1 ura
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
1 ura
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 1
1 ura
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
2 uri
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
2 uri
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
3 ure
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 9
3 ure
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
3 ure
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 1
4 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
4 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 3
5 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
6 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
7 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
7 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
7 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
7 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
8 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Vinci]
Heh, ni več tako. Je pa včasih bilo, čeprav srednji menedžment ni bil uveden zaradi tega. Ampak tudi mali menedžerji niso neumni in so začeli uvajati "proces odločanja". To je sistem, kjer noben ni odgovoren, je pa velika slabost, da v mejnih ali kritičnih primerih potem noben ni pripravljen prevzeti odgovornosti.
Torej pravis, da je odgovornost ze sla v 3pm, zato tudi ovir za algoritme ne bo? Okej, torej slabe strani smo ze pokasirali...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2667505

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 15.08.2017 02:30
Ja, ni ovir. Po moje. Jaz v bistvu delam na tem, da se procesi avtomatizirajo in ne morem narediti vsega, kar bi si želel. Včasih zato, ker me nočejo plačati, včasih pa zaradi srednjega menedžmenta, ki noče dati določenih stvari iz rok in potem najdejo vse možne argumente, zakaj se nekaj ne da.

Ene stvari v firmah namerno trajajo tri tedne ali pa še dlje. Gre sicer za stvari, ki se jih da skrajšati na nekaj ur, pa še to zato, ker mora človek vnašati določene podatke in kontrolirati vhodne podatke, čeprav je ta kontrola nepotrebna - strošek napake je zanemarljiv, ampak naj bo. Brez vnosa pa pač ne gre, ker še sistemi med firmami in z državo niso povezani.

Ampak počasi se premika, zato se meni 10 let zdi realna predpostavka. Določen kader bo povozil čas. Pridem tudi jaz prej ali slej na vrsto ....

Edit: Aja, seveda ne velja to za vse. Določen srednji menedžment bo ostal, ker tam, kjer ne moreš formalizirati stvari, jih tudi v pameten algoritem ne moreš spraviti, ampak to je stvar debate. Najbrž bi se dostikrat pokazalo, da bi bil met kovanca enako uspešen.

Strani: 1