Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 20.08.2017 12:57
[pobalin]
> [najobj]
> > [drugmirko]
> > ojej... pa sej to ti piše na vsakem računu za elektriko, drugač pa lahko pogledaš tudi na net... evo, Gen-i pod "najugodnejša elekrtrika" oglašuje sledeče cene za 1kWh:
> > 0.04599 evra pri visoki tarifi, 0.02849 evra pri nizki tarifi, in 0.03949 evra pri enotni tarifi...
> > elektro pa za isto "enoto energije" po "rednih cenah" podaja sledeče podatke:
> > visoka tarifa: 0,06502 eur (brez DDV) 0,07932 eur (z DDV) nizka tarifa: 0,03602 (brez DDV) 0,04394 (z DDV); enotna tarifa: 0,05554 (brez DDV) 0,06776 (z DDV)
> ... eh, jaz sem len in se mi ne ljubi računat nekaj, od česar sam nimam nobene koristi, pa bi zato raje, da Miloš to naredi namesto mene, ker je on napisal, da vozi svoj avto "brez centa stroškov za energijo" ...
Čuj, da nisi ravno perla v študioznosti detajlov vemo, da pa niti tega ne veš, da je Drugmirko (bez Slavka) v svoji študiji cen pozabil prišteti še kup dajatev, prispevkov itn., ki jih elekričarji obesijo na ceno energije, je pa res patetično. Drugovi, očekivao sam više. :-)

Sicer je pa prav, da kot plačnik Financ od njih pričakuješ vedno več. Zastonjkarji nimamo pravice do tega. Veliko je že, da lahko nemoteni stojimo na svojih gajbicah in kričimo po tem hajd forumu.

Kar se tiče Miloševe vožnje "brez centa stroškov za energijo" pa priporočam branje nekega starega Črtovega spisa o Slovenija republjik. Ker ta zastonj energija paše direkt tja, med fehtarske, nerazvite, junaške in kronično napaćene narode. Vključno s priznanjem MM, da bi se v avtokampu sicer lahko zmenil za bolj normalen odjem energije, ampak je bilo očitno veliko bolj komot zadevo po domačijsko urediti z dobrodušnim stričkom dohtarjem, ki štroma najbrž ni plačal iz svojega žepa. Dvomim pa, da bi bil MM, če bi ga pičil škorpijon, iz komotnosti zadovoljen s pomočjo najbližjega uslužbenca avtokampa. Najbrž bi vseeno hotel k zdravniku, čeprav bi bil ta malo bolj oddaljen. :-)
... eh, moj druže pobalinu ... evo, pa i ja sam od tebe očekivao više, puno više nego prije rata ...

P.S.: v svoji pretirani študioznosti si spregledal bistvo, in sicer da me drugmirko in njegove cifre sploh niso prepričale, da bi se sam potrudil izračunat, koliko evrov Miloševih "brez centa stroškov za energijo" stane energija navadnega smrtnika, ki si z elektrilo polni svoj avto v lastni garaži in koliko je njegov električni kilometer bolj poceni kot moj bencinski ... khmm, če zdaj pozabim, da se bo ob večjem številu uporabnikov električnih avtomobilov še bolj zmanjšala njihova uporabnost, ker bo zmanjkalo elektrike za vse in se bo v skladu s ponudbo in povpraševanjem čisto za vse povečala cena elektrike, tako da bom mogoče takrat tudi jaz preračunaval, kaj je na računu in koliko me stane elektika za gospodinjstvo, ki jo zdaj pač plačam, ne da bi me zaradi relativno nizke cifre to preveč zanimalo ...