Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.122
[pobalin]
Po Erarju je ČZS v cca 14,6 leta dobila 9,31 MEUR javnega denarja, kar je povprečno 53,7 kEUR na mesec. To je za 15-članski kolektiv krovne organizacije čebelarskih pridobitnikov in amaterjev lep denar, se ti ne zdi?
tukaj je tudi teh pol-i-nesto mio iz naslova.
Ki je, če natančno prebereš seznam, odobren kot nek letni pavšal za "svetovanje, svetovanje, svetovanje, svetovanje, svetovanje, svetovanje in osveščanje mladine" (kopi-pejst iz 2016).
samo kot dodatek - v racunovodskem duhu "ne da bi se opredelili, opozarjamo".

czs med drugim fura javno svetovalno sluzbo v cebelarstvu, ki pomeni terensko mrezo ljudi, na katere se lahko cebelar obrne za support. to po mojem razumevanju niso zazposleni czs (vsekakor ne nujno in ne vsi) in to vsekakor ni full time dejavnost.

pa veckrat letno na raznih lokacijah fura tecaje iz raznih tematik cebelarstva (od zacetniskih pa dalje razne specializacije - najdes po moje na strani czs), ki so brezplacni za slusatelje.
Človek se vpraša, kaj v tej shemi ob vsemogočni in vsegazmožni ČZS sploh delajo veterinarji, državne visokošolske in raziskovalne inštitucije ipd.
www.vf.uni-lj.si/si/...tvo-cebel/
Glej tudi tale odziv VFUL na 16 tez ČZS.
www.vf.uni-lj.si/si/...-VFNVI.pdf
Ja, tudi jaz vidim nekaj podobnosti z vele-progresivci, neo-marksističnimi teoretiki dela, panka in miru, zagovorniki pravic najmanj 38,5 spolov, eko-trajnostniki za vse prilike itn. Vsi bi samo jemali, od sebe pa dajali pravično-naci-eko-retro robo po X-kratnih cenah. Vse samo za dobro soljudi, nesebično, požrtvovalno (redke izjeme potrjejujo pravilo).
tu je se kaka dodatna plat.

res je, da je cehovska organizacija cebelarjev se ena od mnogih, ki se trudi prikazati kot potrebna posebnega tretmaja (ne najdem zdajle euro na tipkovnici :). in res je, da ima predsednika, ki je zelo migajoc in prodoren. dober prodajalec. kar mu je za pustit - ni fora v tem, da clovek z dolancem gobe nabira (je tudi premlad), temvec dejansko ga je povsod dovolj in stalno se ga slisi.

res pa je tudi, da je to, da ti slovenska veterinarska sluzba izda pripravek za cebele, ki je kemicno identicen tistemu iz druge trgovine ali iz sosednje drzave, zelo zelo drazje (ie. evo ti spet super Nasa roba). in da se veterinarska resitev problema "pojavila se je huda bolezen pri cebelah" glasi "zazgite panje". in da je komunikacija med cebelarsko in veterinarsko organizacijo po mojem vtisu neredko taka kot med podjetji in dursom v casu pred simicem.

tako da ce v tem kolazu isces takega pomembnega igralca, ki bo ves krasen, priden, skromen in samoomejujoc, ga ne bos nasel.

kar pa je v bistvu normalno, konec koncev - zakaj ga pa ravno na tem podrocju bi. saj so ljudje zraven.
Blagajnik je mali valpet, ki mora neusmiljeno pobirati članarino, skrbeti za društveno blagajno, desetino pa prenakazovati gospodi. Ni na njem, da se trapi, kako bi od gospode kaj dobil. :-)
tako. s tem da desetina je v bistvu cirka polovicnina.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2671173

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[crt]
tukaj je tudi teh pol-i-nesto mio iz naslova.
Seveda je, najbrž velika večina. Ampak, če bi šlo za pogodbo Kosa z NLB, bi 576.689 EUR opredelili kot "skoraj 600 kEUR". :-)
czs med drugim fura javno svetovalno sluzbo v cebelarstvu, ki pomeni terensko mrezo ljudi, na katere se lahko cebelar obrne za support. to po mojem razumevanju niso zazposleni czs (vsekakor ne nujno in ne vsi) in to vsekakor ni full time dejavnost.
pa veckrat letno na raznih lokacijah fura tecaje iz raznih tematik cebelarstva (od zacetniskih pa dalje razne specializacije - najdes po moje na strani czs), ki so brezplacni za slusatelje.
Bom kar citiral iz članka in za odebeljene kose
• svetovanje na področju tehnologije, ekonomike in varne hrane;
• svetovanje pri izdelavi razvojnih načrtov čebelarstva;
• svetovanje pri uveljavljanju ukrepov skupne kmetijske politike s področja čebelarstva;
• svetovanje pri organizaciji in delovanju organizacij proizvajalcev iz 107. člena ali skupin proizvajalcev iz 107.a člena zakona o kmetijstvu;
• svetovanje pri pripravi predpisov s področja čebelarstva;
• sodelovanje pri pripravi razvojnih programov v čebelarstvu in
osveščanje mladine in širše javnosti o pomenu čebelarstva.
rekel, da (1) IMHO pomenijo zagovarjanje neekonomične pridelave in zastarele tehnologije, (2) da je tanka črta med lobiranjem v slabšalnem pomenu in "svetovanjem pri pripravi predpisov", in (3) da je zadnja točka navaden agitprop. Da so kakšna svetovanja ali predavanja zastonj ali poceni se mi zdi logično glede na plačevanje članarine.
res pa je tudi, da je to, da ti slovenska veterinarska sluzba izda pripravek za cebele, ki je kemicno identicen tistemu iz druge trgovine ali iz sosednje drzave, zelo zelo drazje (ie. evo ti spet super Nasa roba). in da se veterinarska resitev problema "pojavila se je huda bolezen pri cebelah" glasi "zazgite panje". in da je komunikacija med cebelarsko in veterinarsko organizacijo po mojem vtisu neredko taka kot med podjetji in dursom v casu pred simicem.
Ja, to se da razbrati iz tistega linka na odziv VFUL na 16 tez ČZS zgoraj. Pa nekaj podobnega se kreše med posamezniki ali sektami in frakcijami gozdarjev itn. :-)
Dejstvo pa je, da so v zadevi vrhniških palčk s prepovedanim strupom odpovedali vsi ti mutci in gluhci in slepci.
tako. s tem da desetina je v bistvu cirka polovicnina.
A tudi k vam je vdrla ta komunajzarska praksa odiranja do žive kože? S tem da država od svoje polovičnine šenkuje nekaj penzij in zdravil in zdravljenj, ne samo občasna svetovanja. Še kolcalo se nam bo po tlačanski desetini. :-)

Strani: 1