Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
[Glavni forum] Tema: Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov
[#2674621] 21.09.17 22:13 · odgovor na: najobj (#2674612)
Odgovori   +    2
Nisva daleč narazen. Pravilno si ocenil, da so monarhi pričakovali povečanje davkov, ne da spremenili pravila igre (davkov). Temu se reče maksimizacija profita, ne pa investicija za narodov blagor. Idealno je, če lahko istočasno dosežemo oboje.
Glede PS – sam sem ekonomist in poznam razne simulacije in excel tabele. Kakšne so podlage za odločitev, strokovne (ekonomske, sociološke, tehnične, javno mnenje, lahko nadaljujem v nedogled) ali vulgarno politične (balansiranje vplivov individualistov v vladi, obstanek vlade, želja po ponovni izvolitvi etc), sploh ni pomembno. Vse kar sem želel povedati je določitev odgovorne osebe. Če naj bi bil nekdo na oblasti 1000 let, ga lahko kazen doleti že po petdesetih letih, če pa je nekdo na oblasti štiri leta, ga kazen ne more doleteti.
Ti se pogovarjaš o »strokovnih« podlagah, jaz se pogovarjam o odgovornosti.
Morda se bodo našli posamezniki, ki me bodo obtožili, da zagovarjam monarhijo. Ni res. Vse kar želim, da opozorim na pomanjkljivosti današnje demokracije. Od tega nimam nič, ne nagrade, ne kazni, to je le svoboda govora, razen če se ne bo našel nekdo, ki me bo obtožil za sovražni govor. Če ne danes, pa čez par let. Tu si ti v prednosti.
Se opravičujem. Malce sem pretiraval.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2674621

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov
[#2674629] 21.09.17 22:54 · odgovor na: anon-217002 (#2674621)
Odgovori   +    4
Ne gre - ni šlo samo za davke in dobiček.

Šlo je predvsem za prestop v INDUSTRIJSKO DOBO. Z lokomotivami, parnimi stroji in drugimi zadevami.

Konji (in osli) so počasi začeli prihajati iz mode. :)
najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov
[#2674694] 22.09.17 10:47 · odgovor na: anon-217002 (#2674621)
Odgovori   +    1
[FIN-505995]
Nisva daleč narazen. Pravilno si ocenil, da so monarhi pričakovali povečanje davkov, ne da spremenili pravila igre (davkov). Temu se reče maksimizacija profita, ne pa investicija za narodov blagor. Idealno je, če lahko istočasno dosežemo oboje.
Glede PS – sam sem ekonomist in poznam razne simulacije in excel tabele. Kakšne so podlage za odločitev, strokovne (ekonomske, sociološke, tehnične, javno mnenje, lahko nadaljujem v nedogled) ali vulgarno politične (balansiranje vplivov individualistov v vladi, obstanek vlade, želja po ponovni izvolitvi etc), sploh ni pomembno. Vse kar sem želel povedati je določitev odgovorne osebe. Če naj bi bil nekdo na oblasti 1000 let, ga lahko kazen doleti že po petdesetih letih, če pa je nekdo na oblasti štiri leta, ga kazen ne more doleteti.
Ti se pogovarjaš o »strokovnih« podlagah, jaz se pogovarjam o odgovornosti.
Morda se bodo našli posamezniki, ki me bodo obtožili, da zagovarjam monarhijo. Ni res. Vse kar želim, da opozorim na pomanjkljivosti današnje demokracije. Od tega nimam nič, ne nagrade, ne kazni, to je le svoboda govora, razen če se ne bo našel nekdo, ki me bo obtožil za sovražni govor. Če ne danes, pa čez par let. Tu si ti v prednosti.
Se opravičujem. Malce sem pretiraval.
... čuj, če imaš infrastrukturo, se v tvojem gospodarstvu lahko zgodi marsikaj ali pa tudi ne, če pa infrastrukture nimaš, pa se ne more zgoditi nič ... evo, in tega preprostega dejstva novinarji Financ očitno ne morejo razumeti, kot ne morejo razumeti, da se infrastruktura - ko jo rabiš - ne more zgraditi čez noč ...

P.S.: ker pišeš o nekem sovražnem govoru, sem še enkrat prebral oba tvoja posta in mi res ni jasno, kaj si napisal sovražnega, zato ne vem, zakaj in komu bi se opravičeval ...

Strani: 1