57 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
57 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
19 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1

FIN-542579 sporočil: 497
[#2672845] 13.09.17 14:36
Odgovori   +    12
Dober in informativen članek. Več takih bi si želel.
ogo sporočil: 3.087
[#2672915] 14.09.17 06:51
Odgovori   +    23
Ko bo ta balon poknil, kar tudi bo, samo vprašanje cajta je, bo marsikoga ritka pošteno zapekla.

Zanimivo bo samo, kak sistemski problem bo to ratalo.

Je pa to posledica tega, da so centralni bankirji totalno demolirali obrestne mere. In sedaj grejo miljarde v popolnoma neregulirane prve poštene elektronske piramidne sisteme.
mattx sporočil: 163
[#2672919] 14.09.17 07:41 · odgovor na: ogo (#2672915)
Odgovori   +    1
Kolikor jaz vem, Iconomi za vplačila na svojo platformo sprejema samo etre in bitcoine, tako da se z ICN lahko samo slikaš. Sicer pravijo, da jih bodo burnal z profitom in potem to izpade kot neki security, ampak to folka sploh ne zanima, ker jim tudi ni cisto jasno kaj naj bi to pomenilo. Važen je samo, da raste in ko pada so za en qrc.
MrRooky sporočil: 351
[#2672938] 14.09.17 10:11 · odgovor na: (#2672929)
Odgovori   +    4
[rename]
> [ogo]
> Ko bo ta balon poknil, kar tudi bo, samo vprašanje cajta je, bo marsikoga ritka pošteno zapekla.
>
> Zanimivo bo samo, kak sistemski problem bo to ratalo.
>
> Je pa to posledica tega, da so centralni bankirji totalno demolirali obrestne mere. In sedaj grejo miljarde v popolnoma neregulirane prve poštene elektronske piramidne sisteme.

Zdaj, koliko (in zakaj?) so ti sistemi prve, poštene (?!) e-piramidne igre, bi lahko razpravljali na vsaj dveh ravneh:
1. zakaj pa je bil catch-the-cash nepošten? Dokler je šlo, je šlo in za vse enako. Ko je počilo, je tudi počilo za vse enako. Razen za tiste, ki so šli pravočasno ven.

2. Koliko so X-coini drugačni od ostalih piramid? Nič, razlikuje se le tehnologija delovanja (in seveda globalni doseg igralcev v primerjavi z regionalnimi piramidami).

Osnova (vseh) piramid pa je človeški pohlep in nič oprijemljivega.
Zdaj bodo zagovorniki rekli: saj tudi dolar nima trdne osnove, samo printajo ga.
Ja, drži - samo printajo ga, ampak zadaj stoji najmogočnejša država na svetu. Gospodarsko, politično, razvojno, name it. ZDA so #1.
In, če se sesuje ZDA, se bo sesul svet, še pred tem pa se x-coini ne bo dalo kupit konzerv in municije, z dolarji (euri....) pa zagotovo.

Koliko časa bo trajala veselica z x-coini?
Nimam pojma.
Sem pa not, ker gledam na to kot priložnost, da ne preštevam samo fižolčkov od obresti za depozite in sklade.
Morda bodo pa vnuki veseli ;-)
O tem poku poslušam že nekaj let in verjetno bom še nekaj let to slišal, potem pa bo res....ali počilo ali pa bo nekaj novega....

Jamie Dimon, predsednik uprave ameriške banke JPMorgan Chase je...po moje nekdo, ki ga je povozil čas! JPM pa razvija svoj blockchain.... Doober odgovor na Dimonove nebuloze, ki je BTW eden glavnih krivcev za pok hipotekarnih kreditov v ZDA!!!! To je že potopil in reševali so iz državnih sredstev...
www.cryptocoinsnews....mie-dimon/

Sem in z BTC, ETH, LTC, IOTa, in za vzorec NEO in LSK vsega skupaj za en "drobižek" ;) Zaenkrat krepko več, kot bi iz istega ratalo v banki. Lahko bo nekega dne nič, ampak tudi delnice LB (ne NLB!) so danes nič...enako NKBM...Fuck off državni FIAT!!!! :)
crt sporočil: 27.121
[#2672939] 14.09.17 10:13 · odgovor na: MrRooky (#2672938)
Odgovori   +    2
[MrRooky]
Sem in z BTC, ETH, LTC, IOTa, in za vzorec NEO in LSK vsega skupaj za en "drobižek" ;) Zaenkrat krepko več, kot bi iz istega ratalo v banki. Lahko bo nekega dne nič, ampak tudi delnice LB (ne NLB!) so danes nič...enako NKBM...
www.forbes.com/sites...g-bitcoin/
Fuck off državni FIAT!!!! :)
p: fiat doblo
kzupanc sporočil: 10.517
[#2672948] 14.09.17 11:03
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: kzupanc 14.09.2017 11:07
Kar dobro napisano. Ampak res pa ne razumem, zakaj bi država, ki se vtika v vsako malenkost, to veliko stvar puščala neregulirano? Ne razumem tudi, kako lahko blokchain zamenja baze podatkov in v katerih primerih. Zagotovo nima prihodnosti tehnologija, kjer ne bo mogoče poklicanim hitro in enostavno priti do podatkov o finančnih transakcijah in stanju premoženja posameznika ali pravne osebe.
anon-316368 sporočil: 957
[#2672950] 14.09.17 11:03
Odgovori   +    15
Zakaj torej ljudje dajejo milijone v nekaj, za kar ni zagotovila, da bodo dobili nazaj? Po našem mnenju zaradi privlačnosti hitre rasti.
7 milijard ljudi, globalna informacijska mreža interneta in neskončna sla ljudi po denarju, je prav gotovo odlična osnova za piramidni sistem, ki bo zanesljivo počil. Korist bodo imeli tisti, ki bodo pravočasno izstopili. Koliko bo teh 'srečnežev' je težko ugibati. In zakaj naj bi balon počil? Zato, ker večina 'igralcev' želi obogateti, ne zaradi denarja samega, ampak da bi si kaj kupili - jahto, vilo, ženske/moške, posestvo, diamante, ugodno življenje.... (ne nujno v tem vrstnem redu). Ali lahko 7 milijard novopečenih bogatašev kupi 7 miljard jaht in 7 milijard vil ob morju? Ko se bo začelo vnovčevanje 'bit'-denarja bo svet na kar hudi preizkušnji. Ali lahko kdo napove, kdo bo zmagovalec? Imetniki 'bitcoinov'?. Ampak koliko odstotkov današnje populacije pomisli, da bi lahko 'oni' izgubijo?

Včasih je veljalo: "delaj dobro in misli na konec". Danes je 'konec' za večino ljudi konec šihta, flaša pira in sanje o neskončni množici bit-coinov - seveda brez truda in naporov. Ko bo ta 'večina', ki je neskončno previdna in varčna spoznala, da imajo bitcoine 'vsi-ki-nekaj-štejejo', bodo tudi oni kupili bit-coine in si s tem zapravili še tisto flašo pira, ki jo imajo sedaj.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672955] 14.09.17 11:35 · odgovor na: (#2672929)
Odgovori   +    5
[rename]
Zdaj, koliko (in zakaj?) so ti sistemi prve, poštene (?!) e-piramidne igre, bi lahko razpravljali na vsaj dveh ravneh:
1. zakaj pa je bil catch-the-cash nepošten? Dokler je šlo, je šlo in za vse enako. Ko je počilo, je tudi počilo za vse enako. Razen za tiste, ki so šli pravočasno ven.
Pri piramidnih shemah profitiraji predvsem tisti, ki so v vrhu. Na začetku ali takoj zraven. Tisti, ki se pridružujejo na koncu ali proti koncu, pa nosijo riziko in posledice. In ne ravno tistih +. :)
MrRooky sporočil: 351
[#2672974] 14.09.17 12:37 · odgovor na: anon-316368 (#2672950)
Odgovori   +    6
[jure1943]
> Zakaj torej ljudje dajejo milijone v nekaj, za kar ni zagotovila, da bodo dobili nazaj? Po našem mnenju zaradi privlačnosti hitre rasti.

7 milijard ljudi, globalna informacijska mreža interneta in neskončna sla ljudi po denarju, je prav gotovo odlična osnova za piramidni sistem, ki bo zanesljivo počil. Korist bodo imeli tisti, ki bodo pravočasno izstopili. Koliko bo teh 'srečnežev' je težko ugibati. In zakaj naj bi balon počil? Zato, ker večina 'igralcev' želi obogateti, ne zaradi denarja samega, ampak da bi si kaj kupili - jahto, vilo, ženske/moške, posestvo, diamante, ugodno življenje.... (ne nujno v tem vrstnem redu). Ali lahko 7 milijard novopečenih bogatašev kupi 7 miljard jaht in 7 milijard vil ob morju? Ko se bo začelo vnovčevanje 'bit'-denarja bo svet na kar hudi preizkušnji. Ali lahko kdo napove, kdo bo zmagovalec? Imetniki 'bitcoinov'?. Ampak koliko odstotkov današnje populacije pomisli, da bi lahko 'oni' izgubijo?

Včasih je veljalo: "delaj dobro in misli na konec". Danes je 'konec' za večino ljudi konec šihta, flaša pira in sanje o neskončni množici bit-coinov - seveda brez truda in naporov. Ko bo ta 'večina', ki je neskončno previdna in varčna spoznala, da imajo bitcoine 'vsi-ki-nekaj-štejejo', bodo tudi oni kupili bit-coine in si s tem zapravili še tisto flašo pira, ki jo imajo sedaj.

Na kratko,... Jure, ljudje so LB in NKBM zaupali, pa imajo danes en klic...
Imel sem nekaj "Krke"...in sem se vprašal koliko zaupam "krki" in če sem kašen del "krke" pripravljen izpostaviti še večjemu riziku? Odločitev je bila enostavna, pa dejmo nekaj probat, več kot zgubit tudi ne morem in toliko sem tudi že pri "krki" zgubil :(

Rečeno storjeno in vloženo! Ko sem jaz vložil v BTC in ETH sem bil ne eni večjih borz med 8.ooo "trejderji" z ETH! Pred kašnim mesecem, ko sem preverjal jih je bilo že preko 790.000!!! Torej, lahko rečem, da sem kupil "poceni"...Ampak isto bo verjetno lahko rekel nekdo čez čas, ki bo kupil danes po 267$...In bo na isti borzi nekajkratnik današnjih trejderjev....

Koliko imam vem, vem pa tudi koliko bi imel, če se ne bi odločil za riziko in del "krke" pretopil v kripte...Ne bi imel za burek ;) No risk, no fun!

Samo za okus:

And the crypto market is now worth more than $150 billion.
To be sure, that’s only a fraction of the $76 trillion global stock market capitalization.
But no other asset class has seen faster, bigger gains than cryptos — especially in the last year.
Bitcoin has gained 584% in the last 12 months — besting the S&P 500 45 times over (13%). And Ethereum, Bitcoin’s rapidly growing crypto rival, has gained a whopping 2,377% in the last year.
That’s more than 180 times the gain of the large-cap index over the same period.

Če danes trguje z kripti 1% populacije...Kaj bo ko bosta 2%, 3 ali 5%? :)))))

Balon, ki bo počil? Kaj pa če še en čas ne bo? Kakor koli že, toliko kot je šlo iz "krke" v kripte je že zdavnaj nazaj in še kaj zraven. Kar je pa v kriptih se pa veselo vozi malo gor, malo dol in zlo gor, pa še malo dol po vrednostnih lestvicah kriptov. Večina je tam v enem "prtošlu" zakodirana in bo še en čas tam-kao varčujem, cca 20% pa se seli špekulativno med različnimi kripti in zaeenkrat se kar dobro debeli ;) Če balon danes poči, bom vesel, da sem bil del te zgodbe, clo z dobičkom bom šel ven, saj sem si že več izplačal kot sem vložil...Če pa bo še kar trajalo, bo pa tudi fino in verjetno si bom še kakšen del izplačal...

Karavana gre dalje, eni še vedno tulijo BALON BO POČIL, drugi še vedno kupujejo "poceni", tretji pa, ja klinc drago prodajamo :)))) Sej smo šli notri, ko je bilo zares poceni ;)

PS:So pa tudi četrti, ki so se mi smejal, ko sem jim povedal da sem kupil ETH... Eni so ga kasneje, eni še danes ne, ker jih je še vedno strah da bo zdaj zdaj balon počil in preklinjajo sami sebe, da niso takrat kupili tudi oni...in mogoče se bodo čez pet, deset let spet prekleli, da niso kupili 2017 :)))) Lahko pa, da mi bodo rekli: A vidiš, pa smo ti rekli, da bo počilo! JBG, živim danes, za danes in malo špegam tudi v jutri. Mogoč bodo pa res vnuki od tega bogati , kot je rekel rename ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#2672991] 14.09.17 13:49
Odgovori   +    9
Oni ki bodo gradili luksuzne vile ... a bodo lokalnega zidarja in betonarno tudi v kriptozetonih placali?

SEC ima povsem prav, ko to zadevo ne da preganja, ampak opozarja, da mora iti po pravilih trga vrednostnih papirjev. Ker regulacija trga vrednostnih papirjev ima zelo dobro podlago v zgodovinskih dogodkih.

Imajo pa vlagatelji v kriptozetone zelo dobro priloznost, da spoznajo, kako so v zivo izgledala neregulirana Roaring twenties in zakaj imamo odsihmal regulacijo na trgu vrednostnih papirjev.
MrRooky sporočil: 351
[#2673014] 14.09.17 14:34 · odgovor na: bc123a (#2672991)
Odgovori   +    4
[bc123a]
Oni ki bodo gradili luksuzne vile ... a bodo lokalnega zidarja in betonarno tudi v kriptozetonih placali?
????? Prodaš na borzi za evričke in plačaš v evrih! Tukaj pa res ni problema. Iz bitstampa imaš denar naslednji dan na računu. Lahko greš na "bitkomat" in dvigneš gotovino (dražje, 6.5% provizije)... Obstajajo še drugi načini ;)

SEC ima povsem prav, ko to zadevo ne da preganja, ampak opozarja, da mora iti po pravilih trga vrednostnih papirjev. Ker regulacija trga vrednostnih papirjev ima zelo dobro podlago v zgodovinskih dogodkih.
Sem vesel, da opozarjajo in ne regulirajo :)))))

Imajo pa vlagatelji v kriptozetone zelo dobro priloznost, da spoznajo, kako so v zivo izgledala neregulirana Roaring twenties in zakaj imamo odsihmal regulacijo na trgu vrednostnih papirjev.

Pa kaj hudiča bi vsi vse radi regulirali? Še kdaj naj lulam in kakam? Igram se s svojim denarjem, ki sem ga sam prislužil in prišparal in ko bom, če bom puhnil ta denar vas kar en klinc briga, saj je moj! In ne mislim jokat, da je kdorkoli drug kriv za mojo zgubo!

A ko vplačujejo loto listke v upanju da postanejo miljonarji in ko ne zadanejo tudi jokajo naj jim loterija vrne denar, ker so bili z oglasi zavedeni? NE! In loterija je regulirana...čar kripto sveta je decentralizacija. Banke boli, ker tukaj ne morejo služit s klasičnimi produkti za striženje ovc (BTW obresti za kredit, ki jih plačujemo, plačujemo na denar, ki smo ga sami dali v banke ?????), država ne more tiskat kriptičev in če bi jih, jih nihče ne bi kupoval bi jih pa 1:1 uporabljali za plačevanje.... So pa banke in Wall St. že dolgo na kripto trgu...

Kdor noče bit na nereguliranih trgih pač naj ne bo! Kdor pa je, naj pa svoje profite in škodo nosi sam! Izgovori v smislu nisem vedel....veljajo ravno toliko kot takrat, ko začudeno pogledam moža v modrem in mu rečem:A res, a tle je samo 40 omejitev? ;) Nepoznavanje ne opravičuje....

BTW: Trg se tudi sam zregulira ;) Že 10 dni gre vse lepo dol...Eni bodo veliko izgubili, drugi zaslužili! Ampak to je že druga zgodba!
bc123a sporočil: 48.253
[#2673019] 14.09.17 14:43 · odgovor na: MrRooky (#2673014)
Odgovori   +    2
[MrRooky]
> [bc123a]
> Oni ki bodo gradili luksuzne vile ... a bodo lokalnega zidarja in betonarno tudi v kriptozetonih placali?

????? Prodaš na borzi za evričke in plačaš v evrih! Tukaj pa res ni problema. Iz bitstampa imaš denar naslednji dan na računu. Lahko greš na "bitkomat" in dvigneš gotovino (dražje, 6.5% provizije)... Obstajajo še drugi načini ;)
Seveda, a pa kdo racuna da bo te zetone morala firma prodati za $$$$, ko se bo zacela gradnja in da ima to lahko nezanemarljiv vpliv na vrednost?

Ce imas evre in z evri placas zidarja, zaradi tega evro ne bo nic manj vreden :)
Biznis9999 sporočil: 39
[#2673033] 14.09.17 15:18
Odgovori   +    5
To sporočilo je izbrisal avtor (03.11.2020 15:25)
anon-316368 sporočil: 957
[#2673367] 16.09.17 14:10 · odgovor na: MrRooky (#2672974)
Odgovori   +    7
Mr.Rooky!
Se povsem strinjam s tabo. Vsak gleda na stvari po svoje. Absolutno ne branim nikomur, da bi ne kupoval bitcoinov in se veseli potencialnega dobička. Edini pogoj je, da ob izgubi ne bo zahteval od države, da mu povrne, kar je izgubil s pojasnili, 'da ni vedel', da je to tako 'rizično' ali da so ga časopisi 'zavedli'. Lep primer so sedanji 'švicarji'.
Zanima me pa, zakaj večina ljudi ve, da se ni dobro udeleževat piramidnih iger, verig sv.Antona in podobnih shem - pri bit-coinih pa naj bi bila zadeva drugačna? Ali je res? Je res dimenzija te igre toliko večja, da so trenutni kupci še zelo oddaljeni od 'cut-off' kupcev, ki bodo zgubili vse?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2673494] 17.09.17 13:26 · odgovor na: (#2672960)
Odgovori   +    1
[rename]
Seveda. Zato pa se sprašujemm, zakaj bi bil x-coin kaj bolj (ne)pošten od catch-the-cash... oba sta enako (ne)poštena ;-)
Zadeva NI tako enostavna .... kot se npr. lahko sliši pri Ujemi Keš :)

Tu je zadeva enostavna: Keš lahko ujameš, ali pa ga ne ujameš. Samo dve možnosti. :)

Nič se ne govori, kako ga ujameš. :)

Pri kriptovalutah je zadeva nekoliko bolj kompleksna. Tu je kakor v času ZLATE MRZLICE na Aljaski. :)

Kriptovalute vznikajo, se vežejo na eni (virtualni) strani na Bitcoin, ki predstavlja neko virtualno referenco (ali Zlati Standard, kot so to včasih v klasični ekonomiji imenovali :) ) na drugi strani pa na realni denar, se pravi na €, $ ali kakšeno drugo valuto, npr. juan....

In vsi ti ponudniki se nekako ukvarjajo, tekmujejo in konkurirajo kot neke vrste (centralnih) bank med seboj. Iščejo priložnosti, ravnotežje, ... in svoj prostor pod kripto soncem. :)

Tukaj, v tej tekmi in igri je nekaj prostora (tudi) za zaslužek, če se spoznaš na zadevo in njeno delovanje. :)

Naj za konec omenim samo še DVE stvari, ki še marsikomu niso ravno jasne, ker se v to še ni poglabljal....

Eno je pač mali uporabnik, ki živi od malih transakcij in špekulacij, kjer najde nekaj drobtinic za preživetje ali kakšen priboljšek življenju,....

... povsem drugo pa so razne tehnološke platforme, tudi valute in tehnologija z razvijalci, ki razvijajo in se borijo v kripto svetu za udeležbo v kripto pogači. :) To je malo večja in težja kategorija :).... bolj v redu slonov :) ali drugačnih, predvsem večmestnih :) cifer!! :)

Strani: 1