Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-18645 sporočil: 39
A lahko tudi jaz črtam plačevanje zdravstvenega prispevka za tri mesece če pridem, ko sem naročen, pa moram potem še nekaj ur čakat, ali pa me pošljejo domov, ker zdravnika ta dan ni, pa jim je bilo pretežko poklicat in mi to povedat dan prej?

Ha, ha, "razen če je drugače strokovno utemeljeno". Vsakič, ko kdorkoli malo pritisne na zdravnike ti hitijo razlagat, da gre za strokovno zadevo, o kateri se z laiki ne morejo pogovarjat. Pa tudi ko gre za ekonomske zadeve, kjer so se v zadnjih desetletjih zdravniki dokazali kot resnični amaterji.

Pa kje je pravica, da zdravniško osebje obračuna med seboj stran od pacienta, ne pa preko pacienta kako sedaj? Lečeči zdravnik ti da eno navodilo, sobni drugo, sestre upoštevajo nekaj tretjega...

Naš zdravstveni sistem je vrhunski samo v enem: pobiranju denarja. V sistemu so zdravniki, ki so tudi vrhunski, ampak sistem sam je pa povsem gnil. In to je normalno. Edini sistem, ki bi deloval, je tisti, kjer bi denar sledil bolniku. Trenutno pa denar gre ustanovam, bolniki pa poskušamo ugotovit kdo se nas bo usmilil.