Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
[sopranos]
> [najobj]
> ... alzo, tota razvlečena čreva so sicer rahlo nečitljiva, ampak če jaz zdaj to kolobocijo prav razumem, čez nekaj let Slovenije sploh ne bo več, ampak bo - neke perspektivne industrije v Ljubljani ne vidim - zaradi perspektivne razbohotene državne uprave pri nas samo še perspektivna Ljubljana, okoli nje pa en velik neperspektivni nič, razen mogoče Obale, kjer se perspektivni Ljubljančani poleti namakajo v morju in se kažejo tujim turistom, kako so oni perspektivni ...
>
> P.S.: pozabil si povedat, kje bodo živeli vsi novi perspektivni Ljubljančani, če bodo stanovanja po 300.000 evrov, oni pa bodo imeli samo 200.000 evrov v žepu, najemnine pa bodo astronomske, ker se cena najemnin ob velikem povpraševanju in majhni ponudbi pač poveča ... khmm, če zdaj celo pozabim, kje bo perspektivna razbohotena državna uprava za sebe jemala denar, če se bo cela Slovenija preselila v Ljubljano in razen perspektivne razbohotene državne uprave v Ljubljani drugje v Sloveniji ne bo nič ...
Seveda bodo v ostalih delih Slovenije še živeli ljudje. Jih bo pa verjetno manj. Kar je logično, ker ljudje silijo tja kjer je več ljudi, več in boljše službe itd.

Ker bodo šle cene v sami Ljubljani gor, se bodo pač ljudje, ki si tega ne morejo privoščiti, selili ven. Do razdalje, ko bodo še nekako preračunali, da se jim splača.

To so oceni in trendi. Kaj se bo pa dejansko zgodilo, bo pa pokazal čas. Ker se lahko pojavijo nova dejstva, ki bodo prekinila in obrnila ta trend.
... čuj, ker sem jaz bolj preprosto bitje, se na znanstvene ocene in trende ne spoznam glih dobro, zelo dobro pa vem - zdaj je poletje in so čolni aktualni - kaj se zgodi s čolnom, če se vsi ljudje natlačijo na "boljšo" stran, kjer ne piha veter in ne šprica voda ...