Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Venezuela: zdaj gre pa res vse k vragu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-49383 sporočil: 3.465
[Glavni forum] Tema: Venezuela: zdaj gre pa res vse k vragu
[#2673979] 20.09.17 07:32 · odgovor na: shevchenko (#2673943)
Odgovori   +    10
[shevchenko]
madona. koliko pozornosti tej nesrecni in revni venezueli. ob tem pa stalno namigovanje, da so tam zaradi ekonomskega sistema, ki ga furajo. pa ja. venezuela je bila od vedno revna drzava. tako kot je vecina drzav na svetu - revnih drzav, jokajocih pod skornjem imperializma in neokolonializma. ampak na radarju jih je samo ene par, med njimi seveda tudi venezuela.

hoces noces, ce beres finance, si seznanjen z vsem dogajanjem v venezueli, poznas vse njihove politike, politicne stranke in celo volilni sistem. skorajda poznam bolje venezuelsko ustavo od slovenske.

kaj sledi? vremenska napoved za caracas vsak dan na zadnji strani? osmrtnice veneuzuelskih pomembnezev? organizacija pocitnic v pristnih venezuelskih getih?

to ste verjetno pozabili, pa bom dodal jaz: na junijskem svetovnem prvenstvu U20 v nogometu je bila Venezuela, druga, klonila je sele v finalu. ste to novico objavili?

en.wikipedia.org/wik..._Cup_Final

naslednji teden kolumna o severni koreji?

ps. glede na to da ne prodajajo vec nafte za dolarje, si lahko najbrz kmalu obetamo tudi porocanje o vojaski intervenciji v venezueli. red je red.
Evo, 1948 je bila ta država 4. najbogatejša na svetu. Da me bo z gledalo, da se samo mi z njimi ukvarjamo

siol.net/novice/svet...iti-449222

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2673979

Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
[Glavni forum] Tema: Venezuela: zdaj gre pa res vse k vragu
[#2674000] 20.09.17 09:28 · odgovor na: anon-49383 (#2673979)
Odgovori   +    10
Evo, 1948 je bila ta država 4. najbogatejša na svetu. Da me bo z gledalo, da se samo mi z njimi ukvarjamo

siol.net/novice/svet...iti-449222
Glede na moč in ljudsko podporo "našim" blaznežem, se z Venezuelo ukvarjate (vsi mediji) še mnogo premalo. Ob dejstvu, da je socializem povsod do sedaj prinesel eno samo sranje in uničil življenja milijonom po svetu sam sploh ne razumem, kako so lahko komunisti dovoljeni - kjerkoli, ne samo pri nas! Islamski skrajneži so glede "koristi" za države, v katerih se razmahnejo, zanekrat zanje še vedno "ler pubeci"!
najobj sporočil: 31.867
[Glavni forum] Tema: Venezuela: zdaj gre pa res vse k vragu
[#2674009] 20.09.17 09:56 · odgovor na: anon-49383 (#2673979)
Odgovori   +    4
[janeztomazic]
> [shevchenko]
> madona. koliko pozornosti tej nesrecni in revni venezueli. ob tem pa stalno namigovanje, da so tam zaradi ekonomskega sistema, ki ga furajo. pa ja. venezuela je bila od vedno revna drzava. tako kot je vecina drzav na svetu - revnih drzav, jokajocih pod skornjem imperializma in neokolonializma. ampak na radarju jih je samo ene par, med njimi seveda tudi venezuela.
>
> hoces noces, ce beres finance, si seznanjen z vsem dogajanjem v venezueli, poznas vse njihove politike, politicne stranke in celo volilni sistem. skorajda poznam bolje venezuelsko ustavo od slovenske.
>
> kaj sledi? vremenska napoved za caracas vsak dan na zadnji strani? osmrtnice veneuzuelskih pomembnezev? organizacija pocitnic v pristnih venezuelskih getih?
>
> to ste verjetno pozabili, pa bom dodal jaz: na junijskem svetovnem prvenstvu U20 v nogometu je bila Venezuela, druga, klonila je sele v finalu. ste to novico objavili?
>
> en.wikipedia.org/wik..._Cup_Final
>
> naslednji teden kolumna o severni koreji?
>
> ps. glede na to da ne prodajajo vec nafte za dolarje, si lahko najbrz kmalu obetamo tudi porocanje o vojaski intervenciji v venezueli. red je red.
Evo, 1948 je bila ta država 4. najbogatejša na svetu. Da me bo z gledalo, da se samo mi z njimi ukvarjamo

siol.net/novice/svet...iti-449222
... čuj, kaj si ti že malo pozabil, da je bilo po drugi svetovni vojni pol sveta porušenega in da je zato najbolj normalno, da je bila v vojni nedotaknjena in z nafto bogata Venezuela takrat med najbolj bogatimi državami na svetu ...

P.S.: zanimivo bi bilo videti, kaj bi se zgodilo z nafto bogato Norveško, če bi se Američani spravili na njo enako, kot so se spravili na Venezuelo ... evo, in če malo pomislim, je to že bilo videti, ko je v zadnjih nekaj letih zaradi ameriške naftno-valutne vojne proti Rusiji postala Norveška kolateralna žrtev te vojne ... alzo, malo bolj široko je treba razmišljat, ko Financarji pišete o vzrokih in posledicah, če že s socializmom obremenjeni in ne glih najbolj bistri forumuši lahko pišejo kar tjavendan ...

Strani: 1