Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.910
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2017 10:13
... Kako sem se, butelj, lotil učenja o kriptovalutah in blockchainu ...

... čuj, Pero ... evo, tudi jaz o kriptovalutah in blockchainu nimam pojma, sem pa se zdaj spomnil, da sem zadnjič na totem forumu prebral, da v eni gostilni v Ljubljani hrano in pijačo lahko plačaš z bitcoini, pa bom zato malo na glas razmišljal, zakaj se z bitcoini tam NE plačuje ... khmm, ker če so cene v bitcoinih in jih je gazda zaradi volatilnosti bitcoinov napisal zjutraj - v gostilni mora biti cenik javno objavljen - glede na včerajšnji tečaj, potem bi - ker nisem butelj - zaradi volatilnosti bitcoinov jaz ob kosilu na telefonu najprej pogledal na tečajnico in če se mi splača plačat v bitcoinih, bi plačal z njimi, če pa se mi bolj splača plačat z evri, pa bi hotel protivrednost bitcoinov plačat z evri ... no, ampak tudi gazda - ker ni butelj - se razume na bitcoine in tudi on bi - preden bi mi izstavil račun - najprej pogledal na tečajnico in če se mu kosilo splača kasirat v bitcoinih, bi kasiral z njimi, če pa se mu glede na aktualni tečaj bitcoinov bolj splača kasirat v evrih, pa bi mi protivrednost bitcoinov hotel kasirat z evri ... alzo, če skrajšam, za isto kosilo bi on rad imel evre, jaz pa bi plačal z bitcoini oziroma obratno, tako da je verjetno tudi totemu prodajalcu pohlepa Timu Žagarju jasno, zakaj kosilo kljub oglaševanemu sprejemanju bitcoinov ne bo plačano z bitcoini, ker pač noben od obeh ponosnih lastnikov bitcoinov zavestno ne bo hotel imeti izgube, sploh ker jih lahko s profitom proda množici ljudi, ki očitno čakajo v vrsti, da bodo tudi oni z bitcoini naredili profit ... aja, in primer iz ljubljanske gostilne seveda velja za vse posle in za celi svet, razen če kdo malo za reklamo s plačevanjem z bitcoini sam sebi zavestno dela izgubo, ker bo s pohlepom drugih ljudi kasneje zaslužil več ...

P.S.: ne zameri, če sem s preprostimi besedami na preprostem primeru kosila mogoče destruktivno vplival na tvoje visokoleteče bralstvo, ki ima preveč denarja in bi rado investiralo v pohlep ... no, sem pa od visokoletečega bralstva pripravljen slišati, v čem sem se zmotil, ker ne razumem kriptovalut in blockchaina, s katerim bi tisoč investitorjem lahko prodal 20 odstotkov svojega stanovanja, ker bi se tisoč investitorjev tako rado tlačilo pod mojo streho ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2675926

Strani: 1

MF-561169 sporočil: 380
cenik najbrž ostaja v EUR, menjava pa po tečaju ki velja ob plačilu.

Sicer pa bi jaz kar prodal 20% nepremičnine 3000 solatnikom. Njihova skupna upravljalska moč je praktično neznatna, posameznikova pa oraktično nična. Ti se nikoli ne bi dobolj mobilizirali da bi ubveljavljali svoje "pravice", vedno pa se jim da obesiti odgovornosti.

Easy money

Strani: 1