Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[rename]
No, no....ni cisto tako poenostavljeno....ekonomija v kmetijstvu je ena doooolga tema, tudi v cebelarstvu.
Verjamem.
Ceprav mi predsednik Noc ni ravno ljub, je kar nekaj bolj prijaznih mojstrov, pa se strinjam s Crtom, da je zelo agilen v funkciji predsednika.
Enako. Ampak zadovoljstvo neke skupine ljudi s skupnim interesom nad svojim predstavnikom je eno - tu je, vaš je. Nekaj drugega pa je, ko s svojo združbo razpihuje nekakšno čebelarsko nacionalno histerijo, vsiljuje med in medene besede v vrtce in šole ter tudi za to vsako leto namolze kar nekaj javnega denarja.
Kar se 'zastarelih' AZ panjev tice: jaz jih imam zato, ker imam raje cebelnjak, kot pa panje postavljene na prostem.
In se ne peham za maksimalnim izplenom, ampak stocimo zase, cimvec pa pustim cebelam za prezimovanje.
In ne gledam 'ekonomike', ker mi k sreci ni treba in je to izkljucno hobby in za duso....in to lahko razume (tu na forumu) samo Crt ;-)
Tvoja odločitev za čebelnjak je vredna spoštovanja. Nekdo drug za svojo dušo goji pekinezerje, zbira vlakce in znamke ali pa pezdi na forumu. Ni pa prav, da se govori o ekonomiki čebelarstva v isti sapi kot o retro panjih in dnevnih sobah in nežnih čustvih. Kmetijstvo je iz objektivnih razlogov razumljivo subvencionirna panoga. Hobi vrtičkarstvo pač to ni.

Kakor je bila kroparska kovaška delavnica (nekoč) lokalna turistična posebnost, parne lokomotive pa so del zbirke železniškega muzeja, kozolci so samo še okras in nosijo oglase, naj velja tudi za zastarele panje. Nikomur namreč ne pade na pamet, da bi se s temi sredstvi danes šel gospodarsko panogo kovinsko predelovalne industrije, železniškega prevoza ali shranjevanja sena.
Sicer pa zmajujejo z glavo tudi na vasi, ko pravijo, zakaj puscam med cebelam in ga raje ne prodam....
Eh, dokler niso prisiljeni subvencionirati tvojega razvedrila, naj se gredo direkt solit. A propos klasični čebelnjaki: pred leti sem videl precej velik čebelnjak, ki je bil lažen - notri je bilo 6-8 postelj za zaključene družbe ali velike družine. :-)