Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.869
[FIN223552]
Spreminja tudi naravo pojma "pogodba", ali še bolj splošno, pojma "dogovor".

Si predstavljate svet, ko nekomu lahko prodate 6,2% svoje kleti med bežnim sestankom ob pivu, ne da bi morali na UE, FU, k notarju, na ZK (po možnosti še k odvetniku, ker so na ZK zamočili)? Vse uredite v 5 minutah z mobilnikom..

To je poanta te tehnologije. Za prihodnost - tudi če bodo regulatorji zajebali po celi črti, bo narod zaupal nevtralni tehnologiji bolj kot njim...
... OK, sicer nisem glih ziher, če je to poanta tvojega posta, ampak me vseeno zanima, zakaj bi jaz med bežnim sestankom ob pivu od tebe kupil 6,2% tvoje kleti, če pa ne vem, v katerem kotu tvoje kleti se nahaja mojih 6,2% tvoje kleti in zato svojih 6,2% tvoje kleti ne morem uporabiti ...

P.S.: kaj se zgodi z mojimi 6,2% tvoje kleti, če boš ti slučajno spil še kakšno pivo in tisti dan še komu prodal 6,2% svoje kleti, pa te raje ne bom vprašal, niti te ne bom vprašal, če si med bežnim sestankom ob tretjem pivu mogoče komu prodal kar celo klet skupaj z mojimi 6,2% tvoje kleti ... alzo, če skrajšam, po mojem ni preveč pametno, če zaupaš vsakemu s pametnim telefonom, kaj šele med bežnim sestankom ob pivu ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2676007

Strani: 1

FIN223552 sporočil: 1.136
Lolol :)
Tvoje nezaupanje je seveda plod naše kulture "volk volku medved".

Če je za našo nepremičnino izdan žeton e.g. PODRUMXXX, bo ta žeton (lahko) neprimerljivo natančneje definiran, kot je trenutni "del stavbe" ipd. in bo celotno definicijo in odnose vseboval že v samem sebi. Npr. zamisli si obliko etažnega načrta, gor pa preprosto mrežo 1000x1000, v kateri ima te ni te kvadratke v lasti ta in ta oseba. Podatke, ki obsegajo celotno ZK (pa so optimizirani na tisočinko velikosti enega samega današnjega načrta) pa bo imel v denarnici prav vsak.

Ampak to dejansko je malo pretiran primer, zavoljo plastičnosti.

Drugo dejstvo pa je, da če bi ti po 5 pirih mobilnik zaplenil naključni Barbar-ki-takrat-ne-bo-več-Bosanec, to ne bo ničesar spremenilo, ker brez tvoje žive in neizmaličene šarenice ne bo mogel odkleniti zaslona, se prijaviti v denarnico, ustvariti naročila in nato še potrditi transakcije v ločeni aplikaciji.

90% kaznivih dejanj bi bilo onemogočenih/se ne bi splačalo že v primeru, da bi ukinili gotovino in zapovedali kartične/elektronske transakcije.

Če današnji valutni sistem zamenjamo z blockchainom pa ti še bicikla ne morejo odtujiti in nato prodati (vsaj ne na območju civilizacije, vdori barbarov pa so res neizogibni).

Strani: 1