrov.

Sicer pa, vsi poznamo dobri stari rek : ni vse v denarju - nekaj je tudi v nepremičninah in zlatu.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2677266] 05.10.17 13:13 · odgovor na: elsup (#2677261)
Odgovori   +    1
[elsup]
tukaj pomojem ni tezava obdavcljivosti trejdanja. Bolj bo tezava, ce bo Furs vprasal, od kod ti 100 mio kar naenkrat. ne vem pa, ali mu bo dovolj, da pokazes svoj history v menjalnici - mozno, da temu ne bo verjel:)
Fuck, kako smo zašli. Ste me razjezili, grem po kostanje. :)
crt sporočil: 27.123
[#2677268] 05.10.17 13:14 · odgovor na: 0329Softb (#2677266)
Odgovori   +    1
[0329Softb]
> [elsup]
> tukaj pomojem ni tezava obdavcljivosti trejdanja. Bolj bo tezava, ce bo Furs vprasal, od kod ti 100 mio kar naenkrat. ne vem pa, ali mu bo dovolj, da pokazes svoj history v menjalnici - mozno, da temu ne bo verjel:)

Fuck, kako smo zašli. Ste me razjezili, grem po kostanje. :)
no, koncno res dobra ideja :P
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2677269] 05.10.17 13:20 · odgovor na: 0329Softb (#2677243)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
Še tokrat malo bolj resno, da ne bom izpadel "papak".

Govorim o sami ideji decentraliziranih valut, ki je bila še pred 10 leti znastvena fantastika. Satoshi Nakamoto, kdorkoli oziroma karkoli to že je, si za izum blockchain-a menda zasluži vsaj eno nobelovo nagrado.
Sta pa tu dva "pojma" in pri besedi navdušenje sem pozabil omeniti samo veriženje blokov (blockchain), katerih uporaba nikakor ni omejena samo na kriptovalute. Že članek govori o uporabi blockchaina v druge namene (ICOtih).

Seveda brez davkov ni države, to je dejstvo in v državi, ki je ni bi bilo zelo težko živeti. :)
Pa si poglejmo to DECENTRALIZACIJO valute malo bolj podrobno. :)

Očitno v tem grmu tiči Zajec!:))

ICO so (eni navadni) Žetončki. :) Sicer digitalni, dematerializirani, imaš jih v elektronski denarcici. :)

Žetončki sami po sebi niso nič NOVEGA! Jaz jih imam še nekaj v škatli, kamor stresam stare stvari. Tako se tam najde kakšen žetonček za LPP, - za vožnjo z mestnim avtobusom. Ne samo kovinske in plastične, celo kakšen kartonast bi se našel. :) In ko so spremenili ceno, se pravi podražili, so jim spremenili barvo. Bili so zeleni, pa rumeni, oranžni,....
In ti žetončki niso veljali samo za vožnjo z (mestnim) avtobusom. :) Za kavo (na kavnem avtomatu) so bili drugačni in celo za sladoled si jih dobil. :) Kovinske. :)

Še danes jih imam nekaj tudi v denarnici. Na njih piše (nekaterih) 2€ na drugih 1€, ... itd.itd.

Danes mestnega avtobusa ne moreš več plačati z žetonom. Tudi z denarjem ne. Plačaš lahko s kartico urbana, z moneto,... in morda še s čim. NE morem plačati s svojo kartico Mastercard, čeravno zneske do 15€ marsikje lahko, samo če jo prislonim zraven. :) Približno tako, kakor z moneto, ali kako se že reče tisti aplikaciji preko mobitela!? :)

Ti lahko izdaš različne žetone. Tudi v digitalni obliki. Vendar mora biti zadeva pogodbeno dogovorjena in REgulirana. Kakorkoli se že obračaš, zadeva mora biti regulirana!

Zdaj pa poglejmo nekaj splošniš primerov: Ti lahko izdaš (Digitalne) Žetone za marsikaj. Za plačevanje parkirnine, za Koncerte in vse glasbene dogodke, za plačevanje v McDonaldsu, ..... za plačevanje npr. prometnih prekrškov, .... hrane, obleke, ...

VSE TO ŠTIMA, dokler se tudi davki, ali pa dajatve od te transakcije stekajo v PRAVI MOŠNJIČEK, da ne napišem Blagajno.

Če ti dajo kazen za nepravilno parliranje LPPjevci (zelen ovitek), gre denar v podjetje mestnega holdinga. Če dobiš kazen od Mestnega redarstva, gre izkupiček v blagajno (mestne) občinske blagajne. Če ti dajo kazen Policaji, gre znesek v državno blagajno....

In če sedaj nekdo izda kovance, s katerimi boš plačeval parkirnino, ali pa npr. v McDonaldsu!? Ne samo v Sloveniji, ampak npr. po celi EU!? Seveda bo McDonalds imel z njimi pogodbo. Drugače ne bi mogel plačevati in kovancev ne bi sprejemali. Kam pa bi šel samo prometni davek od tega posla!?? Morda v Luksemburg!??? Bruselj!??? Med vse uporabnike žetonov in kovancev!???

To je pač ta famozna (tvoja) Decentralizacija. :)

Kaj je že Trump izjavil v predvolilni kampaniji!??

Da je dolg dovolj velik, da bo sam skrbel zase!? :)

Še nekaj modelov digitalnih denarnic:

www.google.si/search...80&bih=868

Za vse tiste, ki se navdušujete nad DEregulacijo. :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2677270] 05.10.17 13:20 · odgovor na: crt (#2677268)
Odgovori   +    6
[crt]
> [0329Softb]
> > [elsup]
> > tukaj pomojem ni tezava obdavcljivosti trejdanja. Bolj bo tezava, ce bo Furs vprasal, od kod ti 100 mio kar naenkrat. ne vem pa, ali mu bo dovolj, da pokazes svoj history v menjalnici - mozno, da temu ne bo verjel:)
>
> Fuck, kako smo zašli. Ste me razjezili, grem po kostanje. :)

no, koncno res dobra ideja :P
Ne, ne. Ne spustimo ga. Ej, 0329Softb, ICO so kot vroc kostanj :)
anon-316368 sporočil: 957
[#2677279] 05.10.17 14:21
Odgovori   +    1
Imam vprašanje. Najprej pa prosim za nekaj potrditev ali zavrnitev naslednjih trditev:

1. Vsaka transakcija s kriptovalutami mora biti potrjena z 'block-chain' postopkom na nekam zmogljivem strežniku.
2. To velja tudi za prodajo (zamenjavo) kriptovalute za katerokoli 'uradno' valuto ali za nakup dovrine
3. za vse postopke 'block-chaina', ki je enrgetsko (računalniški čas) zelo zahtevno, dobijo izvajalci tega postopka kriptovaluto.
4. postopki potrjevanja katerekoli transakcije trajajo od dveh do dest minut.
5. od trenutka oddaje transakcije do trenutka potrditve je lastništvo 'vrednosti' transakcije absolutno v rokah ljudi, ki vodijo postopek.
6. če pride do 'stampeda' ali množične prodaje, nihče od navadnih smrtnikov ne bo mogel dvigniti ničesar, ker bodo strežniki zelo verjetno pregoreli ali pa jih bodo upravljalci ustavili.
7. če in kolikor bo pri 'stampedu' sploh ostalo ali bi moglo ostati v nekaj minutah, bodo pobrali gospodarji postopkov.
8. pritožb ni.

Vprašanje: Koliko zaupanja so vredni vodilni ljudje kriptovalut, v trenutku, ko imajo v rokah svoj denar, ki ga vidijo kopneti hitreje kot se topi sneg v poletnem soncu?
Gustl sporočil: 13.625
[#2677313] 05.10.17 15:44 · odgovor na: (#2677301)
Odgovori   +    2
Vem, kako je sedaj.

Vidimo lahko, da so se drzave zacele prebujat.

Po mojem lahko pozabimo, da bo tole nereguliran raj.

Z regulacijo pa pridejo...
MrRooky sporočil: 351
[#2677323] 05.10.17 17:07 · odgovor na: (#2677315)
Odgovori   +    1
[rename]
> [jure1943]
> Imam vprašanje. Najprej pa prosim za nekaj potrditev ali zavrnitev naslednjih trditev:

> 5. od trenutka oddaje transakcije do trenutka potrditve je lastništvo 'vrednosti' transakcije absolutno v rokah ljudi, ki vodijo postopek.

Da in ne. Bolj prav sicer "ne", ker gre za decentraliziran sistem.
Tole je malček drugače, če je postopek potrjevanja stvar rudarjenja-kar rudarjenje je, obdelava blokov, lastništvo vrednosti ni v rokah ljudi ampak mašinerije in algoritma! In kot rudar obdelaš le manjši delček bloka (razen če imaš sam celo farmo) ki se v pulu zopet sestavi in zapiše v nov blok... Rudar tukaj ne more nič spremeniti in nič nima v rokah ;) In blok se ne potrjuje samo na eni mašini ampak se zapisuje na večih hkratno, zato ga je tudi zelo težko ponarediti. Če bi hotel manipulirati z bloki, bi potreboval enkrat večjo moč mašinerije, kot je moč mašinerije, ki trenutno dela za vzdrževanje mreže! Ampak to je samo eden od pogojev, zanemarimo to, da bi ta dvakratnik računalniške moči moral usklajeno delovati in do tisočinke sekunde natančno posnemati osnovni blok, da bi lahko prišlo do "preglasovanja"...Seveda še en pogoj, da bi svoj blok uspel vriniti v osnovni blok,..ki se nahaja na xy računalnikih. Že brez enkripcije je tole recimo skoraj nemogoče. Ko pa vse skupaj še močno zjebeš z praštevili je pa zadeva verjetno samo še teorija....in bi ti osnovni blok popravil tvoje zapise nazaj na tiste, ki so zapisani v osnovnem bloku in od goljufije ni nič..(tole je zgolj na hitro napisano, da se da vsaj v grobem razumet za kaj se gre, kakšen blockchain freak bi znal tole precej v večje globine spisat...in še kašna napaka je vmes, ker mal hitim ;) in ne gre po vrstnem redu )
> 6. če pride do 'stampeda' ali množične prodaje, nihče od navadnih smrtnikov ne bo mogel dvigniti ničesar, ker bodo strežniki zelo verjetno pregoreli ali pa jih bodo upravljalci ustavili.

Pri stampedu vsaj po mojem ni toliko problem, da bi strežnike ugasnil, ampak bolj to, da ne bo nikogar, ki bi bil pripravljen kupiti, torej ponudba kovancev bo x-krat večja od povpraševanja...
Kaj je stampedo? Padec za 50%? Že videno in strežniki še vedno laufajo. Strežniki ne pregorijo kar tako ;) Se pa zaradi veliko transakcij poveča število zapisov in s tem obdelava blokov. Obdelava blokov je tako ali tako vedno večja/daljša, ker je v njih vedno več zapisov... Rudarji bodo strežnike ugasnili ali preusmerili na drugo kriptovaluto, ko nagrada za rudarjenje ne bo zadostila njihovim željam :))) Ko ni za plačat elektriko in pokrivanje investicije/amortizacije se preusmeriš na kriptič kjer je večja donosnost ali pa na koncu zadevo ugasneš. Če bi to naredili vsi rudarji, bi mreža padla in kriptožeton bi bil vreden v tistem momentu NIČ, ker ne bi bilo mogoče izvajati transakcij! Glede rudarjenja si malo poglej tukaj,( whattomine.com ) kaj dobiš, če rudariš različne kovance in tudi kaj za rudarjenje rabiš (Odvisno od algoritma kovanca), fino je če veš kaj je Block Reward, Difficulty, NetHash,"time bomb", Ice age,....in da ločiš med revenue in profit :))) Kot ti je napisal rename- ponudba in povpraševanje bosta določila ceno in vplivala na stampedo. Upravljalci omrežja-rudarji v manjši meri in ponavadi odreagirajo z zamikom! Ko ugotovijo da določen kovanec, ki mu je padla vrednost ne da več profita..in ko se zgodi to, se spremeni difficulty, da rudarji dobijo več...Ampak če je nekaj vredno nič, tudi to ne pomaga ;)
> 7. če in kolikor bo pri 'stampedu' sploh ostalo ali bi moglo ostati v nekaj minutah, bodo pobrali gospodarji postopkov.

Saj povsem enako velja tudi za klasično borzno dogajanje ;-)
Gospodarji postopkov so rudarji, oni poberejo le nagrado za obdelan blok, lastniku kovanca bo ostal kovanec...vprašanje pa je, kolikšnja bo njegova vrednost, stampedo v kripto svetu je tudi navzgor ;) Nihče nič ne pobere (razen profita in zgube seveda) tebi kovanci ostanejo!
>
> Vprašanje: Koliko zaupanja so vredni vodilni ljudje kriptovalut, v trenutku, ko imajo v rokah svoj denar, ki ga vidijo kopneti hitreje kot se topi sneg v poletnem soncu?

Odgovorim lahko samo z vprašanjem: koliko je zaupanja vreden decentraliziran sistem potrjevanja transakcij?
(ali drugače: kaj misliš, čigave delnice so prednostno prodajali borzni posredniki? Svoje, ali svojih strank?)

Bo pa kdo popravil ali dopolnil.
Koliko je vreden zaupanja Satoshi Nakamoto? Mislim, da zaupanje vanj je vredno točno NIČ! Saj naj ne bi obstajal, še NSA ga ne uspe najti :)))) Koliko pa je vredno zaupanje v Bitcoin, katerega avtor je: 4.294$ v času ko tole pišem, če zaupanje merimo v denarju...

Strani: 1 2