Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Še na pir z dohodninsko odločbo!

Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2672035] 08.09.17 16:27
Odgovori   +    39
Problem teh predlogov je da ti ljudje verjamoejo da je to super truper. Živijo v vzporednem svetu kjer jim zakonodaja omogoča službo in kupe dodatkov za prodajanje megle. Dimikarske storitve, bolnišnice, rtv prispevek kako naj 20% ljudji v gospodarstvu preživi vso to uzakonjeno balast 20%sebe + 80%javni sektor plus vse ostalo ne more da ga jebeš tudi če bi hotel. Edini ukrep je znižanje javne porabe vse ostalo nas pelje v pogubo dolgoročno ali večje zadolževanje ali še večje davčno davljenje
anon-260322 sporočil: 202
[#2672042] 08.09.17 16:59
Odgovori   +    31
Smrt fašistoidnemu -komunizmu!Svoboda delavnim ljudem!
sopranos sporočil: 11.404
[#2672057] 08.09.17 18:19
Odgovori   +    14
Petra, ne jim dajati idej. :)
anon-445522 sporočil: 7
[#2672066] 08.09.17 18:44 · odgovor na: slovenecnb1 (#2672035)
Odgovori   +    11
čas vnosa: 08.09.17 16:47
gospodarstvo ze lep cas vec ne prezivlja javnega sektorja. S prirejenimi razpisi, lobiranji ter subvencijami tudi sam postaja paralelni javni sektor. Prvnsko gospodarstvo v obliki zdrave konkurence je prakticno umrlo. Ostale so samo se floskule "ozemanje gospodarstva", "mi davkoplacevalci". Tako da je skrb, kdo bo vse to sfinanciral, povsem odvec.
Virtualno bo "nastradal" verjetno tisti, ki je namesto sekret papirja na podobnih strojih brez kakrsnekoli podlage natisnil nek drugacen papir, ki se mu slucajno rece denar. Ali pa ga sploh ni niti vec natisnil, ker sem mu tudi to ne da vec ampak je samo v podatovni bazi dodal nekaj nicel in to po hyper tehnologiji poslal nekomu, ki ga sedaj (navidezno) odira za XX (spet) virtualnih procentov.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2672068] 08.09.17 18:48 · odgovor na: sopranos (#2672057)
Odgovori   +    25
Zadnja sprememba: PyotrNovak 08.09.2017 18:54
Petra stisne zobe, voli leve, in stisne ustnice malo nižje.
VSE za ljubi kruhek.

Ta pravi komentatorji so bili počiščeni že leta nazaj.
Only dregs remain.....
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2672070] 08.09.17 18:48 · odgovor na: anon-445522 (#2672066)
Odgovori   +    12
Greva stavit za miljon da NIMAŠ svoje firme?
lencep sporočil: 608
[#2672078] 08.09.17 19:33
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: lencep 08.09.2017 19:34
Naj živi neumnost in s strani rdeče kamarile posiljevanje naroda z enakostjo v revščini!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2672080] 08.09.17 19:57 · odgovor na: anon-445522 (#2672066)
Odgovori   +    30
[FR74]
gospodarstvo ze lep cas vec ne prezivlja javnega sektorja...
Kako se dela v paralelnem javnem sektorju? Kako se dela v javni upravi in v javnem sektorju? Pričevanje Mihe Sušnika iz prve roke....Življenje je lepo in enostavno. Delo v javni upravi sem prvič spoznal, ko sem delal kot študent v fotokopirnici Ministrstva za gospodarstvo...So prišli gospodarski pravniki do mene in me prosili, naj jim skopiram knjigo. Pridejo v torek in mi rečejo, da se jim mudi in da imam časa do petka. Dela tako ali tako ni bilo in sem zadevo opravil v kaki uri. Jih kličem, me kregajo in rečejo, da se resda mudi, a kopije potrebujejo šele v petek, nič prej. Kopije so tako romale na rob mize, kjer so počakale na petek. Nato pride študentsko delo na Centru RS za poklicno izobraževanje...Tri mesece smo trije potrebovali za pripravo prek trinajst tisoč dokumentov, ki so jih nato šole natisnile in potisnile v roke svežim maturantom...Sloves o moji izjemni delovni vnemi se je kmalu razširil po Centru in zaradi te so me poklicali k sodelovanju pri projektu... To je bila moja prva zaposlitev...Prve tri mesece smo hodili po Sloveniji in imeli fokusne skupine z osnovnošolci... Kmalu se je izkazalo, da še tako dober projekt ni dovolj, da preživiš kolesje javne uprave. Projekt izvaja Center RS za poklicno izobraževanje; javni zavod, ki obstaja že nekaj desetletji in za katerega se niti ne ve, s čim točno se ukvarja. Ima direktorja, projektne pisarne, računovodstvo, nekaj deset redno zaposlenih, nekaj za določen čas, in precej veliko število avtorskih in podjemnih pogodb. Prav tako izvaja evropske projekte, na katerih dela samo en človek- a na njem pase zaposlitev več ljudi. Tako se krpa proračunske luknje. Center skupaj zasega dobra tri nadstropja in okoli deset pisarn na vsakem nadstropju. V prvem in drugem nadstropju imamo projektne pisarne, ki vodijo birokracijo, ter pravnike, ki se ukvarjajo s poklici in poklicnimi standardi. Na tretjem sem bil jaz. Nadstropje, ki se deli na dva dela...Vsega skupaj zaposlenih prek dvajset ljudi, a dela jih le peščica. Delo je pač sezonsko oziroma ga že dolgo več ni, saj se je zadnja leta uvedlo zares majhno število novih programov. Nekaj tednov na leto jokajo, da imajo delo – potem zopet tišina...Nihče ne sme omeniti, da nima dela. Tako nekateri zaposleni vsak dan jedo zajtrk, malico in kosilo in si s tem osem urni delavnik zmanjšajo na dobrih pet ur. Center uporablja službene kartice, ki beležijo odhode in prihode, a problem je v tem, da jih ljudje ne uporabljajo. V času službe tako mnogo ljudi opravi še vse dnevne nakupe, BTC je pač blizu. Enkrat se je zgodilo, da so ljudje prihajali v službo sredi dneva, saj so jih zjutraj štempljali kar študentje. Vse skupaj brez posledic. Nato sledijo fiktivne nadure, s katerimi si dvigneš plačo, saj pravega dela tako ali tako nimaš...Verjetno ni težko ugotoviti, da z direktorjem nisva bila v dobrih odnosih. Ve, da ima zaposlene ljudi, ki ničesar ne delajo...Psi lajamo, karavana gre dalje....Življenje je lepo.
PetraS sporočil: 2.368
[#2672085] 08.09.17 20:38 · odgovor na: sopranos (#2672057)
Odgovori   +    1
Ne mors mj lastnga nasveta spulit, no ;)
PetraS sporočil: 2.368
[#2672086] 08.09.17 20:39 · odgovor na: PyotrNovak (#2672068)
Odgovori   +    6
Ja, jst sm znana levicarka. Na 14. kongresu ZKJ sem prou hotla, da not ostanemo #đizs :)))))
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2672087] 08.09.17 20:41 · odgovor na: PetraS (#2672086)
Odgovori   +    4
[PetraS]
Ja, jst sm znana levicarka. Na 14. kongresu ZKJ sem prou hotla, da not ostanemo #đizs :)))))
Jaz sem pa mislu, da je bla Sonja tista ;)...Se opravičujem za nevednost
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2672092] 08.09.17 20:50 · odgovor na: anon-445522 (#2672066)
Odgovori   +    8
[FR74]
gospodarstvo ze lep cas vec ne prezivlja javnega sektorja. S prirejenimi razpisi, lobiranji ter subvencijami tudi sam postaja paralelni javni sektor. Prvnsko gospodarstvo v obliki zdrave konkurence je prakticno umrlo. Ostale so samo se floskule "ozemanje gospodarstva", "mi davkoplacevalci". Tako da je skrb, kdo bo vse to sfinanciral, povsem odvec.
Virtualno bo "nastradal" verjetno tisti, ki je namesto sekret papirja na podobnih strojih brez kakrsnekoli podlage natisnil nek drugacen papir, ki se mu slucajno rece denar. Ali pa ga sploh ni niti vec natisnil, ker sem mu tudi to ne da vec ampak je samo v podatovni bazi dodal nekaj nicel in to po hyper tehnologiji poslal nekomu, ki ga sedaj (navidezno) odira za XX (spet) virtualnih procentov.
Joj joj zaradi take mislnosti res umiramo na obroke za zjokat. Krka, Revoz, Akrapovič vsi živijo od subvencij ker izvozijo 100% kar naredijo ???halo ............ja res pa je se strnijam železnice ( cestnina za lenuhe), telekom, eenergetika TEŠ 6, kmetijstvo,gorenje, dars,,,to pa je na infuzijah subvencij ja in tega je res veliko ampak soryy tle je zraven država............
anon-445522 sporočil: 7
[#2672100] 08.09.17 21:21 · odgovor na: PyotrNovak (#2672070)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 08.09.17 20:37
imas miljon ali imas samo virtualni miljon? Ce imas, potem pokazi in tudi jaz pokazem. Po vseh letih bi tudi meni prav prisla kaksna neplanirana subvencija :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2672120] 09.09.17 00:42 · odgovor na: PetraS (#2672086)
Odgovori   +    9
Potem imaš pa od neprestanega stiskanja zob že zdavnaj protezo.
Revica boga.
A Gospod DR. Črnc je v redu, opravlja dela in naloge?

Volit levičarje in pričakovat normalno državo, hehe....
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2672121] 09.09.17 00:43 · odgovor na: anon-445522 (#2672100)
Odgovori   +    6
IMAŠ ali NIMAŠ? TO je vprašanje.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2672122] 09.09.17 06:11 · odgovor na: anon-445522 (#2672066)
Odgovori   +    3
[FR74]
gospodarstvo ze lep cas vec ne prezivlja javnega sektorja. S prirejenimi razpisi, lobiranji ter subvencijami tudi sam postaja paralelni javni sektor. Prvnsko gospodarstvo v obliki zdrave konkurence je prakticno umrlo. Ostale so samo se floskule "ozemanje gospodarstva", "mi davkoplacevalci". Tako da je skrb, kdo bo vse to sfinanciral, povsem odvec.
Virtualno bo "nastradal" verjetno tisti, ki je namesto sekret papirja na podobnih strojih brez kakrsnekoli podlage natisnil nek drugacen papir, ki se mu slucajno rece denar. Ali pa ga sploh ni niti vec natisnil, ker sem mu tudi to ne da vec ampak je samo v podatovni bazi dodal nekaj nicel in to po hyper tehnologiji poslal nekomu, ki ga sedaj (navidezno) odira za XX (spet) virtualnih procentov.
To drži predvsem za tiste države,ki si same tiskajo denar in imajo za sabo močno politiko in vojsko,drugače ne gre.
Na daljši rok tudi to ne bo šlo,ampak kdo neki bi razmišljal o jutri in si kvaril današnji dan .
Zadnjič sem nekje prebral,da tržnega gospodarstva ni več od tridesetih let pred drugo vojno. Možno.Vendar kruha ne moreš naprintati.

Marsikaj se spreminja,človeški metabulizem pa ostaja isti,tako kot zajedalci,ki najdejo vedno bolj sufisticiran način kako plenit,vendar ne tako dober,da se jih ne bi dalo pofercigati.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2672125] 09.09.17 07:32
Odgovori   +    13
Javni zavod RTV mora izvajati svoj program v skladu z javnim interesom.
Javni zavod preko svojega programa (če odmislimo reklame in nekaj športa,vseh risank pa ne) uči in dopoveduje nevednim kaj mora biti javni interes.Seveda ,določena kvalificirana javnost nudi svojo pomoč,ker prav ta javnost najbolje ve kaj je "javni interes".

Mene bolj muči vprašanje zakaj je Majda Širca pred leti za posredovanje javnega interesa uporabila izraz javna hiša. Zaposlovanje sorodnikov in propadlih nekdanjih poslancev DZ v tej javni hiši mi ne pove dovolj.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2672132] 09.09.17 08:45
Odgovori   +    6
Stopamo po poti, ki bo slovenske pivce piva sprla s kelnerji.
doc.cat-v.org/econom..._economics
Gustl sporočil: 13.625
[#2672135] 09.09.17 09:40 · odgovor na: PyotrNovak (#2672120)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Potem imaš pa od neprestanega stiskanja zob že zdavnaj protezo.
Revica boga.
A Gospod DR. Črnc je v redu, opravlja dela in naloge?

Volit levičarje in pričakovat normalno državo, hehe....
Ti mi pa delujes uzaljen, ker te za razliko od tvojim soborcev se nismo vrgli s foruma.

Naj ti pomagam, ti, trol, gres nazaj v cakalnico in adminom dajem navodila, da jim nekaj casa sploh ni treba brat, kaj pises, naj samo brisejo. Sam se odloci, kako in kje bos porabljal svoj cas.
anon-163111 sporočil: 73
[#2672141] 09.09.17 11:26
Odgovori   +    13
Ja naj se placa se za avtocesto po visini place. Ko se turist prpelje pokaze zadnje tri placilne liste in se mu obracuna. Domacim isto. Ne vem zakaj bi placevali po uporabi. To ja ni pravicno. Bogatuni z jurja neto place v povprecju naj placajo.
anon-445522 sporočil: 7
[#2672233] 10.09.17 12:08 · odgovor na: slovenecnb1 (#2672092)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.09.17 10:57
se najbolj simpaticen komentar za odgovorit, potem ko zgleda da ne dobim miljona. Potencialni sponzor je po zgledu slovenskih "uspesnih" politikov na hitro tvitnil in se skril.
Hotel sem samo namigniti, da je industrija v iskanju svetega gral-a bolj kot ne iztirila. Iz krize smo se naucili, da (drzavne) investicije poganjajo gospodarstvo. Slednje rabimo zato, da imamo dobro boniteto in potem lahko dobimo se vec denarja pri koncesionarjih tipa ECB. In smo v spirali. Investicije predpisuje javni sektor(JU), gospodarstvo pa to izvaja. Delati v industriji pomeni biti "frajer" in podobne floskule, JU je pa stigmatiziran kriminalec. Pod crto gledano industrija ravno toliko rabi JU kot JU industrijo. Se pa med sabo lustno jebeta, ker se ne moreta dogovoriti, kdo je glavni petelin na kupu g***.
Zaradi takega "poslovnega" modela na koncu vlece kratko okolje, ki sedaj pridno vraca udarec. V dobrih 30 letih smo uspeli razmontirati naravo skoraj v prafaktorje. In pri vsej tej norosti se vedno pravimo, da rabimo se vec "industrije". (Seveda se pa strinjam, da moramo tuliti tako kot tuli trop, sicer bomo postali ovcice.)
Globalno gledano manjka nova paradigma organizacije planeta Zemlja. Obstojeci model z industrijo na eni strani, JU na drugi, vmes pa banke tipa FED/ECB, enostavno ni vec vzdrzen.
anon-445522 sporočil: 7
[#2672287] 10.09.17 22:57 · odgovor na: PyotrNovak (#2672121)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.09.17 21:54
sprejemam stavo. Dobim kes na roke, trr, se zmeniva na obroke? Lahko pa reces da si JU in nisi nic dolzan. Njih razumem. Skozi dolgo zgodovino podjetnistva sem uspel uspel razviti tudi socialni cut in to sedaj brez vecjih komplikacij toleriram:)
0227Sindi sporočil: 28
[#2672306] 11.09.17 07:53
Odgovori   +    1
Spet bi pobrali od tistih,ki že tako redno plačujejo davke državi.Kaj pa siva ekonomija?vse več je "spretnežev",ki kar dobro živijo,pa so celo v osebnem stečaju,državi ne plačajo nič,kvečjemu od nje še kaj dobijo,kar pa tako ali tako ne gre v dohodninsko osnovo.Taki predlogi samo navajajo na to,kako se izogniti obdavčljivim dohodkom.Enako je s predlogom zdravstvene reforme pri predlogu plačila za prostovoljno zavarovanje.
anon-222659 sporočil: 1.036
[#2672370] 11.09.17 13:03
Odgovori   +    4
Ukinitev Peršakovo ministrstvo bi bil zadetek v polno, gospod Cerar!
XMEHA1 sporočil: 20
[#2672418] 11.09.17 17:04
Odgovori   +    4
Denar tako in tako porabijo za nove tehnologije.Mi pa imamo vedno manj možnosti brezplačnega sprejemanja. Najprej je bilo treba dokupovati pretvornike. Z njimi si videl ali pa ne, prej si imel lahko slab sprejem, si pa vseeno lahko spremljal. Sedaj s pretvorniki vidiš samo še rtv SLO, ostalih pa ne, čeprav se tudi napajajo iz prispevka. Jutri bomo morali imeti še števec časa, koliko imaš sprejemnik odprt. Domišljije jim ne manjka, vse se da zaračunati.

Strani: 1