Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.956
Zadnja sprememba: FIN-379669 15.07.2017 13:03
Primerjave so nehvaležne.

Tudi na Hrvaškem imaš hišo z bazenom, ful opremljeno, za 6 ali 8 ljudi, staro do 4 leta, z vrtom in krasnim razgledom za npr. 200 eur na dan, vendar vsaj 400 m peš od morja.

Se mi zdi kar primerljivo z Grčijo.

V Grčiji tudi velja, da je prva linija ob lepem morju draga, stran od obale pa cena precej pada. Svugde je tako.

Do Grčije pa je treba priti, plačati prevoz, izgubiti cel dan za logistiko.

In seveda, najpomembnejše, 90% relevantnih plaž na grških otokih nima naravne sence ob morju, hrvaške pa marsikje ja... če znaš pogledati. Cvreti se na 40 stopinjah ob, priznam, krasni obali, brez naravne sence, ni ravno prestiž. Vsaj zame ne.

Ampak to ne pomeni, da v Grčijo ne bom šel... le na glavno plažo na Mikonos ne - razen če se ločim in postanem gay (prvo je statistično mogoče, drugo pa prav gotovo ne... z vsem spoštovanjem do drugače orientiranih)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2663812

Strani: 1

anon-159528 sporočil: 4.450
Ko ravno Mykonos omenjaš...
Bil tam, ko sva '87 s punco (sedaj ženo) štopala po Grčiji - in to v vročinskem valu avgusta.

Plaža "Paradise" (vsaj takrat se je tako imenovala); vroče, da si si podplate spekel na poti v vodo. Tisti kamp, ki je bil tam, je bil itak brez sence...

In nekega dne opazujem po plaži, opazim privlačno deklico, ki se sama sonči in malo pogleduje naokoli... Sem si mislil, ta pa ne bo pol ure sama, a vendar je čez nekaj časa osamljena zapustila plažo. Nekaj metrov stran dve skupini fantov... So se raje med sabo božali.
bc123a sporočil: 48.253
[]
In seveda, najpomembnejše, 90% relevantnih plaž na grških otokih nima naravne sence ob morju, hrvaške pa marsikje ja... če znaš pogledati. Cvreti se na 40 stopinjah ob, priznam, krasni obali, brez naravne sence, ni ravno prestiž. Vsaj zame ne.
Kaj manjka mareli in udobnemu lezalniku?
anon-180464 sporočil: 4.080
Zadnja sprememba: anon-180464 15.07.2017 20:42
Mikonos ni referenca, saj je: 1. znan kot otok gejev in 2. vedno bil precej dražji od vsega ostalega.
Na njem sem bil le 2x priložnostno, od tega 1x z jadrnico (nisem prespal v njihovih nastanitvah ampak na jadrnici).

Do zdaj sem obredel približno 100 grških otokov. Marsikaj od omenjenega ne drži. Marsikje sem bil v prvi vrsti do morja po ceni, ki sem jo navedel. Marsikje se najde tudi povsem dovolj naravne sence.

Se pa to najde, če greš v lastni režiji, pogledaš stanje od blizu in tam povprašaš. Letos sem bil agencijsko in sem pač imel do plaže 500m.

Strani: 1