17 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
46 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2673843] 19.09.17 14:29
Odgovori   +    4
To bo še veselica. Še več pravil=še večji kaos.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2673847] 19.09.17 14:42
Odgovori   +    9
Humoristi, zelo hitra napotnica je premalo, potrebna bo zelo zelo zelo hitra, sicer je tako in tako vseeno, Kolarjeva je zdravstveni sistem »rasturila«, število čakajočih nad dopustno čakalno dobo pa se je od njenega ministrskega nastopa do danes skoraj podvojilo, do konca mandata se bo z zelo hitrimi napotnicami celo potrojilo.
Marburg sporočil: 249
[#2673883] 19.09.17 16:32 · odgovor na: anon-317028 (#2673847)
Odgovori   +    10
FIN-311684 se strinjam; obicajno sem v prejsnjih letih na UZ cakal 50 do 60 dni. Na zadnje sem cakal lani od Miklavza pa letos do 10. julija. Torej 7 mesecev . Za pokozlat. Ampak resnici na ljubo je slo za preventivne UZ ko se je vedelo, da ni nic kriticnega. Vedno pa sem se spraseval, kaj pa nekdo, za katerega se sluti, da ima resnejse tezave (rak,...) pa se ga vrze na nekajmesecno cakanje? Da popenis! Tu otroske kardiokirurgije niti nisem omenil.
Lp
anon-18645 sporočil: 39
[#2673976] 20.09.17 06:59
Odgovori   +    10
A lahko tudi jaz črtam plačevanje zdravstvenega prispevka za tri mesece če pridem, ko sem naročen, pa moram potem še nekaj ur čakat, ali pa me pošljejo domov, ker zdravnika ta dan ni, pa jim je bilo pretežko poklicat in mi to povedat dan prej?

Ha, ha, "razen če je drugače strokovno utemeljeno". Vsakič, ko kdorkoli malo pritisne na zdravnike ti hitijo razlagat, da gre za strokovno zadevo, o kateri se z laiki ne morejo pogovarjat. Pa tudi ko gre za ekonomske zadeve, kjer so se v zadnjih desetletjih zdravniki dokazali kot resnični amaterji.

Pa kje je pravica, da zdravniško osebje obračuna med seboj stran od pacienta, ne pa preko pacienta kako sedaj? Lečeči zdravnik ti da eno navodilo, sobni drugo, sestre upoštevajo nekaj tretjega...

Naš zdravstveni sistem je vrhunski samo v enem: pobiranju denarja. V sistemu so zdravniki, ki so tudi vrhunski, ampak sistem sam je pa povsem gnil. In to je normalno. Edini sistem, ki bi deloval, je tisti, kjer bi denar sledil bolniku. Trenutno pa denar gre ustanovam, bolniki pa poskušamo ugotovit kdo se nas bo usmilil.
anon-394991 sporočil: 252
[#2673987] 20.09.17 08:25
Odgovori   +    4
Spet mešanje megle. NAmreč kaj pa v primerih, ko se ugotovi, da jaz pridem po terminu in čakam več ur. Potem pa me obvestijo, da je zdarvnik odsoten. KAsneje pa ugotovimo, da je delal v zasebni ambulanti za svoj žep. Jaz pa moram domov in sem zapravil čas in denar. Kdo pa bo v teh primerih plačal stroške meni.

Ali pa ko zdravnik raje gre na ministrstvo sedet in občasno še malo za izboljšanje finančnega stanja hodi v ambulanto takrat, ko ima čas. Kdo bo kril v teh primerih stroške meni, ko sem brezveze čakal v ambulanti.

Spet so pogruntavščine posameznikov samo, da prikirjejo svoje malomarno delo.
anon-394991 sporočil: 252
[#2673990] 20.09.17 08:34 · odgovor na: Marburg (#2673883)
Odgovori   +    0
[Marburg]
FIN-311684 se strinjam; obicajno sem v prejsnjih letih na UZ cakal 50 do 60 dni. Na zadnje sem cakal lani od Miklavza pa letos do 10. julija. Torej 7 mesecev . Za pokozlat. Ampak resnici na ljubo je slo za preventivne UZ ko se je vedelo, da ni nic kriticnega. Vedno pa sem se spraseval, kaj pa nekdo, za katerega se sluti, da ima resnejse tezave (rak,...) pa se ga vrze na nekajmesecno cakanje? Da popenis! Tu otroske kardiokirurgije niti nisem omenil.
Lp
Zelo dobro vprašanje. Sam opažam nek drugi fenomen in to je, da takšne bolnike se namerno prenaroča samo zato, da neredi mati narava svoje. Če pa hočeš, da prideš prej na vrsto pa isti ljudje hočejo plačilo. Videl sem eden primer, ko je človek več kot pol leta na bolniški in se pritožuje, daj ga boli in pokaže kje ga boli. Zdravnik mu noče dati napotnice, ker ve kaj je narobe in ve kaj je vzrok. Sedaj pa je sam plačal Magnetno resonanco in je prišel nazaj z izvidi. Isti zdravnik je spremenil mnenje in je prišlo do urgentne operacije. Žal takšno početje samo poslabšuje zdravstveno stanje ljudi.
Takšno početje je izključno zato, da za isto bolezen dobijo plačano trikrat več, kot če bi delali pošteno. Sočasno pa se izgovarjajo lahko da starostne spremembe. Enako velja za RAK. Če ga pravočasno odkijejo se lahko pozdravi.

Pri tem se postavlja vprašanje ali smo res postali družba izpijencev in kriminalcev.
anon-398861 sporočil: 74
[#2674003] 20.09.17 09:37
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-398861 20.09.2017 09:38
Spet ima pacient samo pravice, pravice,.... ne pa tudi DOLŽNOSTI ...

Pacient ne pride na pregled, (tudi če odpove pregled - ambulanta ne more drugega naročiti za ta termin - ker preskakovanje vrste ni dovoljeno !), ambulanta ima izpad - čakalna doba pa je večja... Takih "neprihodov " na preglede pri nas je baje vsaj 10% !

V tujini, če pacient ne pride na dogovorjen termin, izvajalec IZSTAVI RAČUN njegovi zdravstveni zavarovalnici !
anon-398861 sporočil: 74
[#2674006] 20.09.17 09:45
Odgovori   +    0
" Najdaljšo dopustno čakalno dobo za posamezno vrsto zdravstvene storitve glede na stopnjo nujnosti določi zdravstvena ministrica v treh mesecih od uveljavitve zakona. "


..... to bo veselje brati :)



In KDO bo plačal zdravstveno storitev "DRUGO MNENJE", do katerega ima zdaj pravico pacient ? ZZZS ? :)))))
anon-394991 sporočil: 252
[#2674011] 20.09.17 10:07 · odgovor na: anon-398861 (#2674006)
Odgovori   +    0
[]
" Najdaljšo dopustno čakalno dobo za posamezno vrsto zdravstvene storitve glede na stopnjo nujnosti določi zdravstvena ministrica v treh mesecih od uveljavitve zakona. "


..... to bo veselje brati :)



In KDO bo plačal zdravstveno storitev "DRUGO MNENJE", do katerega ima zdaj pravico pacient ? ZZZS ? :)))))
Pred leti je bilo drugo mnenje in so ljudje pridobili mnenja iz tujine, katera so pokazala, da so zdravniki prikrivali slabo delo in neuspele operacije tako, da so zavarovalnici zaračunali dražje, kot bi v tujini opravili operacijo. SOčasno pa so izvide in original posnetke zdravstvenega stanja pred operacijo poskrili.

ZAto so drugo mnenje zminirali in je v bistvu še samo na papirju. Nemore pisati drugega mnenja človek, kateri je prej ponarejal kartoteke ali pa zdravniške izvide. Žal to kalkulirajo prav ti, kateri množično počenjajo to svinjarijo.
anon-394991 sporočil: 252
[#2674015] 20.09.17 10:13 · odgovor na: anon-398861 (#2674003)
Odgovori   +    1
[]
Spet ima pacient samo pravice, pravice,.... ne pa tudi DOLŽNOSTI ...

Pacient ne pride na pregled, (tudi če odpove pregled - ambulanta ne more drugega naročiti za ta termin - ker preskakovanje vrste ni dovoljeno !), ambulanta ima izpad - čakalna doba pa je večja... Takih "neprihodov " na preglede pri nas je baje vsaj 10% !

V tujini, če pacient ne pride na dogovorjen termin, izvajalec IZSTAVI RAČUN njegovi zdravstveni zavarovalnici !
Ne blefiraj. Zdravniki, kateri so dvoživke pobirajo paciente tudi v javnih zavodih. Kličejo jih domov in jim dajo naslove kjer se naj javijo v zasebni ambulanti, kjer oni delajo malo privat za svoj žep. Potem pa bi ti podprl dvojno krajo.
Poglej tistega iz UKC LJUBLJANA, ki dela celo v 8 ambulantah in pušča ljudi v UKC Ljubljana, da čakajo. Sočasno pa sodeluje pri prikrivanju neuspelih operacij.


ZAto bi morali najprej ukiniti dvoživke in jim dati pogoj da se odločijo kje bodo delali. Sočasno pa uvesti kazenske sancije.
anon-398861 sporočil: 74
[#2674046] 20.09.17 11:33 · odgovor na: anon-394991 (#2674015)
Odgovori   +    0
[tone30]
Ne blefiraj. Zdravniki, kateri so dvoživke pobirajo paciente tudi v javnih zavodih. Kličejo jih domov in jim dajo naslove kjer se naj javijo v zasebni ambulanti, kjer oni delajo malo privat za svoj žep. Potem pa bi ti podprl dvojno krajo.
Poglej tistega iz UKC LJUBLJANA, ki dela celo v 8 ambulantah in pušča ljudi v UKC Ljubljana, da čakajo. Sočasno pa sodeluje pri prikrivanju neuspelih operacij.


ZAto bi morali najprej ukiniti dvoživke in jim dati pogoj da se odločijo kje bodo delali. Sočasno pa uvesti kazenske sancije.
Za vse te anomalije ki jih naštevaš je KRIVO vodstvo javnega zavoda, in politika na čelu z milojkico ki podpira JAVNO zdravstvo, in dopušča DVOŽIVKE...

Čistim Javnim izvajalcem je vseeno za čakalne sezname, vrste, itd- ker so plačani iz kolektivne pogodbe

Čistim koncesionarjem (ki delajo SAMO na svojem), je pa seveda življensko pomembno da nimajo izpada- ker jih zavarovalnica plača po opravljenem delu ...

Milojka pa z izumi, kot je ta najnovejši zgolj otežuje življenje tistim ki delajo dobro in "by the rules" ... težav našega zdravstva pa seveda ne rešuje
anon-394991 sporočil: 252
[#2674051] 20.09.17 11:54 · odgovor na: anon-398861 (#2674046)
Odgovori   +    0
To varjanto so ji predlagali tisti, kateri so dvoživke in goljufajo na veliko. Nekorektno je, da mešamo zasebnike v čistem pomenu z dvoživkami.

Kako lhko pričakujemo boljši predlog, če pa so celo svetovali tisti, katere se preganja zaradi korupcije.
Poglej simulacijo:
Dvoživka sprejme pacienta v ambulanti. Ko opravi pregled ga prenaroči v svojo zasebno ambulanto in sočasno še v javni ambulanti.

Delo opravlja v zasebnih ambulantah in zanemarja bolnike v javnem zdravstvenem zavodu.

Tukaj se pojavijo trije problemi:
1.) Kdo bo kriv, če je bolnik spoštoval navodila zdravstva.
2.) Kdo nadzira takšno početje in kdo je dal dovoljenje zdravniku za takšno početje.
3.) kdo nadzira malomarno delo teh dvoživk.


Tukaj je samo dokaz, da so takšen predlog svetovali ministrici MILOJKI prav tisti, kateri so dvoživke, ker se t tem avtomatično omogoči korupcija e z večjo intezito.

Strani: 1