Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
[Gustl]
1) No, penicilin, cepljenje in umivanje je tudi morda imelo kaj pri teh 7 milijardah.
V delih sveta, kjer je prebivalstvo najbolj naraslo (za faktor ca. 10 x): Afrika, Bližnji Vzhod, Azija, Indija, Pakistan, Bangladeš...
...penicilin, cepljenje in umivanje še danes 2017 niso ravno vsakodnevna praksa.
.
Tako, da bi jaz dal teoriji Alek14 znatno večjo stopnjo verjetnosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2668267

Strani: 1

macon sporočil: 12.861
[spiderman]
> [Gustl]
> 1) No, penicilin, cepljenje in umivanje je tudi morda imelo kaj pri teh 7 milijardah.

V delih sveta, kjer je prebivalstvo najbolj naraslo (za faktor ca. 10 x): Afrika, Bližnji Vzhod, Azija, Indija, Pakistan, Bangladeš...
...penicilin, cepljenje in umivanje še danes 2017 niso ravno vsakodnevna praksa.
.
Tako, da bi jaz dal teoriji Alek14 znatno večjo stopnjo verjetnosti.
Te dežele so od hitre in nekontrolirane industrializacije in urbanizacije bolj zasvinjane kot prej in posledične bolezni so faktor proti povečevanju prebivalstva.

Po mojem vsi podcenjujete množična cepljenja malih otrok proti davici, tuberkolozi, malariji, otroški paralizi in jih posledično velika večina dočaka 3 leta in naprej, medtem, ko jih je pred tem zahodnim darom tretjina dočakala polnoletnost. Posledično jim ni pomagalo 8 otrok na mater, če sta se le dva do trije naprej razmnožila.

Zaradi zahoda jih sedaj dočaka polnoletnost kakih sedem od osem.

Strani: 1