18 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
48 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Kriminalka v Agrokorju: ko Todoriću grozijo rešetke zaradi goljufije, so vsi drugi kriminalna združba?!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[gobim]
Žal ne vem vse zgodbe, daleč od tega.
Najbrž nihče ne ve vse zgodbe, zato naj vsak pove, kar ve, vsak svoj blok, potem bomo pa počasi dobili celo verigo (figurativnost pisanja poskušam trendno aktualizirati).
Po mojem, kljub temu da je v vsakem komentarju del resnice, zgodba ni tako enostavna. In ima, poleg domače balkanske tudi zelo pomembno mednarodno komponento, ki je povsem skrita pred očmi, pa zato nič manj pomembna.
Gobim, tudi tole sklicevanje na "pomembne zunanje komponente, ki so skrite a niso nič manj pomembne" je samo megla, ki zakriva vprašanje razčiščenja notranjih komponent. Mene najprej zanima, ali je domači del mercatorjevanja (in drugega) posledica absolutne nesposobnosti, neobvladljivega pohlepa ali čistokrvna narodna izdaja. Ker glavni akterji tega so še vedno na sceni vključno z ljubljanskim despotom Jankovićem, ki je točno toliko socialen kot je neoliberalen, in čudežnim dečkom Žigo Debeljakom, ki ima totalno postmoderno kripto identiteto, kar na splošno velja za celotno njegovo sedanje okolje napihnjenega kronično luzerskega in smrdljivo kalnega Gorenja.

Šele potem, ko mi bodo jasne domače rabote in rabotnici, sem se pripravljen ukvarjati z vprašanjem, kaj je bilo dirigirano od zunaj, kako in zakaj. Naj bi vse propadlo tako, da bo cel mega-jugo distribucijski in maloprodajni kanal poceni in na en mah dobila ena firma/sila? Je bila najprej mišljena zahodna, pa šele po krizi vzhodna, so bili Rusi ves čas v igri, kdaj se je zadeva prekucnila proti silogarhom itn. In kam v teh domnevnih teorijah geostrateške neoliberalne zarote proti malemu napaćenemu podalpskemu narodu paše zgodba o Tušu?
Smisel vsega tega pisanja in komentiranja je predvsem v tem, da ljudem pokažemo primitivnost neoliberalne politike, ki se trobi v Financah. Če lahko tukaj vsaj malo vplivamo na mnenje ljudi ali zasadimo nekaj dvoma, je že zaradi tega vredno.
Super, nad agitprop ene ideologije bi šel ti z agitpropom druge ideologije, jaz naj bom pa neumen kmet v tej vaši vzajemno primitivni dolfe-josifovski igri?! Ti ne bi prepričeval z argumenti, ampak bi sejal dvome. Tebe ne zanima izgradnja lastne pozitivne zgodbe, ampak rušenje one druge zgodbe oz. zablode. Jok brate odpade, kar se mene tiče. Mene prepričajo samo tisti, ki so pripravljeni razkriti in pojasniti tridimenzionalnost svojih zgodb, pa naj bodo to novinarji, politikanti ali pa biznismeni. Ploščate flance pa kar imejte eni in drugi.

Pa da veš, da praviloma z veseljem preberem tvoje komentarje in se kregam s teboj, ker se učim tudi od ljudi, s katerimi se ne strinjam. Lep vikend ti želim.