Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-11907 sporočil: 4.590

purinoli je napisal(a):

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni.

Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 266355

Strani: 1

anon-9939 sporočil: 17.846

Rac je napisal(a):


Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.
Hvala za tole. Je pa res, da so v času osamosvajanja tudi med uradnimi argumenti izstopali rasistični, ki so merili neposredno na nezdružljive osebne lastnosti med Slovenci in npr. Srbi, Hrvati, Albanci, Makedonci.
purinoli sporočil: 8.690

Rac je napisal(a):


Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.

Kolega, saj ravno v tem grmu zajec tiči. EU je na poti, da postane super država. Je enostavno prevelika. Ko bo geografsko in ekonomsko zaokrožena, bo imela šanse, tako kot zdaj pa zanesljivo ne. Ne gre samo za to, ali ima Londončan kaj skupnega z mano. Morda sem se nerodno izrazil. Saj tudi jaz navsezadnje nimam nič skupnega s Celjem, razen dva prijatelja tam.

Pri državi je pomembna vsaj približna homogenost. Poglej Italijo, eno najmlajših evropskih nacij. Pred 150 leti je Metternich rekel, da je Italija politični projekt in ne narodnostni. Italijanski jezik ( v glavnem iz nekaj severnih kneževin) je govorilo samo 15% ljudi !!!! Posledice so še danes, jaz ne razumem Siciljanca, čeprav znam za silo italijansko. Kako boš dopovedal rojenemu Milančanu, da v Neaplju in okolici še nekaj let ne bodo pospravili smeti, ker je tam na oblasti mafija, Camorra, pa kaka ndranghetta.....

To pač ne gre skupaj. Širitev trga EU je pa v glavnem usmerjena v ZDA, Kitajsko, Indijo, Japonsko.....pa nikoli ne bomo živeli v eni državi. Vsaj upam, da ne. Isti principi morajo veljati za EU širitev. Svoji k svojim. To je edina možnost za stabilno državo. YU je razpadla, ker je imela v sebi plemenske skupnosti ( ČG, Kosovo), zgodovinske sfrustrirance (Srbija) in še marsikaj, kar vsaj z nami ni bilo kompatibilno.

Za stabilnost EU veljajo enaka pravila. Lep pozdrav, Purinoli

Strani: 1