Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
>Ja, samo če bi delali cesto za svojo parcelo bi bila speljana drugače.

Ne drži, služnost ima svoja pravila, cesta se spelje tam, kjer določi geodet - v kolikor to rešujejo na sodišču. Tako da v tistem trenutku, ko je tvoja parcela "napoti" ene druge parcele, je ustanovitev služnosti zakonsko urejena in čeprav si ti de iure lastnik, praktično nisi.

nisem pa vedela za te grožnje s parkom, ja, se strinjam, to pa je svinjarija, in pri vsem tem zapravljenem denarju z jankovičevim dekretom je to verjetno res čisto premajhen znesek, da se gre Jankovič zdaj jajcat in take budalaštine govorit. Ampak jaz sem postala že tolk imuna na vse te kriminale, ki se jih gre pri nas čist vsakdo, ki ima vsaj malo možnosti za kaj takega, da me take stvari zares sploh več ne ganejo. In čeprav vem da to ni prav, mi čist dol visi, če se med sabo drkajo in izsiljujejo kriminalci - in te firme so čist v istem košu z jankovičem, njihov modus operandi, dokler so še obstajali, je bil isti kurac kot šerifov. Tko da, se oproščam, ampak meni res dol visi tudi to, če Jankovič svojo grožnjo uresniči - ja, grozna sem, ubij me :))
Ja, služnosti tebi ne morejo "visiliti". Lahko jo prostovoljno daš ali pa pač ne. In ja, če daš služnostno pravico, potem si v bistvo samo še formalni lastnik parcele, ne pa tudi dejanski. Ker o zadevi ne moreš več svobodno in samostojno odločati.

Elektro in še kdo sedaj to rešuje tako, da reče, da če ti to in to napeljemo oz. priklopimo, nam moraš dati služnostno pravico. Ali pa ne bo nič iz tega.

Priznam pa, da ne vem kako je na tej konkretni parceli. Ali je služnost že vzpostavljena ali ne.

Je pa meni z načelnega pogleda svinjarija, da ti recmo država ali občina omejuje pravico do prostim razpolaganjem s tvojim zemljiščem. Hkrati ti pa ne dajo nobene odškodnine.

Recimo avtoceste. Imajo kar 40 metrski varovalni pas. V tem pasu ti načeloma ne smeš nič postavljati. Tako blizu avtoceste pa tudi za pašo ali poljedelstvo ni primerno. Če se že gremo eko in bio variante. Tako da imajo ljudje ogromne parcele, za katere morajo plačevati davke. Po drugi strani pa jih praktično ne morejo uporabljati.

In še je takih trapastih ureditev v naši državi.