4 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[simona2]
> [darko32]
> V nedeljo ni sveže hrane v trgovinah. To je vse roba od petka in sobote. Določeni izdelki pa se lahko kupijo v petek. Če gledamo to poslovanje je preseglo vse mere dobrega okusa, saj se prodaja vsa kramarija, ki z prehrano prebivalstva nima zveze.
>
> Zato je moje videnje odprtja trgovin v nedeljo samo izraba zaposlenih in nič drugega. Dovolil pa bi dežurne trgovine, katere so registrirane za prodajo živil in nič drugega. V vsakem kraju je dovoljena samo ena trgovina, katera bi bil dežurna. Čas pa se predpiše.
>
> Recimo kjer so skupaj v istem naselju recimo trije različni prodajalci pa predpiše nekdo, kdo bo kdaj odprt. Vsi ne smejo biti odprti.
>
> Na bencinskih črpalkah bi prepovedal prodajo živil zaradi higijenskih normativov.


1. zakaj vas briga, če hočem jaz v nedeljo kupiti hrano - in mi je vseeno, ali je sveža - not your business... moja izbira.
2. zakaj menite, da imate kakršenkoli vpliv na to, kaj se prodaja v trgovinah - in zakaj bi bila to vaša stvar, zakaj menite, da ste poklicani, da ljudi vzgajate, da ne kupujejo krame, in zakaj bi vi določali, kaj to je; če niste lastnik trgovine in direktor it's not your business, kaj jaz prodajam; vi pa izbirate, kam, kdaj, greste po nakupih in kaj kupujete - kramo ali ne;
3. ustavna svobodna gospodarska pobuda ima eno zoprno besedo - svoboda; to lahko omejiš le, če tvoja svoboda prekomerno posega v svobodo drugih; ne vidim, kako bi bilo z delom v nedeljo to izpolnjeno: delavci se svobodno odločajo,kje bodo v službi, dobavitelji se svobodno odločajo, komu bodo prodajali - vsi imajo možnost, da gredo drugam.. in trgovci imajo možnost, da zaprejo... imajo pa seveda tudi možnost, da odprejo.. vsi pod enakimi pogoji.. kar jih razlikuje je, ali so sposobni ali niso.. z zakonom v bistvu omejuješ sposobnost enih in nagrajuješ nesposobnost drugih;
4. če se meni zdi dovolj čisto - moja odločitev; it's not your business; in če splošno ne ogroža zdravja (mogoča socializacia stroškov zdravljenja) ,kar ga ne, ker drugače bi jih zaprla inšpekcija - it's not your business...

se opravičujem, brez zamere.... ampak slovencem je težko pojasniti koncept, kaj je in kaj ni their business...
Se strinjam z vašim pogledom na svobodno gospodarsko pobudo, edino ena reč ne moti, ki dvomim, da jo veste, ali vas sploh zanima...

problem je za delavce v teh centrih, in ne, ni problem da ne dela od pon-pet in mora oddelati še sobote in nedelje, problem je ker marsikje mora oddelati od pon-ned, vse dni v tednu... tu pa tam dobijo kakšen dan med tednom prosto, ostalo pa so tam in nabijjo plus ure, ki se potem enkrat enostavno črtajo in jih ni. Mislim, da ti delavci ne bi imeli nič proti delu ob nedeljah, če bi potem redno imeli prosto kakšen drug dan, kar pa dvomim, da razumete...

In ja, tudi delavci so svobodni, da grejo drugam, če jim kaj ne paše, samo tu pa se dostikrat stepeta teorija in praksa, sploh če nisi iz Ljubljane...

;-)

LpA

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677000

Strani: 1

anon-358556 sporočil: 129
[bobek13]
problem je za delavce v teh centrih, in ne, ni problem da ne dela od pon-pet in mora oddelati še sobote in nedelje, problem je ker marsikje mora oddelati od pon-ned, vse dni v tednu... tu pa tam dobijo kakšen dan med tednom prosto, ostalo pa so tam in nabijjo plus ure, ki se potem enkrat enostavno črtajo in jih ni. Mislim, da ti delavci ne bi imeli nič proti delu ob nedeljah, če bi potem redno imeli prosto kakšen drug dan, kar pa dvomim, da razumete...
To je stvar delovne zakonodaje.

Zapirati trgovine vsepovprek, ker nekdo ne spoštuje delovne zakonodaje ali pa je ta slaba, je nesmiselno.
Kot bi prepovedal ves promet, ker nekateri vozniki kršijo predpise.
depersin sporočil: 10.224
[bobek13]
Mislim, da ti delavci ne bi imeli nič proti delu ob nedeljah, če bi potem redno imeli prosto kakšen drug dan, kar pa dvomim, da razumete...
...pod pogojem, da nimaš otrok.

Strani: 1