Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
> [sopranos]
> > [1013FIXSV]
> > Trenutno obnavljam hišo in dobim 30 % subvencije. V Lj je to 50 %. Tako da subvencije trenutno niso majhne
>
> No, a te lahko prosim, da mi razložiš svojo računico?
>
> Moja gre takole:
> Stara bajta na Gorenjskem 180.000-200.000 €.
>
> Potrebna prenova ranga vsaj 100.000 €. Hitro tudi več, če jo hočeš res modernizirati.

A veš kaj je razlog, da folk kupuje stare hiše, namesto parcele? To, da NI VEČ DOBRIH parcel, ker so vse pograbili in pokupili naši starši. Tako da v resnici si ljudje želijo parcel in nove hiše, kupijo pa staro hišo in kolnejo pri prenovi/rušitvi. In ne mi prosim kako parcele SO, ker poznam preveč ljudi, ki so, nekateri tudi leta, iskali primerno parcelo in na koncu obupali.
Ja, to da je sedaj manj dobrih parcel na volje je dejstvo. Se še kje najde kakšna, a jih je manj.

Ampak vseeno, to ne more biti razlog, da za staro hišo potem plačaš 200.000 EUR. No, saj če jih imaš ni problema. Ampak dejstvo ostaja, da Slovenci v povprečju nismo dovolj premožni, da bi za hiše plačevali med 300.000-400.000 EUR. Toliko pa je cena hiše v Sloveniji.

In če nimaš toliko denarja, potem je zagotovo bolje dati do 200.000 EUR za večje, novo stanovanje, kot pa skleniti gnil kompromis in kupiti staro, zdelano hišo za prav tolikšen denar.

Ampak se zdim dokaj osameljen v tem razmišljanju, tako da se večkrat vprašam a je kje še kakšna fora, ki je jaz ne razumem in povsem spremeni računico.