Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[Glavni forum] Tema: WSJ: Bitcoin je verjetno vreden nič
[#2673892] 19.09.17 17:22 · odgovor na: anon-49383 (#2673885)
Odgovori   +    4
[janeztomazic]
> [kajulci]
> Kaj to pomeni, da je vseh 21mio, kreiranih pa 16 mio? Kako jih je potem 21 mio? Kaj pa pomeni narudariti?
>
> Ker se o bitcoinih vedno vec pise, je to tudi mene zacelo zanimat, vem pa o tem nic. Kak clanek s preprostim izrazoslovjem bi bil zazelen.


Mal je zaje*** ker je bitcoin en velik nič. Zadaj ni opek ali zemlje, strojev ali države (dolar, evro) oprijemljivega.

Tukaj je en članek iz 2014
startaj.finance.si/8...-prednosti

Takrat je bilo v obtoku 13 mio kovancev, zdaj jih je 16. Se pravi bo max izkoriščenost čez pet let.
Hmmm. No ja, kdo je kaj zaje*** bi se dalo diskutirat! Na tem algoritmu je kreiranih 21MIO in PIKA!!!!! Ni jih pa toliko v obtoku! Niso še izrudarjeni...

www.investopedia.com...are-mined/

Zanimiva trditev nekoga, ki piše za Finance, da je BTC en velik nič????? Res vsega tega ni, kar si naštel, od ceglov dalje. Da ni države je ODLIČNO. Mogoče te je treba spomnit da za LB (ljubljansko banko) je stala država! Izdala delnice in jih prodala. Ta ista država je ustanovila NLB, prenesla kapital LB na NLB obveznosti do kapitala (iz delnic LB) pa so ostale na LB! Kaj se je že zgodilo z državno NKBM in njenimi obveznicami???? Si takrat mogoče pisal, da je to NIČ!?

kateri algoritem uporablja, koliko jih je generiranih na tem algoritmu (max), koliko jih je v obtoku in kaj rabiš za rudarjenje.... 10 minut googlanja pa bi vse našel....

In trditev da je BTC nič???
Ni nič, če pa je plačilno sredstvo, res da ne povsod, je pa na vedno več mestih možno z njim plačati.... OK, je nič... Dej mi pol ene 100 telih ničev pošlji v mojo denarnico ;)