Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[jure1943]
> Zakaj torej ljudje dajejo milijone v nekaj, za kar ni zagotovila, da bodo dobili nazaj? Po našem mnenju zaradi privlačnosti hitre rasti.

7 milijard ljudi, globalna informacijska mreža interneta in neskončna sla ljudi po denarju, je prav gotovo odlična osnova za piramidni sistem, ki bo zanesljivo počil. Korist bodo imeli tisti, ki bodo pravočasno izstopili. Koliko bo teh 'srečnežev' je težko ugibati. In zakaj naj bi balon počil? Zato, ker večina 'igralcev' želi obogateti, ne zaradi denarja samega, ampak da bi si kaj kupili - jahto, vilo, ženske/moške, posestvo, diamante, ugodno življenje.... (ne nujno v tem vrstnem redu). Ali lahko 7 milijard novopečenih bogatašev kupi 7 miljard jaht in 7 milijard vil ob morju? Ko se bo začelo vnovčevanje 'bit'-denarja bo svet na kar hudi preizkušnji. Ali lahko kdo napove, kdo bo zmagovalec? Imetniki 'bitcoinov'?. Ampak koliko odstotkov današnje populacije pomisli, da bi lahko 'oni' izgubijo?

Včasih je veljalo: "delaj dobro in misli na konec". Danes je 'konec' za večino ljudi konec šihta, flaša pira in sanje o neskončni množici bit-coinov - seveda brez truda in naporov. Ko bo ta 'večina', ki je neskončno previdna in varčna spoznala, da imajo bitcoine 'vsi-ki-nekaj-štejejo', bodo tudi oni kupili bit-coine in si s tem zapravili še tisto flašo pira, ki jo imajo sedaj.

Na kratko,... Jure, ljudje so LB in NKBM zaupali, pa imajo danes en klic...
Imel sem nekaj "Krke"...in sem se vprašal koliko zaupam "krki" in če sem kašen del "krke" pripravljen izpostaviti še večjemu riziku? Odločitev je bila enostavna, pa dejmo nekaj probat, več kot zgubit tudi ne morem in toliko sem tudi že pri "krki" zgubil :(

Rečeno storjeno in vloženo! Ko sem jaz vložil v BTC in ETH sem bil ne eni večjih borz med 8.ooo "trejderji" z ETH! Pred kašnim mesecem, ko sem preverjal jih je bilo že preko 790.000!!! Torej, lahko rečem, da sem kupil "poceni"...Ampak isto bo verjetno lahko rekel nekdo čez čas, ki bo kupil danes po 267$...In bo na isti borzi nekajkratnik današnjih trejderjev....

Koliko imam vem, vem pa tudi koliko bi imel, če se ne bi odločil za riziko in del "krke" pretopil v kripte...Ne bi imel za burek ;) No risk, no fun!

Samo za okus:

And the crypto market is now worth more than $150 billion.
To be sure, that’s only a fraction of the $76 trillion global stock market capitalization.
But no other asset class has seen faster, bigger gains than cryptos — especially in the last year.
Bitcoin has gained 584% in the last 12 months — besting the S&P 500 45 times over (13%). And Ethereum, Bitcoin’s rapidly growing crypto rival, has gained a whopping 2,377% in the last year.
That’s more than 180 times the gain of the large-cap index over the same period.

Če danes trguje z kripti 1% populacije...Kaj bo ko bosta 2%, 3 ali 5%? :)))))

Balon, ki bo počil? Kaj pa če še en čas ne bo? Kakor koli že, toliko kot je šlo iz "krke" v kripte je že zdavnaj nazaj in še kaj zraven. Kar je pa v kriptih se pa veselo vozi malo gor, malo dol in zlo gor, pa še malo dol po vrednostnih lestvicah kriptov. Večina je tam v enem "prtošlu" zakodirana in bo še en čas tam-kao varčujem, cca 20% pa se seli špekulativno med različnimi kripti in zaeenkrat se kar dobro debeli ;) Če balon danes poči, bom vesel, da sem bil del te zgodbe, clo z dobičkom bom šel ven, saj sem si že več izplačal kot sem vložil...Če pa bo še kar trajalo, bo pa tudi fino in verjetno si bom še kakšen del izplačal...

Karavana gre dalje, eni še vedno tulijo BALON BO POČIL, drugi še vedno kupujejo "poceni", tretji pa, ja klinc drago prodajamo :)))) Sej smo šli notri, ko je bilo zares poceni ;)

PS:So pa tudi četrti, ki so se mi smejal, ko sem jim povedal da sem kupil ETH... Eni so ga kasneje, eni še danes ne, ker jih je še vedno strah da bo zdaj zdaj balon počil in preklinjajo sami sebe, da niso takrat kupili tudi oni...in mogoče se bodo čez pet, deset let spet prekleli, da niso kupili 2017 :)))) Lahko pa, da mi bodo rekli: A vidiš, pa smo ti rekli, da bo počilo! JBG, živim danes, za danes in malo špegam tudi v jutri. Mogoč bodo pa res vnuki od tega bogati , kot je rekel rename ;)