Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-128631 sporočil: 2.624
V nedeljo ni sveže hrane v trgovinah. To je vse roba od petka in sobote. Določeni izdelki pa se lahko kupijo v petek. Če gledamo to poslovanje je preseglo vse mere dobrega okusa, saj se prodaja vsa kramarija, ki z prehrano prebivalstva nima zveze.

Zato je moje videnje odprtja trgovin v nedeljo samo izraba zaposlenih in nič drugega. Dovolil pa bi dežurne trgovine, katere so registrirane za prodajo živil in nič drugega. V vsakem kraju je dovoljena samo ena trgovina, katera bi bil dežurna. Čas pa se predpiše.

Recimo kjer so skupaj v istem naselju recimo trije različni prodajalci pa predpiše nekdo, kdo bo kdaj odprt. Vsi ne smejo biti odprti.

Na bencinskih črpalkah bi prepovedal prodajo živil zaradi higijenskih normativov.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2676975

Strani: 1

simona2 sporočil: 2.201
Zadnja sprememba: simona2 04.10.2017 11:53
[darko32]
V nedeljo ni sveže hrane v trgovinah. To je vse roba od petka in sobote. Določeni izdelki pa se lahko kupijo v petek. Če gledamo to poslovanje je preseglo vse mere dobrega okusa, saj se prodaja vsa kramarija, ki z prehrano prebivalstva nima zveze.

Zato je moje videnje odprtja trgovin v nedeljo samo izraba zaposlenih in nič drugega. Dovolil pa bi dežurne trgovine, katere so registrirane za prodajo živil in nič drugega. V vsakem kraju je dovoljena samo ena trgovina, katera bi bil dežurna. Čas pa se predpiše.

Recimo kjer so skupaj v istem naselju recimo trije različni prodajalci pa predpiše nekdo, kdo bo kdaj odprt. Vsi ne smejo biti odprti.

Na bencinskih črpalkah bi prepovedal prodajo živil zaradi higijenskih normativov.

1. zakaj vas briga, če hočem jaz v nedeljo kupiti hrano - in mi je vseeno, ali je sveža - not your business... moja izbira.
2. zakaj menite, da imate kakršenkoli vpliv na to, kaj se prodaja v trgovinah - in zakaj bi bila to vaša stvar, zakaj menite, da ste poklicani, da ljudi vzgajate, da ne kupujejo krame, in zakaj bi vi določali, kaj to je; če niste lastnik trgovine in direktor it's not your business, kaj jaz prodajam; vi pa izbirate, kam, kdaj, greste po nakupih in kaj kupujete - kramo ali ne;
3. ustavna svobodna gospodarska pobuda ima eno zoprno besedo - svoboda; to lahko omejiš le, če tvoja svoboda prekomerno posega v svobodo drugih; ne vidim, kako bi bilo z delom v nedeljo to izpolnjeno: delavci se svobodno odločajo,kje bodo v službi, dobavitelji se svobodno odločajo, komu bodo prodajali - vsi imajo možnost, da gredo drugam.. in trgovci imajo možnost, da zaprejo... imajo pa seveda tudi možnost, da odprejo.. vsi pod enakimi pogoji.. kar jih razlikuje je, ali so sposobni ali niso.. z zakonom v bistvu omejuješ sposobnost enih in nagrajuješ nesposobnost drugih;
4. če se meni zdi dovolj čisto - moja odločitev; it's not your business; in če splošno ne ogroža zdravja (mogoča socializacia stroškov zdravljenja) ,kar ga ne, ker drugače bi jih zaprla inšpekcija - it's not your business...

se opravičujem, brez zamere.... ampak slovencem je težko pojasniti koncept, kaj je in kaj ni their business...
Endimion sporočil: 10.252
[darko32]
V nedeljo ni sveže hrane v trgovinah. To je vse roba od petka in sobote. Določeni izdelki pa se lahko kupijo v petek. Če gledamo to poslovanje je preseglo vse mere dobrega okusa, saj se prodaja vsa kramarija, ki z prehrano prebivalstva nima zveze.
Lej, nihče te ne sili hodit v Nedeljo v trgovino. Če ti gre na jetra pač ne greš. A pusti vsem ostalim, da to počno če jih je volja. Tudi definicija kaj je to "krama" je precej subjektivna.
Zato je moje videnje odprtja trgovin v nedeljo samo izraba zaposlenih in nič drugega. Dovolil pa bi dežurne trgovine, katere so registrirane za prodajo živil in nič drugega. V vsakem kraju je dovoljena samo ena trgovina, katera bi bil dežurna. Čas pa se predpiše.
Naj uganem.. in ti boš določil, katere bodo one ki so dežurne? Krasen recept za korupcijo, če mene vprašaš.

Mimogrede, če grem v Nedeljo v MC v siski ali pa na Šmartinko, je 3/4 kadra študentov.
Recimo kjer so skupaj v istem naselju recimo trije različni prodajalci pa predpiše nekdo, kdo bo kdaj odprt. Vsi ne smejo biti odprti.
A to bodo žrebali al kaj? Poslovodje treh trgovin bodo slamico vlekli? Al pa Enkrat jaz, drugič ti?
Na bencinskih črpalkah bi prepovedal prodajo živil zaradi higijenskih normativov.
no predno se boš tega polotil, boš najprej pozaprl vse kitajske restavracije v državi, ker imajo vsako leto znova prav tam probleme s sanitarno inšpekcijo. Da kebabđinic in burekđinic in kioskov s hot-dogi niti ne omenjam.

A ja saj res.. Darko je kleni slovenec, on samo domačo govejo pa tenstanga natepava. pira ne pije, ker flaška, pa higijena, raje žuli domač cviček iz soda, pri čemer upa, da ga je res dobro opral predno je natočil notri onih petdeset litrov na šverc kupljenega na dolenjskem.

Glede na to, da ima Čuš po navedbah Dnevnika podporo komplet parlamentarne desnice, IN verjetno bo svoj pisker pristavila tudi Cerkev...

Desnica, ki je za "manj države", bi z državno prisilo vplivala na povsem tržno zadevo...

Strani: 1