Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simona2 sporočil: 2.201
ko boš sodišče eu, ne boš čudak :) pa, kdo je napisal, da si čudak?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2674090

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[simona2]
ko boš sodišče eu, ne boš čudak :) pa, kdo je napisal, da si čudak?
Ja, sam direkt mi tega ni nihče rekel. Ampak bolj so bili vsi na stališču, da so si ljudje vsega sami krivi. Ker so pač nesposobni. Eni so celo predlagali, da se jim odvzame poslovna sposobnost.

Jaz sem pa trdil ravno to kar pravi sodišče. Da kot prvo stranke niso v enakovrednem položaju, da je posojilojemalec šibkejša stranka. In da banke so tiščale ta posojila in da se niso prav preveč trudila pojasniti nevarnosti. Da konec koncev ljudje tudi zaupajo bančnikom, da vedo kaj delajo in da jim dajejo koristne nasvete. In da se ne more pričakovati od ljudi, da na bančnike gledajo kot na potencialne barabe, ki jih hočejo ogoljufati oz. kot na nesposobne ljudi, ki ne vedo kaj delajo. Konec koncev je glavna stvar, ki jo banke gradijo, imidž, da gre za strokovnjake, ki vedo kaj delajo in da jim ljudje lahko zaupajo. In zaupanje je potrebno, da bančni sistem sploh lahko deluje.
anon-295186 sporočil: 149
[simona2]
ko boš sodišče eu, ne boš čudak :) pa, kdo je napisal, da si čudak?
Ne vem, morda ne razumem kakšnega prikritega sarkazma...

Se mi pa zdi ta zapis precejšen odmik od vseh dosedanjih zapisov vašega novinarja Tomažiča. Pa je le-ta celo enkrat komentiral, da so njegove besede "stališče uredništva".

Strani: 1