59 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
59 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
19 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1 2 3

purinoli sporočil: 8.690
[#266270] 17.06.08 10:51
Odgovori   +    0
Končno je nekdo pokazal smisel za tako opevani pravni red. Ostali EU politiki se delajo mone, kot da se ni zgodilo nič in omalovažujoče zamahnejo z roko, saj "manj kot 1% evropejčkov" pač ne more ustaviti "grandioznih projektov blesavih EU birokratov".

Tako pač ne gre, sicer se lahko še SFRJ postavlja kot "pravna država".

Namesto, da bi se zamislili, kolikšen bi bil % NE, če bi glasovalo kakih 400 mio ljudi, pa kar trajbajo "voz gre dalje, čeprav so mu 3 kolesa odpadla.

Ko jih bo srečala pamet, bodo preuredili kriterije in postavili poleg političnih še tistega glavnega : 80% BDP/capita EU15.

Sicer bo vse skupaj ena babilonska štala. Že videno v SFRJ.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-17372 sporočil: 6.680
[#266289] 17.06.08 11:14 · odgovor na: purinoli (#266270)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
 Ko jih bo srečala pamet, bodo preuredili kriterije in postavili poleg političnih še tistega glavnega : 80% BDP/capita EU15.
zakaj pa ravno 80? zakaj ne 50, 90, 100, 110, 113.6675, 150?
purinoli sporočil: 8.690
[#266303] 17.06.08 11:24 · odgovor na: anon-17372 (#266289)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 11:26

gregor666 je napisal(a):

zakaj pa ravno 80? zakaj ne 50, 90, 100, 110, 113.6675, 150?

Mojih 80% je samo medklic in poskus zadeti neko realno cifro, ki bi pomenila, da ne bodo v Babilonu zmešane jabolke, hruške.....Profesionalci lahko daste seveda boljši predlog.

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni. EU je bila skoraj brez tenzij, dokler so bili v njej približno enaki ( če izvzamemo francosko izsiljevanje s kravami....).

Kje je tista meja, ne vem. Jaz mislim, da je odstopanje 20% OK. Navzgor pa itak ne škodi, če kdo hoče biti donator he he. Problem je, da je vseh 12 komadov od EU15 navzgor samo breme. Naj se lepo organizirajo in v miru napredujejo, potem pa eden po eden lepo v EU, ko bo čas za to. Eden od kriterijev bi lahko bil prevzem EVRA.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-82925 sporočil: 801
[#266308] 17.06.08 11:27
Odgovori   +    0
Ena pomembnejših razlik med Eu in SFRJ (če že vlečemo primerjave) je v tem, da je SFRJ napredovala s hitrostjo najpočasnejšega vagona (kot je enkrat rekel Tito), medtem ko EU ne zavira razvoja bolj razvitih. In tukaj je tudi razlog, da si razviti lahko "privoščijo" pomagati manj razvitim. Reveži niso le slabi kupci, so tudi potencialno nevarni. In eden pogojev miru je ta, da se Balkan vključi v evropsko skupnost, samo prej se mora naučiti igrati po pravilih. (Recimo obljubiti s figo v žepu to že ni evropsko). In mislim, da je to tisto, kar bo Hrvaško držalo še nekaj časa izven EU, pa preostali Balkan tudi.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266324] 17.06.08 11:36 · odgovor na: purinoli (#266303)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Mojih 80% je samo medklic in poskus zadeti neko realno cifro, ki bi pomenila, da ne bodo v Babilonu zmešane jabolke, hruške.....Profesionalci lahko daste seveda boljši predlog.

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni. EU je bila skoraj brez tenzij, dokler so bili v njej približno enaki ( če izvzamemo francosko izsiljevanje s kravami....).

Kje je tista meja, ne vem. Jaz mislim, da je odstopanje 20% OK. Navzgor pa itak ne škodi, če kdo hoče biti donator he he. Problem je, da je vseh 12 komadov od EU15 navzgor samo breme. Naj se lepo organizirajo in v miru napredujejo, potem pa eden po eden lepo v EU, ko bo čas za to. Eden od kriterijev bi lahko bil prevzem EVRA.

Lep pozdrav, Purinoli

Pa veš, da Slovenija dosega 90% evropskega BDP?
(Ampak strukturnih deležev pa ne poznam, zato ne vem, kakšen % bi dosegli brez vzhodnega bloka.)
purinoli sporočil: 8.690
[#266344] 17.06.08 11:50 · odgovor na: anon-76887 (#266324)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Pa veš, da Slovenija dosega 90% evropskega BDP?
(Ampak strukturnih deležev pa ne poznam, zato ne vem, kakšen % bi dosegli brez vzhodnega bloka.)

Tudi jaz ne poznam točnih številk, mislim pa, da smo nekje na 70% EU15. Z EU 27 se skoraj nima smisla primerjat. BG, RO, PL......so še 20 let odmaknjeni od nas, če nas bodo sploh dohiteli ( pogoj je seveda, da odpikamo nacifašikomuniste), kaj šele EU15.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-11907 sporočil: 4.590
[#266355] 17.06.08 12:03 · odgovor na: purinoli (#266303)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

Ko se pogovarjam s prijatelji v Hamburgu ali pa v Londonu, mi vsakdo reče npr. : kaj imam jaz skupnega z revno BG, RO.....? Odgovor je nič, ker so prerevni.

Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266363] 17.06.08 12:16 · odgovor na: anon-11907 (#266355)
Odgovori   +    0

Rac je napisal(a):


Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.
Hvala za tole. Je pa res, da so v času osamosvajanja tudi med uradnimi argumenti izstopali rasistični, ki so merili neposredno na nezdružljive osebne lastnosti med Slovenci in npr. Srbi, Hrvati, Albanci, Makedonci.
purinoli sporočil: 8.690
[#266380] 17.06.08 12:28 · odgovor na: anon-11907 (#266355)
Odgovori   +    0

Rac je napisal(a):


Oni osebno morda res nič, lahko pa imajo kaj skupnega podjetja, v katerih so zaposleni.
EU se ne širi zato, ker bi imele države kaj skupnega, ampak zaradi širitve trga. Če bi bilo možno, bi se EU širila tudi v Indijo, gre namreč za "prost pretok blaga in storitev", kar enostavno pomeni prevzemanje trgov zaradi slabše konkurenčnosti domačih gospodarstev.
Menda ja ne misliš, da je EU vključila Slovenijo zato, ker bi imeli Londončani kaj skupnega z Ljubljančani? Najbrž ti tega niso povedali le zaradi olike.

Kolega, saj ravno v tem grmu zajec tiči. EU je na poti, da postane super država. Je enostavno prevelika. Ko bo geografsko in ekonomsko zaokrožena, bo imela šanse, tako kot zdaj pa zanesljivo ne. Ne gre samo za to, ali ima Londončan kaj skupnega z mano. Morda sem se nerodno izrazil. Saj tudi jaz navsezadnje nimam nič skupnega s Celjem, razen dva prijatelja tam.

Pri državi je pomembna vsaj približna homogenost. Poglej Italijo, eno najmlajših evropskih nacij. Pred 150 leti je Metternich rekel, da je Italija politični projekt in ne narodnostni. Italijanski jezik ( v glavnem iz nekaj severnih kneževin) je govorilo samo 15% ljudi !!!! Posledice so še danes, jaz ne razumem Siciljanca, čeprav znam za silo italijansko. Kako boš dopovedal rojenemu Milančanu, da v Neaplju in okolici še nekaj let ne bodo pospravili smeti, ker je tam na oblasti mafija, Camorra, pa kaka ndranghetta.....

To pač ne gre skupaj. Širitev trga EU je pa v glavnem usmerjena v ZDA, Kitajsko, Indijo, Japonsko.....pa nikoli ne bomo živeli v eni državi. Vsaj upam, da ne. Isti principi morajo veljati za EU širitev. Svoji k svojim. To je edina možnost za stabilno državo. YU je razpadla, ker je imela v sebi plemenske skupnosti ( ČG, Kosovo), zgodovinske sfrustrirance (Srbija) in še marsikaj, kar vsaj z nami ni bilo kompatibilno.

Za stabilnost EU veljajo enaka pravila. Lep pozdrav, Purinoli
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266388] 17.06.08 12:33 · odgovor na: purinoli (#266380)
Odgovori   +    2
Purinoli, taka skrajnja stališča sodijo na smetišče zgodovine. Natanko tiste iz katere se očitno nisi ničesar naučil.
purinoli sporočil: 8.690
[#266420] 17.06.08 12:58 · odgovor na: anon-9939 (#266388)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 13:07

0219K21 je napisal(a):
Purinoli, taka skrajnja stališča sodijo na smetišče zgodovine. Natanko tiste iz katere se očitno nisi ničesar naučil.

Tvoje mnenje je pač tvoje, moje pa moje. Katero je bolj slabo ali dobro pač ne presojaš ne ti ne jaz. Tako ti, kot jaz izhajava iz države, ki je šla na smetišče zgodovine, ljubkovalno imenovane Jugoslavija. Njen razpad ni krivda "zarotnikov Srbije" in podobnih blodenj ampak izključno nekompatibilnosti sestavnih delov.

Ko je zmanjkalo rezervnih delov ( zastonj kapital iz Zahoda), se je mašina ustavila, malo zakašljala, izpljunila dodatnih 0,25 M mrtvecev, nekaj k km2 opustošene pokrajine in zadeva je odšla na smetišče.

Če je to mnenje vredno smetišča zgodovine, kot praviš, kaj je potem po tvojem zdajšnje stanje, ko je SLO v EU, predseduje, ima Schengen, EUR, 90% BDP/capita EU27, 70-75% BDP/capita EU15.....???

Pa še izvoz SLO ( 7,8% prebivalstva bivše SFRJ) je skoraj tako velik, kot vse skupaj od preostanka te smešne države. BDP/capita je mnogokratnik katerekoli naslednice SFRJ, ne pa višji za nekaj %......

Kot veš, nas matematika uči, da se taki zaostanki nadomestijo v najboljšem primeru v desetletjih. Pa še to ob pogoju, da zaostali rastejo z nekaj% višjimi stopnjami, kot so naše. Vsaj trenutno je to utopija za celo exYU-SLO.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266425] 17.06.08 13:05 · odgovor na: purinoli (#266420)
Odgovori   +    2
..ja, leta 2008.

Purinoli, alternativna zgodovina ne obstaja. Če s uspehi Slovenije do leta 2008 utemeljuješ upravičenost uničenja države s več kot desetkratnikom prebivalstva in toliko večjim trgom, je to tvoj problem.

Mi danes, namreč, ne vemo kaj vse bi se lahko zgodilo, pa se ni zgodilo.
purinoli sporočil: 8.690
[#266433] 17.06.08 13:14 · odgovor na: anon-9939 (#266425)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 13:18

0219K21 je napisal(a):
..ja, leta 2008.

Purinoli, alternativna zgodovina ne obstaja. Če s uspehi Slovenije do leta 2008 utemeljuješ upravičenost uničenja države s več kot desetkratnikom prebivalstva in toliko večjim trgom, je to tvoj problem.

Mi danes, namreč, ne vemo kaj vse bi se lahko zgodilo, pa se ni zgodilo.
YU so uničili arogantni Srbi. Nastavek tega je bil v 80 tih, ko so najavili juriš na šolstvo s skupnimi jedri. Takrat so se Slovencem prižgale vse lučke. Srbi so unifikacijo zamudili za 150 let. Makaronarjem je uspelo, ker je bilo takrat 19 stoletje. Predvsem pa zato, ker je projekt vodil najbolj razvit del - Piemont. Pa še njim ni uspelo, kot vidiš. Dušijo se v mafiji, smeteh.....Severna Liga bo slej ali prej izpolnila svoje poslanstvo in razstavila to umetno tvorbo Italijo ( vsaj upam).

YU bi imela nekaj promil šans, če bi projekt YU vodili Hrvati in Slovenci, ki so itak bili največji Jugoslovani pred WW I. Srbi so se samo srečno prišlepali kot zavezniki. Niso pa nikoli bili sposobni naprednih idej, so bili pač nerazviti. Taki so še danes. Žal. Imam nekaj dobrih prijateljev tam in v glavnem smo istega mnenja.

P.S. Za voljo Bude, Alaha in GEM, poprosi bhorvo, da te neha zasipati s 5* ali pa mu vsaj prišepni, da meni da 1*, sicer bo težko debatirat.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#266443] 17.06.08 13:18 · odgovor na: purinoli (#266380)
Odgovori   +    1
Jaz kakšne homogenosti ne vidim v nobeni družbi. Vsako družbo sestavljajo zelo različni ljudje z različnimi interesi in tukaj med državami ni kakšnih velikih razlik. Ko naprimer hodim po svetu, srečujem ljudi, za katere bi menil, da so z mano bolj "homogeni" kot moji sosedje. Ampak to bo najbrž zato, ker sam izbiram kraje, ki so mi glede na moje interese nekako "bližji", sosedov ali someščanov pač ne morem izbirati.
Tisti, ki reče, da z nekom ni homogen le zato, ker je iz Romunije in je ta revnejša, ima zelo ozek pogled na svet. Sem že srečeval take ljudi po Evropi, ki so takoj zgubili interes za pogovor, ko sem jim povedal, da sem iz Slovenije ali prej iz Jugoslavije. Ampak se zaradi tega nisem nikoli sekiral, ker se pač zavedam, da od takih ljudi ne bi mogel zvedeti kaj zanimivega. Sem se lepo poslovil in šel dalje.
Res pa je, da imajo vladajoče strukture interes, da bi družbo homogenizirale, kajti tako ji je lažje vladati. Zato obstajajo svetovna prvenstva, gesla "kupujte slovensko" in podobne nebuloze. Na trenutke se zdi ta strategija uspešna, vsi Italijani navijajo za svojo reprezentanco in v času tekme Milančan pozabi, da mu Siciljanec "odžira težko prislužen denar" (enako je bilo v Jugoslaviji), vendar se mu po tekmi ta misel povrne. Zato pa je potrebnih čimveč tekem.

Prav Italija je dober dokaz za to, da za državo homogenost med ljudmi, ki živijo v državi ni potrebna. Seveda pa je potrebna določena homogenost med nosilci ekonomske moči, vsaj dokler ne izpeljejo določenega posla. Ovce so itak povsod za šišanje.

Verjamem tudi, da je kakšen vzhodnoevropski "tajkun" popolnoma homogen s poslovnežem iz Londona. Sicer Abramovič ne bi bil lastnik Chelsea.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266448] 17.06.08 13:22 · odgovor na: purinoli (#266433)
Odgovori   +    2
Purinoli, reformo šolstva je vodil Stipe Šuvar, Hrvat.

Ravno odmaknjenost od centra dogajanja (ja, bil je v Beogradu, shit, sranje, tako kot je sranje, da je danes večina političnega doganja in odločanja skoncentrirana v Ljubljani, ter na ravni EU v Bruslju) je za take intelektualce bil ultimativni dokaz, da "tam nekaj smrdi".

Jugoslavijo je uničila slovenska nevoščljivost.

Tako kot grozi, da bo razkosala (s pokrajinami) še Slovenijo samo.
anon-113717 sporočil: 415
[#266451] 17.06.08 13:24
Odgovori   +    2
Popolnoma se strinjam z izjavo francoskega predsednika.
purinoli sporočil: 8.690
[#266456] 17.06.08 13:28 · odgovor na: anon-11907 (#266443)
Odgovori   +    0
Težko bi se strinjal s tem. Nočem preveč pametovat na to temo, ampak zgodovina je polna držav z nekompatibolnimi sestavnimi deli, ki jih centrifugalne sile pač dezintegrirajo. Ne govorim o popolni unifikaciji, razlike so lahko še motiv napredka, vendar je umetnost obstoja v tem, kolikšne razlike neka država še prenese.

Če imaš v isti državi plemensko skupnost, ki temelji na zakonih nekega davnega poglavarja ( Kosovo) in ne modernem pravu, na nasprotnem koncu pa dežele, ki so ekonomsko in širše kulturno vpete v srednjeevropski način razmišljanja, potem je nujno, da tak sistem razpade, če se ne more vsaj za silo poravnati.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266457] 17.06.08 13:28 · odgovor na: anon-11907 (#266443)
Odgovori   +    2

Rac je napisal(a):
Jaz kakšne homogenosti ne vidim v nobeni družbi. Vsako družbo sestavljajo zelo različni ljudje z različnimi interesi in tukaj med državami ni kakšnih velikih razlik. Ko naprimer hodim po svetu, srečujem ljudi, za katere bi menil, da so z mano bolj "homogeni" kot moji sosedje. Ampak to bo najbrž zato, ker sam izbiram kraje, ki so mi glede na moje interese nekako "bližji", sosedov ali someščanov pač ne morem izbirati.
Tisti, ki reče, da z nekom ni homogen le zato, ker je iz Romunije in je ta revnejša, ima zelo ozek pogled na svet. Sem že srečeval take ljudi po Evropi, ki so takoj zgubili interes za pogovor, ko sem jim povedal, da sem iz Slovenije ali prej iz Jugoslavije. Ampak se zaradi tega nisem nikoli sekiral, ker se pač zavedam, da od takih ljudi ne bi mogel zvedeti kaj zanimivega. Sem se lepo poslovil in šel dalje.
Res pa je, da imajo vladajoče strukture interes, da bi družbo homogenizirale, kajti tako ji je lažje vladati. Zato obstajajo svetovna prvenstva, gesla "kupujte slovensko" in podobne nebuloze. Na trenutke se zdi ta strategija uspešna, vsi Italijani navijajo za svojo reprezentanco in v času tekme Milančan pozabi, da mu Siciljanec "odžira težko prislužen denar" (enako je bilo v Jugoslaviji), vendar se mu po tekmi ta misel povrne. Zato pa je potrebnih čimveč tekem.

Prav Italija je dober dokaz za to, da za državo homogenost med ljudmi, ki živijo v državi ni potrebna. Seveda pa je potrebna določena homogenost med nosilci ekonomske moči, vsaj dokler ne izpeljejo določenega posla. Ovce so itak povsod za šišanje.

Verjamem tudi, da je kakšen vzhodnoevropski "tajkun" popolnoma homogen s poslovnežem iz Londona. Sicer Abramovič ne bi bil lastnik Chelsea.


Lepo povedano. Še več bi lahko dodal, da tisti, ki se je iz Jugoslavije izločil zaradi ne-homogenosti si očitno želi druge in drugačne v svojem okolju podrediti in to svoje lastno okolje narediti "homogeno". Od tod pa do "blut und boden" ni daleč in mene je tega vedno strah.

Žal je Slovenija pokazala, da natanko s tem (s homogenizacijo konec dvajsetega stoletja) misli resno, saj je "izbris" bil prvovrstni izraz točno tega, v izhodišču pa genociden.
anon-74683 sporočil: 2.063
[#266474] 17.06.08 13:41 · odgovor na: purinoli (#266380)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):


Kolega, saj ravno v tem grmu zajec tiči. EU je na poti, da postane super država. Je enostavno prevelika. Ko bo geografsko in ekonomsko zaokrožena, bo imela šanse, tako kot zdaj pa zanesljivo ne . Ne gre samo za to, ali ima Londončan kaj skupnega z mano. Morda sem se nerodno izrazil. Saj tudi jaz navsezadnje nimam nič skupnega s Celjem, razen dva prijatelja tam.

Pri državi je pomembna vsaj približna homogenost. Poglej Italijo, eno najmlajših evropskih nacij. Pred 150 leti je Metternich rekel, da je Italija politični projekt in ne narodnostni. Italijanski jezik ( v glavnem iz nekaj severnih kneževin) je govorilo samo 15% ljudi !!!! Posledice so še danes, jaz ne razumem Siciljanca, čeprav znam za silo italijansko. Kako boš dopovedal rojenemu Milančanu, da v Neaplju in okolici še nekaj let ne bodo pospravili smeti, ker je tam na oblasti mafija, Camorra, pa kaka ndranghetta.....

To pač ne gre skupaj. Širitev trga EU je pa v glavnem usmerjena v ZDA, Kitajsko, Indijo, Japonsko..... pa nikoli ne bomo živeli v eni državi. Vsaj upam, da ne. Isti principi morajo veljati za EU širitev. Svoji k svojim . To je edina možnost za stabilno državo. YU je razpadla, ker je imela v sebi plemenske skupnosti ( ČG, Kosovo), zgodovinske sfrustrirance (Srbija) in še marsikaj, kar vsaj z nami ni bilo kompatibilno.

Za stabilnost EU veljajo enaka pravila. Lep pozdrav, Purinoli
 
?? se pravi bo najbolje, da naredimo konec vsemu in razpustimo EU?
anon-74683 sporočil: 2.063
[#266475] 17.06.08 13:44 · odgovor na: purinoli (#266433)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):


YU bi imela nekaj promil šans, če bi projekt YU vodili Hrvati in Slovenci, ki so itak bili največji Jugoslovani pred WW I. Srbi so se samo srečno prišlepali kot zavezniki. Niso pa nikoli bili sposobni naprednih idej, so bili pač nerazviti. Taki so še danes. Žal. Imam nekaj dobrih prijateljev tam in v glavnem smo istega mnenja.

 
a so se ti opravičil ker so "od tam"?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266488] 17.06.08 13:55 · odgovor na: anon-9939 (#266448)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Purinoli, reformo šolstva je vodil Stipe Šuvar, Hrvat.

Ravno odmaknjenost od centra dogajanja (ja, bil je v Beogradu, shit, sranje, tako kot je sranje, da je danes večina političnega doganja in odločanja skoncentrirana v Ljubljani, ter na ravni EU v Bruslju) je za take intelektualce bil ultimativni dokaz, da "tam nekaj smrdi".

Jugoslavijo je uničila slovenska nevoščljivost.

Tako kot grozi, da bo razkosala (s pokrajinami) še Slovenijo samo.

In Slovenci smo bili nevoščljivi komu in zakaj?
Slovenci smo se naveličali plačevati davke na nerazvite.
Naveličali smo se biti "polupismeni" u JNA, če nismo znali brati cirilice.
Osebno sem bil prisoten, ko je zastavnik tako posmehoval fakultetno izobraženemu sotrpinu, ki je sicer tekoče govoril švedsko, nemško in angleško, razumel je tudi srbohrvaščino in se potrudil slovensko.

In ne nazadnje ali pa predvsem - naveličani smo bili nedemokratičnega komunističnega režima, kjer se velikosrbska vzvišenost in večvrednost niti pogovarjati ni hotela o kakšni demokraciji ali o konfederaciji.
Unitarna, centralistična, komunistična Jugoslavija. To je bilo vse, kar so znali povedati.
In seveda tisto znamenito: en človek en glas. (S tem se tudi jaz strinjam, seveda ob upoštevanju in spoštovanju pravice do samoodločbe, pa naj štejejo svoje srbske glasove po mili volji vsak dan.)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266497] 17.06.08 13:58 · odgovor na: (#266479)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

PS: Bhorva ne pritiska s prsti, ampak ima programirano tako, da ko pišejo njegovi s seznama, se avtomatsko vklopi lučka in ring-ring prileti 5*.

Zato se ne splača cefrat' na česnove koščke. Jaz se temu že smejem, ker je pofočkanje tudi naporno delo. Če je plačano, pa ne vem.

Ne ne ne.
Bhorva25 ima nek program vgrajen, kjer avtomatično vseka petico, če napišeš, da bo SD zmagal na volitvah.
Jaz sem pokasiral že kar nekaj takšnih petk, sicer nehote, ampak kaj morem, če ne razume poante komentarja in je dojel samo 70:30  ;-)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266504] 17.06.08 14:08 · odgovor na: anon-76887 (#266488)
Odgovori   +    2

0902ISXdX je napisal(a):


In Slovenci smo bili nevoščljivi komu in zakaj?
Slovenci smo se naveličali plačevati davke na nerazvite.
Naveličali smo se biti "polupismeni" u JNA, če nismo znali brati cirilice.
Osebno sem bil prisoten, ko je zastavnik tako posmehoval fakultetno izobraženemu sotrpinu, ki je sicer tekoče govoril švedsko, nemško in angleško, razumel je tudi srbohrvaščino in se potrudil slovensko.

In ne nazadnje ali pa predvsem - naveličani smo bili nedemokratičnega komunističnega režima, kjer se velikosrbska vzvišenost in večvrednost niti pogovarjati ni hotela o kakšni demokraciji ali o konfederaciji.
Unitarna, centralistična, komunistična Jugoslavija. To je bilo vse, kar so znali povedati.
In seveda tisto znamenito: en človek en glas. (S tem se tudi jaz strinjam, seveda ob upoštevanju in spoštovanju pravice do samoodločbe, pa naj štejejo svoje srbske glasove po mili volji vsak dan.)


Hej, Slovenija se je osamosvojila, ni ti treba naštevati vseh tvojih strahov in frustracij, ki so botrovale, da si zaobkrožil "DA" na plebiscitu.

A ja, tudi Koroška je danes del Avstrije ker so pač Srbi poslužili kot dober propagandni argument.

Jugoslavija je bila federativna država od AVNOJa 1943 pa naprej in nikakor ne unitarna (dej se podučit o tem kaj je temeljna razlika)

Bila je očitno toliko centralistična, da še RTV mreže ni mogla imeti enotne, temveč je JRT, Jugoslavenska Radio-Televizija, bila nekaj podobnega, kot je danes EBU, European-Broadcasting Union.. torej zveza nacionalnih RTV organizacij.

Kakor koli, veseli me, da si pokazal svoje pravi rasistični obraz. Vsaj vem s kom imam (ali še raje, nimam) opravka. Fuj!
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266507] 17.06.08 14:11 · odgovor na: (#266503)
Odgovori   +    2

velikidrobizek je napisal(a):


Kva nisi skrajšal: enostavno nismo hoteli več biti molzna krava, ker nam je začelo primanjkovati mleka v seskih (za nas).

Jap, in potem brž na EU sesek, kjer so bolj razviti od Slovenije kot nori zato, da lahko financirajo tiste, ki so pokazali kaj pojmujejo pod pojmom "solidarnost".

"Solidarnost je, ko kaj dobim. Ko pa moram kaj dati je pa to molzenje.".
purinoli sporočil: 8.690
[#266518] 17.06.08 14:19 · odgovor na: anon-9939 (#266457)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):


Lepo povedano. Še več bi lahko dodal, da tisti, ki se je iz Jugoslavije izločil zaradi ne-homogenosti si očitno želi druge in drugačne v svojem okolju podrediti in to svoje lastno okolje narediti "homogeno". Od tod pa do "blut und boden" ni daleč in mene je tega vedno strah.

Žal je Slovenija pokazala, da natanko s tem (s homogenizacijo konec dvajsetega stoletja) misli resno, saj je "izbris" bil prvovrstni izraz točno tega, v izhodišču pa genociden.

Ubrisani ( "izbrisani") so bili v veliki večini samo razpizdeni jugosi, ki so prezirali SLO državljanstvo. Rekel bi po njihovo : posle jebanja nema kajanja. So se pač zakalkulirali, ker so mislili, da bo YU tako kot Dolfetov tisočletni rajh trajala vsaj še 300 let.

Res pa je, da je treba iti od primera do primera, ker so vmes tudi primeri, ko se je ljudem naredila krivica. Vsekakor pa ne vsevprek, da bi še tisti banditi, ki so nam grozili s Philadelphijo, Grazem...konc lagerji....dobili kake pravice od SLO. Brca v rit bo kar dovolj.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266521] 17.06.08 14:22 · odgovor na: anon-9939 (#266504)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Hej, Slovenija se je osamosvojila, ni ti treba naštevati vseh tvojih strahov in frustracij, ki so botrovale, da si zaobkrožil "DA" na plebiscitu.

A ja, tudi Koroška je danes del Avstrije ker so pač Srbi poslužili kot dober propagandni argument.

Jugoslavija je bila federativna država od AVNOJa 1943 pa naprej in nikakor ne unitarna (dej se podučit o tem kaj je temeljna razlika)

Bila je očitno toliko centralistična, da še RTV mreže ni mogla imeti enotne, temveč je JRT, Jugoslavenska Radio-Televizija, bila nekaj podobnega, kot je danes EBU, European-Broadcasting Union.. torej zveza nacionalnih RTV organizacij.

Kakor koli, veseli me, da si pokazal svoje pravi rasistični obraz. Vsaj vem s kom imam (ali še raje, nimam) opravka. Fuj!

Hej a mi pokažeš stavek zaradi katerega me zmerjaš za rasista?

Če se ne motim sva oba istih let in imava različne izkušnje, kako je bilo v SFRJ.
Meni pač ni bilo tako fino v SFRJ kot je očitno bilo tebi in jaz sem prepričan, da nam je bolje v EU kot nam je bilo v SFRJ in kot bi nam bilo v SFRJ še dandanes, če bi JLA zmagala v spopadu s slovensko vojsko.

To, da sem glasoval ZA osamosvojitev ni imelo nobene veze s Srbi ali Makedonci ali Hrvati, ampak je bil moj ZA enostavno glas proti JLA, proti zvezi komunistov in proti njihovi nedemokratični vladavini.
Pravzaprav sem v prvi vrsti glasoval proti slovenskim komunistom, kar res nima nobene zveze s Srbi in Koroško, res ne vem kaj mi zdaj še Koroško podtikaš?
purinoli sporočil: 8.690
[#266524] 17.06.08 14:24 · odgovor na: anon-74683 (#266474)
Odgovori   +    0

castro je napisal(a):


?? se pravi bo najbolje, da naredimo konec vsemu in razpustimo EU?

a so se ti opravičil ker so "od tam"?
Compagno El Comediante Castro,

sploh ni treba narediti konec, le bolj pameten ponovni začetek. Ne moreš v mikser dat Bolgare, Romune, Švede....ven pa dobit Evropejce. Vsaj za zdaj ne, kasneje ( morda čez kaki 40 let, kaj vem) pa že.

Da bi se mi pa kdo opravičeval, ker je "od tam" pa res ne razumem, zakaj. Sta se mi pa dva prijatelja iz Beograda opravičila ( po nepoterbnem, ker nista bila nič kriva) takrat, ko so srbski tanki in avioni rušili Slovenijo. To pa že.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266525] 17.06.08 14:25 · odgovor na: anon-9939 (#266507)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Jap, in potem brž na EU sesek, kjer so bolj razviti od Slovenije kot nori zato, da lahko financirajo tiste, ki so pokazali kaj pojmujejo pod pojmom "solidarnost".

"Solidarnost je, ko kaj dobim. Ko pa moram kaj dati je pa to molzenje.".

Na EU sesku dobimo toliko, kot se dogovorijo veliki.
V SFRJ primežu pa smo morali dati toliko, kot so veliki potrebovali in zahtevali.

P: poznam povsem konkretne primere, kjer smo morali trpati v vrečo brez dna.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266527] 17.06.08 14:27 · odgovor na: (#266500)
Odgovori   +    1

velikidrobizek je napisal(a):

Hvala za razlago ali tolažbo; sem tak' zbegano dete. ;)

Poglej ocene :-)))

Bhorva25: SD bo zmagal na volitvah in vlado bodo sestavili SD LDS Zares in vladali vsaj 5 mandatov.
Smrt fašizmu, svoboda narodu!
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266533] 17.06.08 14:31 · odgovor na: (#266514)
Odgovori   +    2

velikidrobizek je napisal(a):


Moraš priznati, da je razlika med solidarnostjo in molzenjem v intenzivnosti, khmm, vleke. Vsaj pri slednjem sem se jaz pri kravi med šolskimi počitnicami na kmetih krepko namučila. :)

Hmm, po moje ti pridobljeno znanje še danes pride zelo prav.

Strani: 1 2 3