Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[rename]
In kaj se zgodi, če imamo 200 parkirnih mest, uporabnikov pa še vedno samo 100 (ali celo 90)?
Ali pa - če podjetje ne uspe narest novega "programa" in dobiti novih kupcev?
To so itak možni negativni scenariji, ki so jasni, dočim moje vprašanje pa je namenjeno nejasnosti samega (pozitivnega?) scenarija...
Ravno ta primer s parkirišči potrjuje trditev, da celoten sistem temelji na (fiktivni) rasti in je kot tak klasičen "zero summ game".
Lahko razpravljamo do nezavesti o decentralizaciji, o tem, da "institucije" ne morejo vplivati na sistem (čeprav še kako lahko, samo niso še našli načina, kar pa ne pomeni, da enkrat ne bodo rekli DOST MAMO), pa o vsesplošni tehnološki uporabnosti blockchain - pod črto je to še vedno e-catch-the-cash.... in ko se bo rast ustavila (=interes novih vlagateljev, wanna-be milijonarjev), sledi neizbežen padec, jok in stok na pogorišču, oz. na pogoriščih, world-wide.
Tudi v oceni, da je to catchthecash se strinjava, a glede na to, da je to ratala tema "resnih" finančnih časopisov (in ne, nimam flanc v mislih ;-)) me resno zanima, kaj točno vidijo pozitivnega v tej zgodbi zagovorniki... in other words, can they sell this to me? ;-)
Pozicija: sem na vlakcu.
Upam, da ne zgrešiš "svoje" postaje... :-)

LpA