Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.191
Zadnja sprememba: crt 05.09.2017 21:25
[pobalin]
Prva zadeva mi je čisto nova, druga je zelo verjetna, tretja pa se mi zdi nekako v navzkrižju s prvo. Zakaj v Kaliforniji ni dovolj naravnih opraševalcev? Jih sploh nikoli ni bilo? So jih iztrebili s škropljenjem? Jih ni dovolj za vse obsežne plantaže? Zakaj plantažniki nimajo svojih čebel in svojega medu?
mega plantaze mandljev v usa so prakticno sterilne monokulturne plantaze. tam ni dobrodoslo in ne zivi nic razen mandljev, plus zaradi gostote rabijo ogromno kolicino naenkrat, tako da tudi morebitni preziveli lokalci kaj dosti ne nucajo. (in analogno za druge intenzivno gojene kulture na velikih povrsinah.)

ko recem mega, to ne mislim vecje od hektarja. to mislim a la balasevic, jases jases a jos si na mom salasu. gledas in ni konec.

zakaj nimajo svojih cebel?
- ker so se specializirali za tisti del posla, ki ga poznajo
- ker se jim zdi bolj ekonomicno outsourcati oprasevanje kot sezonski dogodek kot pa celo leto skrbeti za cebele
- ka te vem
:)

zakaj nimajo svojega medu?
- ker se jim jebe za med, ker je on samo stranski ucinek cebel (tako rekoc narobe hodi), kar ga kdo rabi imet, ga bodo pa uvozili s kitajske, tajske etc

mogoce se dodatek...

kulture, ki se gojijo v rastlinjakih, se pa ponavadi "industrijsko" oprasujejo s cmrlji, ker so ti iz nekega razloga (pozabil) bolj praktis za tako situacijo. tako je mislim da tudi v prekmurju s termo paradajzom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2671232

Strani: 1

anon-54454 sporočil: 4.098
Si me s cmrlji ravno prehitel. Nepremerno ucinkovitejsi oprasevalci, pa se "zbudis" jih lahko tocno takrat, ko jih rabis.

Strani: 1