Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[kajulci]
> [sopranos]
> > [kajulci]
> > Brez razlastitve se nikjer ne bi dalo nic naredit, razlastitve so nujne iz takih ali drugacnih razlogov. In ni to nasa pogruntavscina. Sicer to niso brezplacne rzlastitve, razlascenci dobijo denar, iz preteklosti - pri razlastitvah so ljudje dobivali zelo visoke cene. Eno familijo celo osebno poznam, so se nacrtno izogibali prodaji, ker so racunali ma to, da bodo dosegli visoko ceno, se zdaj se jim rezi koliko so iztrzili.
>
> Ja, saj načeloma drži kar praviš. Ampak kot vedno, hudič se skriva v podrobnostih.
> Več o tej zadevi si lahko prebereš tukaj: siol.net/posel-danes...kee-440175
>
> Se pravi, tisti, ki niso v Jankovičevem krogu ga v Ljubljani najebajo. Mafijozo Jankovič ti zemljišče iz zazidljivega spremeni v park. Ti ponudi smešno nizko odškodnino in če ne sprejmeš, ti vzame tvojo lastnino.

Prvič. Glede na tvoji izrazito gluhost in slepost za argumente, moraš bit s to zadevo na nek nain povezan :))
Mene se ne ena ne druga varianta oz. izid spora ne tiče. Tukaj sem se bolj oglasil zaradi tega ker je to spet en tak tipičen modus operandi Jankoviča. In mi gre to že pošteno na jetra.
Drugič. V kakšen park je Jankovič spremenil zemljišče??
Namembnost zemljišča. Iz poslovne gradnje v park. Ko ga bo razlastil bo pa spet popravil prostorski načrt. To so klasični pristopi, kako mehčati folk, da ti zadevo proda pod ceno.
Tretjič. Tu ni možna stanovanjska gradnja, možna je samo poslovna gradnja. Poslovna gradnja dosega ceno na m2 zemljišča blaaaznooo nižjo kot poslovna gradnja. Poleg tega je tam kar precej zemljišča in njihovemu argumentu, da se cena zniža 17k m2 zemljišča zaredi ene ceste, ki gre samo delno po njihovi parceli, ni ravno za verjeti. Poleg tega je ta argument precej lažniv, kajti če ti prodaš parcelo, kjer je cesta ŽE zgrajena (kot bo v tem primeru), se avtomatsko dvigne cena tvoji zemlji, ne pa da ji pade.
Pri takem projektu bodo pa že kupili zemljišče, ki ga rabijo za 3 milijone EUR. Za Ljubljano ne gre za tako pretirano ceno. Konec koncev ima Zoki kot ljubljanski šerif možnost, da zadevo prostorsko spremeni in še poveča vrednost parcele. Nekaj stroškov pa izstavi tudi Ikei.

Ni vsako nasprotovanje kar nagajanje samo po sebi. Zato ne more nek šerif kar takoj, ko ni tako kot on hoče, nekomu zapleniti zemljo. Hkrati pa spremeniti prostorski plan, da bo še znižal ceno zemlje. To so mafijska posla. Naj pokaže sposobnost pogajanja. Pa naj se kaj zmeni. Naj zniža ceno na recimo 140 EUR/m2, pa naj kupi celo zadevo. Glede na lokacijo, bo tisto kar ne rabi, brez problema prodal naprej.
Četrtič. Ker jo to kar precej velika parcela, bi bila v vsakem primeru nujna izgradnja povezovalne ceste, ma karkoli bi že tam postavljali. Cesti se torej tam ni možno izogniti. Trditev, da jim bo to razvrednotilo parcelo, je torej laž )plus glej zgoraj glede ceste in vrednosti).
Ja, samo če bi delali cesto za svojo parcelo bi bila speljana drugače. Tako pa bo cesta v funkciji Ikee, ne pa morebitnih novih stavb na tej parceli. In se bodo potem morali ostali prilagajati Ikei. Več kot ima parcela omejitev, težje jo je prodati.
Petič.

>Protect GL in Gradis skupina G

A tole dvoje je pa kaj manj mafijozofsko kot Jankovič? In mafijozofski Jankovič laže, mafijozofski gradbinci pa govorijo čisto resnico, al kako? In s kakšno malverzacijo recimo sta GL in G tam kupila zemljo? In po kakšni ceni? Skoraj stavim, da sta kupila, tedaj še, kmetijsko zemljišče po par SIT po kvadratu, kasneje pa mu j zrasla cena zaradi spremembe v zazidljivo. In zdaj se oni pizdijo kako bodo oškodovani. In da ne govorim o tem, da smo davkoplačevalci s svojim denarjem reševali njihove riti in prevzeli nase njihove nasedle projekte.
Ja, imaš prav, gre za sumljive mojstre. Ampak to še ne pomeni, da se zaradi tega lahko zakon diskrecijsko uporablja.
Šestič. Daj objektivno poglej na situacijo in se nehi pizdit :)))
Poglej, mene boli k***, kako bodo to zadevo uredili. Ker od tega nimam nič. Sem pa proti temu, da se te zadeve rešuje na tak način. Ker slej kot prej se potem kot posameznik znajdeš v situaciji, ko si mala riba, ki je napoti veliki ribi. In brezpravnih državah to pomenit, da te bo velika riba požrla za šalo malo.

Prejšnji teden sem imel priliko obiskati garaže pod Stožicami. Je bilo kar grozljivo. In to so konkretne posledice delovanja ljubljanskega šerifa. Tudi tam je z glavo skozi zid tiščal. Pa brez denarja. Plebsa ne zanima, da je nekaj 100 ljudi pošteno najebalo, da se sedaj lahko zabava v Stožicah.

Več kot se daje državi in lokalnim šerifom moči, bolj jo bodo zlorabljali. To je pravilo, ki se je pokazalo skozi čas in prostor.