Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[Glavni forum] Tema: WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič
[#2673937] 19.09.17 21:18 · odgovor na: sopranos (#2673929)
Odgovori   +    1
[sopranos]

Jaz nisem proti BTC, da se razumeva.

Marko Pahor je recimo v eni kolumni na to temo opozoril na "fizične" omejitve BTC. Mislim, da je predstavil koliko transakcij poteka v Sloveniji s karticami in koliko z BTC. In koliko energije je potrebno, da se vse to izvede. In takole malo po spominu, je bil BTC obupno potraten. In kot sem jaz razumel članek, BTC sploh ni sposoben sprocesirati toliko transakcij naenkrat, da bi lahko bil neka resne valuta.

Verjamem, da bodo v prihodnosti z novimi kripto valutami to odpravili. Ampak če bo kaj preživelo, bo preživela samo ena taka valuta.

Tega kar večkrat opozarjam, da države nikoli, ampak res nikoli ne bodo dopustile, da zadeve potekajo mimo njih. Poglej recimo net. Na začetku je bil to wild west. Sedaj je pa tudi tukaj prišlo do totalne dominacije države in velikih korporacij.
Nisem niti tako sklepal, da bi bil proti :)))
Jaz se delno strinjam...Ampak nikjer nihče nikoli ni dal primerjave koliko požre energije SWIFT??? Koliko plačamo za nakazila bankam? koliko transakcija traja? In seveda se ve kdo je za SWIFTom ;)

BTC je že doživel en upgrade in ker se niso rudarji vsi pokorili se je tudi razdelil na BTC in BCH.... Tudi ETH bo nadgrajen...

Če pogledaš združenje v ETH, katere banke so zraven (tudi JP Morgan?????) se potem logično lahko vprašam, kako vam bo to pri taki porabi štroma hudiča zneslo? In nadaljevanje vprašanja: Kaj pa če ga bodo po prehodu na blockchain porabili manj, kot ga sedaj? Kaj če samo tulijo, da delajo negativno kampanijo (to počnejo tako ali tako!)?

Vse to je malo čudno, prav pa seveda tistim, ki imajo "ablast" teli denarci niso!