Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

abrame sporočil: 1.628
To ima toliko zveze s pravno državo, kot spodnja zgodba:
"Odlučio Bil Gejts da organizuje konkurs za izbor novog predsednika evropskog ogranka Majkrosofta. U ogromnoj sportskoj dvorani skupilo se 5.000 kandidata, među kojima je i Pera Petrović, pogadjate - Srbin.
Gejts zahvali svim kandidatima što su se prijavili, ali odmah zamoli sve one koji ne poznaju program Java 8000 da napuste ispit. 2.000 kandidata ustaje i izlazi iz dvorane. Pera Petrović razmišlja: "Pa ne znam bas taj program, ali šta mogu da izgubim ako ostanem - ništa! Što da ne pokušam?!" I ostaje u sali.
Bil Gejts zatim zamoli da svi koji nikada nisu rukovodili timom od najmanje 100 ljudi ustanu i izađu. Još 2.000 kandidata ustaje i izlazi. Pera Petrović opet razmišlja: "Ja nikad nisam bio šef nikom osim sebi, ali šta mogu da izgubim ako ostanem? Šta može da bude?" I opet ostane.
Tada Bil Gejts zamoli sve koji na fakultetu nisu imali prosek 9,80 ili više da napuste ispit.
500 ljudi izlazi, ali Pera Petrović šapuće sam sebi: "Ja sam imao jedva dovoljan uspeh u srednjoj a fakultet nisam ni upisivao, ali šta mogu da izgubim ako ostanem?" I opet ostane u dvorani.
Bil Gejts na kraju zamoli da svi kandidati koji ne govore retoromanski ustanu i napuste ispit. Još 498 ljudi odlazi.
Pera Petrović razmišlja: "Ne znam ni gde se govori taj retard romanski, ali bas necu da idem. Šta mogu da izgubim ako ostanem?"
I ostane na svom mestu.
U sobi je pored Pere još samo jedan kandidat.
Svi ostali su otišli.
Bil Gejts im prilazi i kaže: "Vi, očigledno, jedini govorite retoromanski.
Jel' mogu da vas čujem kako razgovarate na tom jeziku."
Pera Petrović se mrtav hladan okreće prema drugom kandidatu i pita: "Kako si, drkadžijo?"
Drugi kandidat mu mirno odgovara: "Jedi govna, seljačino, pizda ti materina!"