Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov

Strani: 1 2

abrame sporočil: 1.628
[#2674459] 21.09.17 14:10
Odgovori   +    34
Če bi Franc Jožefova Austroogrska južno železnico gradila na Cerarjev način, bi v 100 letih prišli tam nekje do Semmeringa na Avstrijskem Štajerskem. Verjemite mi !!!!
0329Softb sporočil: 3.757
[#2674474] 21.09.17 14:28
Odgovori   +    43
Odlično! V bistvu kar vesel, da se Finance (in Simona) zmorete zoperstaviti kolektivnemu debilizmu VSEH političnih strank (izvzet Prstan) in brezglavemu navijanju za 2.tir!

2. tir bi bil infrastrukturni objekt zgolj za eno samo firmo , na katero je prisesanih toliko pijavk, da si naziva firma sploh več ne zasluži, izvajalce in "črpalke".
abrame sporočil: 1.628
[#2674476] 21.09.17 14:30
Odgovori   +    31
Navsaezadnje bi morala t.i. "pristaniško progo" vzdrževati in graditi Luka KOper, skupaj s SŽ,ker je to v prvi vrsti njena in njihova potreba in zato tudi interes.
Pa kaj ta kvazi TIR briga osnovnošolce, srednješolce, maturante, študente, zaposlene in bresposelne ter navsezadnje tudi upokojence?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2674495] 21.09.17 14:57 · odgovor na: abrame (#2674476)
Odgovori   +    20
[abrame]
Navsaezadnje bi morala t.i. "pristaniško progo" vzdrževati in graditi Luka KOper, skupaj s SŽ,ker je to v prvi vrsti njena in njihova potreba in zato tudi interes.
Točno, v Evropi je vsesplošno načelo, da si tir do luke zgradi morebitna luka sam. Tako je edino pravilno, ali se pa mogoče motim?

Kolikor vem, tudi potniški promet širom Evrope in proge gradijo kar potniki sami z razno raznimi družbami, ali se mogoče motim?
In če hoče Gorenje AC do Velenja, naj spraska denar za AC in bo zadeva rešena, pa še cestnina lahko zaradi mene pobira. Samo potem od 3. osi ne bo kaj dosti. Ali se motim?
Pa kaj ta kvazi TIR briga osnovnošolce, srednješolce, maturante, študente, zaposlene in bresposelne ter navsezadnje tudi upokojence?
Upokojence dolgoročno brigajo Žale in ostali britofi, osnovnošolci, maturanti realnih šol in zaposleni so pa še kako zainteresirani za razvoj infrastrukture. Nezaposlenih pa menda skorajda v Sloveniji ni, tako vsaj trde nasprotniki Magne.

Sedaj pa čuj abrame,

Koliko stvari mene ne briga, pa jih plačujem. Kaj pa mene briga, če se je mekim v logih pod mangrti vsul plaz in zasul naselje (menda je najobj povedal tole resnico o LPM). Naj si očistijo vas, kolikor je še živih ostalo, mene pa pustijo pri miru. In ko se bo tebi zgodila takšna nesreča, pomagaj si sam in bog ti bo pomagal, jaz že ne, kaj pa me briga.

In nikar ne pričakuj, da ti bo država/občina zgradila cesto do tvoje kočarine. Če se hočeš voziti, si cesto kar sam zgradi, oziroma financiraj vožnjo po cesti. In nikar me ne posiljuj s pavšalno vinjeto, da moram plačevati AC onim, ki jim je prirastel avtozic na rit.

In podobno velja za vse infarstrukturne objekte od kanalizacije do železnice. In ne jamrat, kako so komunalije in ceste drage na deželi, kakor se občasno sliši in da mora država/občina pomagati ubogim davkoplačevalcem na deželi.
anon-18898 sporočil: 1.048
[#2674504] 21.09.17 15:19
Odgovori   +    6
BREZ KOMENTARJA....PLAČANO OGLASNO SPOROČILO
0329Softb sporočil: 3.757
[#2674506] 21.09.17 15:23 · odgovor na: anon-178149 (#2674495)
Odgovori   +    20
Sedaj pa čuj abrame,

Koliko stvari mene ne briga, pa jih plačujem. Kaj pa mene briga, če se je mekim v logih pod mangrti vsul plaz in zasul naselje (menda je najobj povedal tole resnico o LPM). Naj si očistijo vas, kolikor je še živih ostalo, mene pa pustijo pri miru. In ko se bo tebi zgodila takšna nesreča, pomagaj si sam in bog ti bo pomagal, jaz že ne, kaj pa me briga.
Fantastična primerjava. Na eni strani brezkoristen "infrastrukturni projekt", na drugi strani naravna katastrofa.
In nikar ne pričakuj, da ti bo država/občina zgradila cesto do tvoje kočarine. Če se hočeš voziti, si cesto kar sam zgradi, oziroma financiraj vožnjo po cesti.
In podobno velja za vse infarstrukturne objekte od kanalizacije do železnice. In ne jamrat, kako so komunalije in ceste drage na deželi, kakor se občasno sliši in da mora država/občina pomagati ubogim davkoplačevalcem na deželi.
V bistvu so vse naštete primerjave direktno za v analno odprtino.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2674511] 21.09.17 15:33 · odgovor na: anon-18898 (#2674504)
Odgovori   +    19
[0121ZA1]
Brez komentarja....plačano oglasno sporočilo

V nicknejmu imaš ZA. Brez komentarja....plačano oglasno sporočilo.
najobj sporočil: 31.870
[#2674515] 21.09.17 15:39
Odgovori   +    7
... Če hočete, da nekaj koristi, da je zmaga, mora biti izpeljano po strogo racionalni ekonomski logiki ...

... evo, zdaj pa naj Simona še pojasni, kako strogo racionalno ekonomsko logiko so uporabili na Dunaju, ko so se pred več kot 150 leti takrat mogoče za vlak ali dva na dan odločili, da bodo do Trsta zgradili tole sl.wikipedia.org/wik...BEeleznica železnico, ki je po Simonini logiki na račun ekonomsko strogo neracionalnega dunajskega dvora tudi strogo racionalnim ekonomskim kmetavzarjem v zarukani slovenski vukojebini dala gospodarski zagon, od katerega Slovenija živi še danes ...
abrame sporočil: 1.628
[#2674518] 21.09.17 15:43 · odgovor na: anon-178149 (#2674495)
Odgovori   +    26
Ni potrebe da se me lotevaš z "argumentum ad hominem", četudi iz tvojega zapisa zgleda, da si odvisnik = prisesanec.
Ko boš znal besede obrniti spretneje, pa ne boš zvenel kot Butalec, ki je ostal v napačni vasi, ko je Bog delil pamet med ljudi.
Slepočrevni TIR je v prvi vrsti in še dolgo po tem interes primarnega (Luke in SŽ) uporabnika in operaterja in bi ga zato morala financirati v večinskem ali najmanj 50% deležu neposredno, razen če se spet gremo samovoljne samoprispevke, kot nekoč v realsocrealizmu, za npr. Telekomove kable .... pa tudi ob vsakem potresu se mimo proračunsko rezerviranega denarja nabiralo na vse mogoče načine, neposredno iz žepov davkoplačevalcev. Tako ponekod v tvoji (moji in naši) državi še danes nimajo urejenega vodovoda in kanalizacije ali kakšne druge osnovno civilizacijske infrastrukture.
Nisi sposoben ločevali med regulirano, hiperregulirano in "lopovnjaško" strukturirano združbo. FDV-jevska demagogija pa je tvoje orožje!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2674529] 21.09.17 15:57 · odgovor na: anon-178149 (#2674495)
Odgovori   +    18
[MarijanMacek]
> [abrame]
>

In podobno velja za vse infarstrukturne objekte od kanalizacije do železnice. In ne jamrat, kako so komunalije in ceste drage na deželi...
Ceste so drage, ker je vse s čemer upravlja država drago. Zakaj pa so komunalije drage? Zato, ker so komunale v občinski lasti in z njimi kot s svojo zasebno lastnino oz. kot s političnim plenom upravljajo vsakokratni župani in županovi ljudje, ki po izvolitvi prvo nastavijo direktorja, ki potem zaposluje njihovo žlahto in pajdaše, ki se jim za nekoristno delo morajo izplačevati mastne in z ničemer zaslužene plače, in seveda položnice so višje in višje pa le mimogrede, zakaj ne privatiziramo komunale? Misliš, da bi zasebnik slabše vodil komunalo kot kakšen župan?
simona2 sporočil: 2.201
[#2674541] 21.09.17 16:18 · odgovor na: anon-18898 (#2674504)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: simona2 21.09.2017 16:19
[0121ZA1]
BREZ KOMENTARJA....PLAČANO OGLASNO SPOROČILO
Spoštovani, zanimivo bi bilo, če bi morali to trditev dokazovati na sodišču. Z dolžnim spoštovanjem. LPS
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2674551] 21.09.17 16:53 · odgovor na: anon-18898 (#2674504)
Odgovori   +    25
[0121ZA1]
BREZ KOMENTARJA....PLAČANO OGLASNO SPOROČILO
Kakšen oglas in zakaj? Bralci financ že zdavnaj vemo kako bomo glasovali, nekateri bodo za, večina bo proti. Marsikateri, ki je bil "za" bo po branju sosednjega članka "Zakaj dvojne geološke raziskave za drugi tir?" premislil. Misliš, da so dvojne ali trojne raziskave zastonj? Misliš, da je 60 milijonov že zatolčenih v 2. tir zastonj? Jaz bom glasoval proti pa ne zato ker bi bil proti projektu 2. tira, ki mi sicer ne deluje nič prepričljivo. Preprosto, projekt je predrag, največ 700 milijonov bi bila prava cena pa ne, politika že v startu želi milijardo. Kaj misliš zakaj? Za dvojne ali trojne geološke raziskave, za brezzvezne trojne elaborate, svetovanja, zaposlitev druščine iz DRI...ko pa enkrat nastopijo dodatna dela in podpis 1000 aneksov bo cena 25 kilometrskega tirčka 2. milijarde. Misliš, da bo kdo kontroliral stroške? Ne bo, ker jih nihče ne želi kontrolirati. Ne bi nas presenetilo, če bodo še 19 krat delali geološke raziskave.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2674552] 21.09.17 16:56 · odgovor na: anon-317028 (#2674529)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [abrame]
> >
>
> In podobno velja za vse infarstrukturne objekte od kanalizacije do železnice. In ne jamrat, kako so komunalije in ceste drage na deželi...

Misliš, da bi zasebnik slabše vodil komunalo kot kakšen župan?
Kakor pravijo slovenski podatki so komunalije v primeru, da za njih skrbi privatna firm,a v glavnem dražjw!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2674558] 21.09.17 17:09
Odgovori   +    6
Cerarjevi vladi ni zaupati. Cerarjeva vlada preprosto ne spoštuje davkoplačevalskega denarja. To veje iz njihovih dejanj in besed. Davkoplačevalski denar imajo za svojega. In najlažje je zapravljati denar drugih ljudi
Kljucni stavki zakaj Cerar ni kokoskov, ker njegovi ljudje solirajo, ne igrajo s srcem za drzavo ampak svoj zep in tudi dejstvo da je Cerar lutka z rocaji vodena od stricev, manjka mu pa tudi izkusenj iz gospodarstva. Se najbolj se mu pri bliza po izrazih lica. Tako mu je podpora ljudstva pod 30% kar niti pod razno ne prinasa uspeh.
Drugace pa je drugi tir zamujena investicija. Sedaj se hoce cez noc ujeti 25let zamude. Racionalno bi bilo dobiti novo dvotirno progo z ceno kot govori vlada za en tir. Ampak pol bi drzava bila bogata, kar pa ne sme, ker bi zmanjkalo za privat vile. Pri zadevi patria je lepo rekel taksna je njihova kultura in bil oproscen dajanja podkupnine.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2674561] 21.09.17 17:33 · odgovor na: anon-178149 (#2674552)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [abrame]
> > >
> >
> > In podobno velja za vse infarstrukturne objekte od kanalizacije do železnice. In ne jamrat, kako so komunalije in ceste drage na deželi...
>
> Misliš, da bi zasebnik slabše vodil komunalo kot kakšen župan?

Kakor pravijo slovenski podatki so komunalije v primeru, da za njih skrbi privatna firm,a v glavnem dražjw!
Težko je dokazati trditev, katera komunala je boljša, občinska ali zasebna, prepričan sem, da bi zasebnik s koncesijo bolje upravljal s komunalnimi dejavnostmi. Vzgled jemljem v zdravstvu in šolstvu, kajti zasebniki imajo permanentni interes, da bodo boljši in še boljši pa še država jih spremlja in kontrolira preko koncesijske pogodbe. Državna podjetja resno ne kontrolira nihče...nadzorniki so bolj fikusi.
anon-217002 sporočil: 275
[#2674573] 21.09.17 18:41 · odgovor na: najobj (#2674515)
Odgovori   +    14
Se opravičujem, vprašanje je bilo namenjeno Simoni, zato se verjetno ne bi smel vpletati. Ne zastopam simone, ki mora samo odgovoriti. Odgovarjam pa na tvojo trditev in vsem tistim, ki so te podprli (+).

Avstroogrska monarhija, je bila privatna združba. Kako in zakaj so oni investirali bi morali vprašati njih. Niso pa investirali za narodov blagor, pač pa so imeli neko svojo računico. Ne pozabi pa, da v primeru, da bi bila investicija slaba, bi sami nosili posledice. OK, za kritje izgube bi povečali davke, vendar bi tudi za to potezo sami nosili posledice. Morda bi po vzoru francoske revolucije končali na giliotini. Kdo ve? Tudi če se to ne bi zgodilo, bi izgubo morali poplačati njihovi otroci ali vnuki. Morda bi bili otroci in vnuki revni kot cerkvene miši.

Ali bo Cerarjeva vlada, on in njegovi ministri odgovarjali za slabo naložbo? Ali bodo otroci in vnuki ministrov cerarjeve vlade odgovarjali za slabo naložbo? Odgovor na to je film Danny de Vita, ko vpraša: Do you know what OPM holding stans for? Other Peoples Money! Po naše bi se to reklo: s tujim K.... po koprivah!

Kar se odgovornosti tiče so bili grofje in krlji in cesarji mnogo bolj odgovorni. Igrali so se s svojim premoženjem in premoženjem potomcev! Demokratične vlade se ne igrajo s svojim premoženjem in premoženjem potomcev. Morali bi spremeniti ustavo, ali zapovedati, da se vlade igrajo s svojim osebnim premoženjem in premoženjem potomcev, ali pa jim prepovedati investirati za "narodov blagor".

Nimam nič proti drugemu tiru! Iščem pa odgovorno osebo, ali odgovorne osebe. Da so si dali sprejti Zakon, kaže na to da so odgovornost iz vlade prenesli na parlament. Ta po definiciji ni nikoli za nič odgovoren. Kar seveda pomeni, da se izmikajo kakršnekoli odgovornosti. Če tega ne bi naredili, bi jim mogoče še verjel, tako pa so po definiciji izgubili moje zaupanje.
abrame sporočil: 1.628
[#2674588] 21.09.17 20:04 · odgovor na: anon-217002 (#2674573)
Odgovori   +    5
Ne samo da se izogibajo vsaki odgovornosti, uzakonili = trasirali so si veliko pljačko in narod naj to plača in gleda !!!!
najobj sporočil: 31.870
[#2674612] 21.09.17 20:59 · odgovor na: anon-217002 (#2674573)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 21.09.2017 21:01
[FIN-505995]
Se opravičujem, vprašanje je bilo namenjeno Simoni, zato se verjetno ne bi smel vpletati. Ne zastopam simone, ki mora samo odgovoriti. Odgovarjam pa na tvojo trditev in vsem tistim, ki so te podprli (+).

Avstroogrska monarhija, je bila privatna združba. Kako in zakaj so oni investirali bi morali vprašati njih. Niso pa investirali za narodov blagor, pač pa so imeli neko svojo računico. Ne pozabi pa, da v primeru, da bi bila investicija slaba, bi sami nosili posledice. OK, za kritje izgube bi povečali davke, vendar bi tudi za to potezo sami nosili posledice. Morda bi po vzoru francoske revolucije končali na giliotini. Kdo ve? Tudi če se to ne bi zgodilo, bi izgubo morali poplačati njihovi otroci ali vnuki. Morda bi bili otroci in vnuki revni kot cerkvene miši.

Ali bo Cerarjeva vlada, on in njegovi ministri odgovarjali za slabo naložbo? Ali bodo otroci in vnuki ministrov cerarjeve vlade odgovarjali za slabo naložbo? Odgovor na to je film Danny de Vita, ko vpraša: Do you know what OPM holding stans for? Other Peoples Money! Po naše bi se to reklo: s tujim K.... po koprivah!

Kar se odgovornosti tiče so bili grofje in krlji in cesarji mnogo bolj odgovorni. Igrali so se s svojim premoženjem in premoženjem potomcev! Demokratične vlade se ne igrajo s svojim premoženjem in premoženjem potomcev. Morali bi spremeniti ustavo, ali zapovedati, da se vlade igrajo s svojim osebnim premoženjem in premoženjem potomcev, ali pa jim prepovedati investirati za "narodov blagor".

Nimam nič proti drugemu tiru! Iščem pa odgovorno osebo, ali odgovorne osebe. Da so si dali sprejti Zakon, kaže na to da so odgovornost iz vlade prenesli na parlament. Ta po definiciji ni nikoli za nič odgovoren. Kar seveda pomeni, da se izmikajo kakršnekoli odgovornosti. Če tega ne bi naredili, bi jim mogoče še verjel, tako pa so po definiciji izgubili moje zaupanje.
... čuj, sicer so progo začeli graditi že prej, ampak tukaj sl.wikipedia.org/wik...tro-Ogrska nič ne piše, da je bila »dvojna monarhija« Avstro-Ogrska privatna združba, karkoli že to tebi pomeni ... ja, in tudi v progo so investirali glih za narodov blagor, ker brez naroda, ki ima delo in plačuje davke, tudi monarhi ne bi mogli živet ...

P.S.: moja pripomba je bila, da v času gradnje - tega niti danes ne more noben izračunat - na Dunaju ziher niso imeli pojma, kdaj se bo povrnila investicija v železniško infrastrukturo, pa so jo kljub temu gradili, ker so jo za narodov blagor rabili ... evo, zato pa je glavna značilnost podobne infrastrukture, da v njo za narodov blagor investira država (= združba državljanov), ker se v času življenja privatnika investicija v takšno infrastrukturo običajno ne povrne in je zato noben privatnik za narodov blagor noče gradit ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2674616] 21.09.17 21:21
Odgovori   +    1
Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov.

Nikoli ni bil in tudi nikoli ne bo. :)

TIR2 je račun brez krčmarja. :) Tako, kakor TEŠ6!

Ampak to ni razlog, da ga ne bi postavili in izpeljali. ::))
anon-217002 sporočil: 275
[#2674621] 21.09.17 22:13 · odgovor na: najobj (#2674612)
Odgovori   +    2
Nisva daleč narazen. Pravilno si ocenil, da so monarhi pričakovali povečanje davkov, ne da spremenili pravila igre (davkov). Temu se reče maksimizacija profita, ne pa investicija za narodov blagor. Idealno je, če lahko istočasno dosežemo oboje.
Glede PS – sam sem ekonomist in poznam razne simulacije in excel tabele. Kakšne so podlage za odločitev, strokovne (ekonomske, sociološke, tehnične, javno mnenje, lahko nadaljujem v nedogled) ali vulgarno politične (balansiranje vplivov individualistov v vladi, obstanek vlade, želja po ponovni izvolitvi etc), sploh ni pomembno. Vse kar sem želel povedati je določitev odgovorne osebe. Če naj bi bil nekdo na oblasti 1000 let, ga lahko kazen doleti že po petdesetih letih, če pa je nekdo na oblasti štiri leta, ga kazen ne more doleteti.
Ti se pogovarjaš o »strokovnih« podlagah, jaz se pogovarjam o odgovornosti.
Morda se bodo našli posamezniki, ki me bodo obtožili, da zagovarjam monarhijo. Ni res. Vse kar želim, da opozorim na pomanjkljivosti današnje demokracije. Od tega nimam nič, ne nagrade, ne kazni, to je le svoboda govora, razen če se ne bo našel nekdo, ki me bo obtožil za sovražni govor. Če ne danes, pa čez par let. Tu si ti v prednosti.
Se opravičujem. Malce sem pretiraval.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2674629] 21.09.17 22:54 · odgovor na: anon-217002 (#2674621)
Odgovori   +    4
Ne gre - ni šlo samo za davke in dobiček.

Šlo je predvsem za prestop v INDUSTRIJSKO DOBO. Z lokomotivami, parnimi stroji in drugimi zadevami.

Konji (in osli) so počasi začeli prihajati iz mode. :)
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2674631] 21.09.17 23:00 · odgovor na: (#2674571)
Odgovori   +    4
[denac]
Tudi Magna je ideološki projekt in tudi pri Magni sanjajo, oziroma nategijejo ljudi.
PROTI!!!
Ideološki projekt? Zasebni investitor bo odprl tovarno, zaposlil in proizvajal s svojimi sredstvi za svoje dobro. Kje vidiš nateg?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2674632] 21.09.17 23:12 · odgovor na: anon-166232 (#2674631)
Odgovori   +    1
[COP]
> [denac]
> Tudi Magna je ideološki projekt in tudi pri Magni sanjajo, oziroma nategijejo ljudi.
> PROTI!!!
Ideološki projekt? Zasebni investitor bo odprl tovarno, zaposlil in proizvajal s svojimi sredstvi za svoje dobro. Kje vidiš nateg?
Podpira jih in za njih se bori Cmerar! :)

Kaj potem to ni ideološki nateg!????? :))))
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2674641] 22.09.17 07:36 · odgovor na: anon-333107 (#2674632)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [COP]

> > [denac]
> > Tudi Magna je ideološki projekt in tudi pri Magni sanjajo, oziroma nategijejo ljudi.
> > PROTI!!!

> Ideološki projekt? Zasebni investitor bo odprl tovarno, zaposlil in proizvajal s svojimi sredstvi za svoje dobro. Kje vidiš nateg?

Podpira jih in za njih se bori Cmerar! :)

Kaj potem to ni ideološki nateg!????? :))))
Potemtakem je vsako delo vlade, ki ni tvoja izbira ideološki projekt. Res sprevržena logika vredna Financ.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2674651] 22.09.17 08:18 · odgovor na: (#2674636)
Odgovori   +    2
[denac]
Odgovoril boš čez 5 do 10 let.
To je tvoj odgovor? Neresno.
najobj sporočil: 31.870
[#2674694] 22.09.17 10:47 · odgovor na: anon-217002 (#2674621)
Odgovori   +    1
[FIN-505995]
Nisva daleč narazen. Pravilno si ocenil, da so monarhi pričakovali povečanje davkov, ne da spremenili pravila igre (davkov). Temu se reče maksimizacija profita, ne pa investicija za narodov blagor. Idealno je, če lahko istočasno dosežemo oboje.
Glede PS – sam sem ekonomist in poznam razne simulacije in excel tabele. Kakšne so podlage za odločitev, strokovne (ekonomske, sociološke, tehnične, javno mnenje, lahko nadaljujem v nedogled) ali vulgarno politične (balansiranje vplivov individualistov v vladi, obstanek vlade, želja po ponovni izvolitvi etc), sploh ni pomembno. Vse kar sem želel povedati je določitev odgovorne osebe. Če naj bi bil nekdo na oblasti 1000 let, ga lahko kazen doleti že po petdesetih letih, če pa je nekdo na oblasti štiri leta, ga kazen ne more doleteti.
Ti se pogovarjaš o »strokovnih« podlagah, jaz se pogovarjam o odgovornosti.
Morda se bodo našli posamezniki, ki me bodo obtožili, da zagovarjam monarhijo. Ni res. Vse kar želim, da opozorim na pomanjkljivosti današnje demokracije. Od tega nimam nič, ne nagrade, ne kazni, to je le svoboda govora, razen če se ne bo našel nekdo, ki me bo obtožil za sovražni govor. Če ne danes, pa čez par let. Tu si ti v prednosti.
Se opravičujem. Malce sem pretiraval.
... čuj, če imaš infrastrukturo, se v tvojem gospodarstvu lahko zgodi marsikaj ali pa tudi ne, če pa infrastrukture nimaš, pa se ne more zgoditi nič ... evo, in tega preprostega dejstva novinarji Financ očitno ne morejo razumeti, kot ne morejo razumeti, da se infrastruktura - ko jo rabiš - ne more zgraditi čez noč ...

P.S.: ker pišeš o nekem sovražnem govoru, sem še enkrat prebral oba tvoja posta in mi res ni jasno, kaj si napisal sovražnega, zato ne vem, zakaj in komu bi se opravičeval ...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2674853] 23.09.17 07:41 · odgovor na: anon-333107 (#2674616)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov.

Nikoli ni bil in tudi nikoli ne bo. :)

TIR2 je račun brez krčmarja. :) Tako, kakor TEŠ6!

Ampak to ni razlog, da ga ne bi postavili in izpeljali. ::))
Ravno zato, ker je krcmar prekleto dobro poznan za racun pa placnike ni briga bo projekt izpeljan.
www.dnevnik.si/10427...li-kitajci

Lahko bi za pol manj ampak potem bi zmanjkalo za korupcijo. Zlahka trdim da I slovenija ustvari vsaj 30% vec kot ostane doma. S tiscanjem ljudi dol je vladanje zagotovljeno. In zelezniska mreza zagotavlja za najmanj deset let in je najboljsi vir za pranje denarja.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2674904] 23.09.17 20:15 · odgovor na: anon-61428 (#2674853)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [FrRoSt]
> Drugi tir ni zmaga, Cerar ni Kokoškov.
>
> Nikoli ni bil in tudi nikoli ne bo. :)
>
> TIR2 je račun brez krčmarja. :) Tako, kakor TEŠ6!
>
> Ampak to ni razlog, da ga ne bi postavili in izpeljali. ::))
Ravno zato, ker je krcmar prekleto dobro poznan za racun pa placnike ni briga bo projekt izpeljan.
www.dnevnik.si/10427...li-kitajci

Lahko bi za pol manj ampak potem bi zmanjkalo za korupcijo. Zlahka trdim da I slovenija ustvari vsaj 30% vec kot ostane doma. S tiscanjem ljudi dol je vladanje zagotovljeno. In zelezniska mreza zagotavlja za najmanj deset let in je najboljsi vir za pranje denarja.
Tukaj bi jaz zastavil vprašanje, kaj je, pomeni in odraža beseda korupcija!? To bi bil idealen primer, da se beseda korupcija osvetli in razčisti njen etimološki pomen.

Ne poznam skoraj nikogar, ki bi ga tiščali dol. :) Seveda če izvzamem sebe. :) No, če bi se zadevi bolj posvetil, bi se jo dalo tudi drugače in lepše razložiti. Izraz tišanje bi nekako zamenjal z izrazom izključevanje in bi bilo veliko bolj opisljivo, slikovito in realno. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2674906] 23.09.17 20:19 · odgovor na: anon-178149 (#2674641)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Potemtakem je vsako delo vlade, ki ni tvoja izbira ideološki projekt. Res sprevržena logika vredna Financ.
Tukaj pač ne gre za finance, gre za določenega uporabnika. :)

In VEČINA teh uporabnikov tukaj, ima prav posebno, da ne napišen sprevrženo .... logiko, poglede in seveda etiko in moralo. :)

O JAMRU pa tokrat ne bom. :))
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2674918] 24.09.17 07:32 · odgovor na: anon-333107 (#2674904)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Tukaj bi jaz zastavil vprašanje, kaj je, pomeni in odraža beseda korupcija!? To bi bil idealen primer, da se beseda korupcija osvetli in razčisti njen etimološki pomen.

Ne poznam skoraj nikogar, ki bi ga tiščali dol. :) Seveda če izvzamem sebe. :) No, če bi se zadevi bolj posvetil, bi se jo dalo tudi drugače in lepše razložiti. Izraz tišanje bi nekako zamenjal z izrazom izključevanje in bi bilo veliko bolj opisljivo, slikovito in realno. :)
Ze to da si postavljas taksno vprasanje je skrb zbujajoce. :) ker lahko pomeni da vec ne ves kaj je normalno zasluzen denar in kaj pridobljen na koruptiven nacin. Ker se to vlece prevec casa se korupcija samo povecuje. Ljudem vec ni dovolj malo ampak pricakujejo vedno vecje zneske.

Tisci se maso lahko dol na vec nacinov, eden je izkljucevanje drugace mislecih in nagrajevanje sebi enakih. V tem sistemu, tisti ki nima botrov, ni v pravi stranko, se prav je piše, samo na znanje ne doseze raven kot bi jo v drzavi ki gleda samo rezultate. Koliko je normalna nagrada 10% ali vec lahko vidis iz prakse v tujini, kjer je to transparentno urejeno. Koliko sredstev se izgubi gre nekam kjer drzava nima nic od tega ne vem. Vse te anomalije drzijo drzavo v krcu in dalec nizje na lestvici kot bi bilo mozno.

Strani: 1 2