Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN223552 sporočil: 1.136
Spreminja tudi naravo pojma "pogodba", ali še bolj splošno, pojma "dogovor".

Si predstavljate svet, ko nekomu lahko prodate 6,2% svoje kleti med bežnim sestankom ob pivu, ne da bi morali na UE, FU, k notarju, na ZK (po možnosti še k odvetniku, ker so na ZK zamočili)? Vse uredite v 5 minutah z mobilnikom..

To je poanta te tehnologije. Za prihodnost - tudi če bodo regulatorji zajebali po celi črti, bo narod zaupal nevtralni tehnologiji bolj kot njim...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2675993

Strani: 1

FIN223552 sporočil: 1.136
V končni fazi na podlagi tega ne potrebujemo več niti uradnikov, še države ne (razen za skupno obrambo). Vsi ostali dogovori lahko neskončno bolje funkcionirajo na blockchainu kot na vsem milijonu predpisov in smernicah (ki jih nihče ne pozna).

Ampak to je leto 2356, birokrati bodo proti temu gnali vojno še 200 let, ker jih s par vrsticami kode zreducira na nepomembne parazitke.
crt sporočil: 27.122
[FIN223552]
Si predstavljate svet, ko nekomu lahko prodate 6,2% svoje kleti med bežnim sestankom ob pivu, ne da bi morali na UE, FU, k notarju, na ZK (po možnosti še k odvetniku, ker so na ZK zamočili)? Vse uredite v 5 minutah z mobilnikom..
tega ne more resiti nobena tehnologija sama, temvec uporaba tehnologije s strani tistega igralca, ki ima moc prisile (ponavadi oblasti).

ce se skregata, cigavi so whatever-coini, tam vprasanja sploh ni, ker so oni vpeti v samo infrastrukturo. nepremicnine pa pac niso. in dokler oblast ne rece "kot dokaz v primeru spora o X priznavamo Y", je popolnoma vseeno, kako hiter (ali pa ne) je Y.

(ne prevec karikirano bi lahko imeli 5-minutne nepremicninske posle prek mobilca ze danes, ce bi drzava 100% resno jemala digitalni podpis in izvzela vlogo notarja - pa gre tu samo za podpis, nic bolj kompleksnega)
najobj sporočil: 31.870
[FIN223552]
Spreminja tudi naravo pojma "pogodba", ali še bolj splošno, pojma "dogovor".

Si predstavljate svet, ko nekomu lahko prodate 6,2% svoje kleti med bežnim sestankom ob pivu, ne da bi morali na UE, FU, k notarju, na ZK (po možnosti še k odvetniku, ker so na ZK zamočili)? Vse uredite v 5 minutah z mobilnikom..

To je poanta te tehnologije. Za prihodnost - tudi če bodo regulatorji zajebali po celi črti, bo narod zaupal nevtralni tehnologiji bolj kot njim...
... OK, sicer nisem glih ziher, če je to poanta tvojega posta, ampak me vseeno zanima, zakaj bi jaz med bežnim sestankom ob pivu od tebe kupil 6,2% tvoje kleti, če pa ne vem, v katerem kotu tvoje kleti se nahaja mojih 6,2% tvoje kleti in zato svojih 6,2% tvoje kleti ne morem uporabiti ...

P.S.: kaj se zgodi z mojimi 6,2% tvoje kleti, če boš ti slučajno spil še kakšno pivo in tisti dan še komu prodal 6,2% svoje kleti, pa te raje ne bom vprašal, niti te ne bom vprašal, če si med bežnim sestankom ob tretjem pivu mogoče komu prodal kar celo klet skupaj z mojimi 6,2% tvoje kleti ... alzo, če skrajšam, po mojem ni preveč pametno, če zaupaš vsakemu s pametnim telefonom, kaj šele med bežnim sestankom ob pivu ...

Strani: 1